Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kot sem že omenil...
Damijan napisal/-a:Je težko se ogniti problemom, če so deli zbrani z "vseh vetrov", da se avto spravi v originalno stanje!
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Samo, to sitnico boš pa že spedenal :)

Drgač pa če misliš da je tole bilo hudo se spomni na oljno instalacijo na moji delti. Tisto je šele bil šok in pa slaba volja :mrgreen:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Sej je majhna sitnost, sam res nisem pričakoval tukaj zapleta in se mi je kar fecljalo, ko sem to opazil, da se ne vrtijo kolesa! Ti pa če bi poslušal, bi vedel kaj vse te čaka :) Tko kot sem ti že povedal, da se boš zaplezal z tvojimi aluminijastimi platami za panele :roll:


Danes sem dobil nazaj zglob z postruženimi venci ABS.

Slika

Tokrat je potem montaža potekala brez zapletov! Sestavil sem obe strani, zategnil vse na moment ključ. Tudi matice polosovin so sedaj zategnjene.

Potem pa sem se lotil še kapljanja olja servo volana. Ni mi povsem jasno kaj se je zgodilo ampak objemka na cevi vztrajno popušča! Zato sem jo snel in namestil novo, potem pa še eno povrh za ziher :lol:

Slika

Potem pa sem z pomočjo mehanika še nastavil razdelilec zavorne moči, pa mi ni čisto jasno ali je pravilno nastavljen ali ne. Po navodilih se namreč nastavlja pri DVIGNJENEM avtu na zračnost 1,1mm! Ampak to je veljalo za original avto, moj ma pa mal nižje podvozje... Bo treba preizkusit ali pa peljat na valarje.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Čudno glede zavornega regulatorja. Kolikor vem je isti oz identičen pri tebi in pri meni, vendar so pri meni takšna navodila. Če še nebo vredu, pa probaj magari še po teh :)

Slika
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Danes sem ponovno (že šestič) menjal bakrene podložke na maticah, ki držijo pokrov odmične gredi. Tokrat sem dodatno uporabil še tesnilno maso v upanju, da bo to končno ustavilo širjenje oljnih madežev.

Potem pa sem si zaželel izkoristiti vreme in se malo zapeljati naokrog. Vendar pa se vozniška vrata zadnje dni niso več normalno zapirala. Zelo hitro se je izkazalo, da je v mehanizmu za zapiranje vrat počila vzmet. Glede na to koliko imam že izkušenj z demontiranjem tapet so bila vrata razkopana zelo hitro!

Slika


Na sliki se vidi, kje manjka vzmet....

Slika

To mislim, da je bila moja napaka, ker sem dal mehanizme cinkat. Cinkanje elastične kovine (npr. vzmeti) naredi krhke. #-o

Po zamenjavi vzmeti pa sem se šel malo peljat in uživat v lepem vremenu :mrgreen:

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Zaradi vtrajnega bezljanaj po garaži se mi je uspelo prehladit, zato sem včeraj skrajšal ambiciozne plane in uredil samo dve "malenkosti". Na oko sem popravil optiko, ki je bila brezupna. Seveda sem jo nastavil tako, da je izgledalo kot da avto vozi plug in sem rabil malo pomoči #-o

Potem pa sem se lotil še ene malenkosti, ki mi ni pustila mirno spati. Kot smo že večkrat jemali v moji temi se določenih stvari ne sme cinkat! Na žalost se je na mojem spisku za cinkanje znašl tudi najpomembnejši vijak na motorju! In to je vijak trdote 12.9 ki drži jermenico na glavni gredi. Sicer je zdržal zategovanje na 190Nm ampak mi vseeno ni dalo miru, da bi tam imel vijak, ki je morda krhek :doubt:

Tako da veselo na delo! Demontaža kolotečne plastike, mikro jermena, jermenice mikro jermena in vijak se razkrije!

Slika

Namesto tega prekrasnega cinkanega vijaka pa je prišel original grdi raček!

Slika
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Če se ne motim sem že v eni temi, mogoče tudi tej, omenil da cinkanje kaljenih materjalov nabira vodik v samem materjalu in rata le-ta porozen, zato je takoj po cinkanu treba zadevo razvodičit. Osebno priporočam cinkanje manjših stvari pri Ahačiču iz Brega, zadevo obvlada v nulo.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Prava pefekcija ta Integralka.

Zima je tako blgada, da se z lahkoto okoli prevažaš, kej ne!? :mrgreen:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Slika


Po dolgoletnem mučenju in umiranju na obroke se od nas poslavlja edinstvena znamka. Končno lahko počiva v miru. Konec je zlorabe imena Vincenzia Lancie za patetične poizkuse privzdigovanja ugleda Chryslerja...

R.I.P. Lancia
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Samo, zdaj bodo sigurno tudi cene delt padle in jih bomo lahko za normalne denarje nabavljali :D

Drugače pa z izjemo Thesis od Lancie v zadnjih 10ih letih ni bilo nič pametnega
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Cene tastarih delt bodo šle kvečjemu v luft. Glede tanovih bomo pa videli :)
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

B_U_R_I napisal/-a:Cene tastarih delt bodo šle kvečjemu v luft. Glede tanovih bomo pa videli :)
Za ta nove upam, da ne. :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Lahko rečemo le hvala Marchionne! :evil:
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Vse skupaj je ena velika katastrofa.

Fiat bo očitno zreduciran na sto in eno različico 500-tke. Kje so nasledniki Puntota, Bravota? Kje je kakšen SUV? Cenovno ugodna limuzina tipa Octavia?

O situaciji AR je brezveze pisati (že 3+ leta brez resne ponudbe! Nešteto neizpolnjenih obljub). Najboljša rešitev za AR je, da jo kupi nekdo drug, četudi VW. Karkoli bi bilo bolje od aktualnega lastnika.

Lancia je zdaj mrknila, ker ima znamka bojda preveč slabo/premalo poznano ime (a Marchionne sploh opazi, kaj je uspelo konkurenci tipa Kia, Škoda, Hyundai in Dacia?). Po mojem mnenju bi vsak sposoben avtomobilski koncern znal narediti zdravo kombinacijo med Lancio (dizajn, eleganca), AR (športnost) in Maseratijem (prestiž).
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Damijan napisal/-a:Lahko rečemo le hvala Marchionne! :evil:
Marchionne bo Fiat vodil vsaj še do leta 2017

Človek, ki je pretekli teden dokončno pokopal Lancio in spojil dve veliki avtomobilski hiši, bo svoje delo na čelu Fiata opravljal vsaj še tri leta.


To je v Detroitu povedal predsednik Fiata, John Elkan. »Sklenili smo dogovor še za tri leta,« dodaja vnuk Giannija Agnellija, ki ga je slednji izbral za svojega naslednika na mestu predsednika Fiata.

Sergio Marchionne je na poziciji izvršnega direktorja že od 1.junija 2004, zdaj pa bo svoje delo nadaljeval vsaj še do leta 2017. Mnogi namigujejo, da je to nekakšna nagrada za popoln prevzem Chryslerja, ki ga je Marchionne napovedal pred nekaj dnevi.


Vir: Avtomanija


Super, kaj?

Ampak smo kar napacali tole temo :oops:

Edit: sem ravnokar opazil, da že obstaja debati primerna tema:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 958#452958
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija