Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Dokončno napeljana motorna elektronika, nekaj novih cevi, prednja leva polosovina, mehanizmi ključavnic in zmonitrana desna luč. Leva luč na žalost ni leva ampak je desna, tako da sem si nekako uspel sestaviti dve desni, ker sem slabo pogledla kaj imam v škatli.

Slika

Poravnan je tudi spodnji nosilec motorja ampak še ni dokončan, ker moram še en navoj popravit :-k
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Naj vam predstavim mojstrski lovilec zraka montiran na moj intercooler!

Slika

=D> =D> =D> #-o

No po pranju sem se lotil čiščenja barve in ravnanja hladilnih reber. Ne vem če se opazi, zgornje 4 vrstice so poravnane. Sedaj bi moral zrak dejansko pihati čez in ne samo v satovje.

Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

satovje ravnas z glavnikom?? ker stem je najlazje ravnat. glavnik naj je iz trde plastike cist navadn in gas :D
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

@ colibry - u bistvu sem eksperimentiral z vsem živim, tudi pasjim glavnikom, ki je kovinski pa sem na koncu pristal na dveh majhnih izvijačih. Žal z glavnikom ne moreš poravnati reber, ki so zapognjena...

No zadnje dni sem spet pridno zapravljal :oops:

Sem kupil čepke, ki naj bi držali tesnila vrat pa so prekratki :(
Slika

Pa nuovi ricambi originali, nosilec hladilnika, cevi za hlajenje turbine, cev odduška olja za fiat mareo 1,8 TD katero sem adaptiral za svoje potrebe. Pa še par metrov silikonskih cevi za podtlak...
Slika


In po kar nekaj zafrkancije sem končno našel napako zakaj motor ne sede lepo v avto. Zamaknjen je bil cca. 1 cm. To je bila posledica tega, da sem nosilec menjalnika narobe obrnil in je zato vse skupaj postrani stalo =D>

No sedaj je motor dokončno zmontiran.

Slika
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Kdaj boš pa kaj sprobal če deluje motor tako kot bi moral, ker zdaj ga še ni problem vzeti iz karoserije in ga (upam da ne) popraviti?

Lep dan
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Kdaj boš pa kaj sprobal če deluje motor tako kot bi moral, ker zdaj ga še ni problem vzeti iz karoserije in ga (upam da ne) popraviti?

Lep dan
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

glede na to, kak je skup zlozeno in narjeno, ni kej popravljat...
alfa 166
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 510
Pridružen: Če Jul 29, 2004 2:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Vedno se kaj najde :(
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Motor mislim testno zalaufat takoj, ko bom imel za to vse potrebne dele! Trenutno manjka še računalnik motorja, kabli svečk, hladilnik za vodo in par malenkosti. Potem ga pa mislim prižgat. Načeloma je strah pred jemanjem motorja ven odveč, ker ni prav veliko stvari za popravljat, da rabiš motor imeti zunaj.

Pričakuje se vedno lahko kakšne težave s senzorji... ampak zato se ne jemlje motorja ven. Konec koncev avto ni nov, samo obnovljen.

Danes sem dokončno nastavil mehanizme za zaklepanje, da zračnost vrat spet štima na 3 vratih ena me pa še malo zafrkavajo. In začel sem montirat mehanizme stekel v vratih :doubt:
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

No ja ne bodi skromen, ta tvoja Lancia je že praktično nova, če ne še celo malo bolj nova :)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

rajko napisal/-a:No ja ne bodi skromen, ta tvoja Lancia je že praktično nova, če ne še celo malo bolj nova :)
Hvala vsem za pohvale vendar ne pozabite, da je avto samo enkrat nov. Neglede na to koliko truda je bilo vloženega je to še vedno 24 let star avto. In večji del sestavnih delov je tudi star 24 let.

Kar pomeni, da določeni deli na skrivaj korodirajo, oksidirajo, propadajo, preperevajo že skoraj četrt stoletja tako je verjetnost odpovedi in okvar precej večja kot sicer.

Tudi dejstvo, da jaz večino stvari tukaj delam prvič in nimam izkušenj povečuje možnost napak. In za katastrofalno odpoved je dovolj en sam samcat opilek na napačnem mestu, nezategnjen vijak, smet v kakšni cevi....

Tako, da držite pesti, da bo šlo vse gladko, ne bodite pa preveč začudeni če bo kaj narobe :lol:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A dej no, pri tako podrobnem delu ...

Z mašino nima kaj bit, le pred prvim vžigom jo zavrti brez svečk, da se naflia z oljem, potem pa ma da dela.
Opilkov pa verjetno nisi ravno strešal noter, itak je pa še filter vmes.
V končni fazi jih boš pa pri prvi menjavi olja kar precej vn iztočil - tistih na novo narejenih.

PS
Če imaš kak magnet iz trdega diska PC-ja, ga daj na spodnjo stran oljnega filtra.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Probajte bulit v tole par uric 8)
Psihoza zagotovljena, še sanjalo se vam bo tole satovje, kot se je meni včeraj :roll:

Slika

Je pa kolikor toliko poravnano vse skupaj, spucal sem vso svinjarijo, ki se je nabrala v zadnjih letih tako se sedaj vidi normalno čez.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Videti je fantastično. Kako ti je pa uspelo poravnati te "prečne črte" med satjem? Na sliki so bile videti precej poškodovane.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To mu je Chuck Norris pomagal...
Odgovori
  • Informacija