Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Inti napisal/-a:Le tako naprej - komaj čakam, da nalepiš vse slike,... ker tole rajcanje po obrokih ubija :mrgreen:
Vsa čast, da si se tega lotil =D>
x2
=D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

MaStr napisal/-a:ker tole rajcanje po obrokih ubija
He he veš kako je mene tole praskanje po plehu ubijalo, potrpi malo :wink:

Žal nimam prav veliko časa za limat slike, tako pač nalimam kakšno sliko, ko mi to čas dopušča. Med službo, obnavljanjem avtomobila, selitvijo, dejstvom, da imam avto 10 km stran od tam kjer živim.... Mi ostane res zelo malo časa.

No u glavnem v tej fazi praskanja sem se odločil da je treba ves avto speskat, da nebi bilo še kakšnih presenečenj glede rje. Pa tudi stiki med paneli na avtu, ki je že večkrat barvan niso več lepi...

Takrat se je začela pa res trnova pot iskana peskarjev. Po povpraševanju in priporočilih sem prišel do tehle izvajalcev:
-Bekor,
-Koritnik,
-Trekman.

Po končanem guljenju izolacije razen prikazane škode na šalcah in nekaj malenkostih sem našel omembe vredne probleme samo še v zadnjih kolotekih, pod nosilci zavornih cevi. Nosilci velikosti 3 x 4 cm so namreč 100 x pripunktirani in je tam nagnil pleh.

Slika

Slika

In ker sem čakal kleparja, da bo blagovolil imeti čas za moj ponoven obisk, sem med tem malo začel sam umetnikovat! Čist simpl!

Odrežemo,
Slika

Švasnemo notr flikco (rob na rob prosim, brez prekrivanja)
Slika

Našvasamo gor nosilec in pofarbamo! Fertik deu!
Slika
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Kar pogumno naprej =D>
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

No po nekaj mesečnem guljenju vseh vogalov, robov in drugih težko dostopnih kotičkov je bil avto marca letos pripravljen na drugi zmenek s kleparjem. Popravila kolotekov so bila namreč za moje znaje preveč zahtevna in pri takih vitalnih delih ni preveč pametno nekaj experimentirat po sistemu upam da bo držalo skupaj :)!

Vmes sem nabavil še drugo vezno steno, ker me je pri moji motilo, da je bila nekaj popravljana in pomendrana od enega crasha...
Slika

Klepar je pa zrihtal menjavo =D> (seveda je zraven jamral, da sem nor da grem to menjat)
Slika

Popravil je luknje v kolotekih =D>
Slika

Takole je pa izgledalo ravnanje vrat, ki so bila pokrivljena od raznih karambolov, prask, peskanja... Vrata mi je peskal Bekor. Odsvetujem, ker dečko ni najbolj nežen s plehom in precej stvari pokrivi, pa še pucat se mu ne ljubi pa pofarba s temeljno kar čez pesek :doubt: Drag je pa za popizdit. Tako da vsi, ki mislite kakšne take konce pleha dat peskat se kar pripravite na spoter action :wink:

Slika

Slika

Slika
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Ja res je cev kup luknc, štala. Še več dela ti je naredu.
:x
pa lepo naprej poštimej
AR ruls
sunkec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Avg 25, 2009 11:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

je mogoc skrivnost kok si odstel za peskanje, ker za mojo bolhco je bla tut recena dost prevelika cena za tak mali avo. lahko na zs

supr si se spravu tak projekt delat, velik uspeha se naprej
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

gregork napisal/-a:Ja res je cev kup luknc, štala. Še več dela ti je naredu.
:x
pa lepo naprej poštimej
Ne ne te luknjice niso od peskanja :) To je od spotterja! To je za vsako vdrtino full teh pikic. Tole sem našel na youtube kako izgleda delo s tem.

http://www.youtube.com/watch?v=GLjjN2uP36I

Na ta način se da zelo lepo poravnat pleh, pa lažje je kot s kladivom, ker delaš iz zunanje strani.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

sunkec napisal/-a:je mogoc skrivnost kok si odstel za peskanje, ker za mojo bolhco je bla tut recena dost prevelika cena za tak mali avo. lahko na zs

supr si se spravu tak projekt delat, velik uspeha se naprej
Hvala!

Ja za 4 vrata, prednjo in zadnjo haubo mi je bekor vzel cca. 250€ za peskaje in barvanje v 2k temeljno. Speskano je bilo še kar ok, malo mu je pokrivilo pleh sicer ampak najbolj me je razjezil, ker tudi slučajno ni spihal vrat, preden jih je začel barvat in so bile polne peska! Tko da odsvetujem... Predračun za komplet avto speskat pa dat v temeljno sta mi in Bekor in Koritnik dala cca. 1000€!
sunkec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: To Avg 25, 2009 11:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

s kje pa sta te 2

ker ta v logatcu mi je rekel, brez strehe, obeh havb in vrat 300e :/ kar je pa vse skp nc plocevine
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

sunkec napisal/-a:s kje pa sta te 2

ker ta v logatcu mi je rekel, brez strehe, obeh havb in vrat 300e :/ kar je pa vse skp nc plocevine
Ja sej na manj boš težko prišel. Jaz sem na koncu dal školjko peskat Trekmanu v Grosuplje in je koštalo 400€ (brez strehe in vrat).

Bekor in Koritnik imata strani na internetu tako da jih lahko poiščeš. Sta pa oba 2 x dražja pa slabe izkušnje imam z njimi tako, tko da jih bolj odsvetujem.
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

mogoče sem še prehiter/prepozn....kakšo barvo imaš v mislih

Martini racing integrale????
loud pipe saved lives
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Lencdo napisal/-a:mogoče sem še prehiter/prepozn....kakšo barvo imaš v mislih

Martini racing integrale????
Prepozen :wink:

Martini racing so bile Evoulicione ne pa navadne integralke. Pa ne maram da je avto fake. Avto mora bit kar je!

No po 2 obisku pri kleparju sem se končno uspel zmenit za peskanje pri Trekmanu v Grosuplju. Dečko je res pošten, komplicira ne pa cene so ok. Kar je speskal se ne morem kej preveč pritoževat, celo plastične odbijače mi je speskal :) BTW une zgodbice z zavornim oljem za barvo razžirat so samo za tiste, ki imajo RESSSSSSSS veliko časa. Sem probal in je obupno neučinkovito.

No ko sem avto dobil nazaj je izgledla takole!

Slika

Prvič po 3 letih ni bilo več ogabno rumene barve in ni bil več united colors of benetton:
-rumen zunaj
-siv znotraj
-zeleni pragovi
-3 bela vrata
-siva vezna.....

=D>
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

skoda lover napisal/-a:Pa ne maram da je avto fake. Avto mora bit kar je! =D>
=D> podpis pod tole :firedevil:
Slika
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

=D> =D> kot iz fabrike :lol:
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

kakšna lepa lupina, bravo :mrgreen: =D>
Odgovori
  • Informacija