Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Rana ura, zlata ura :-)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

'ko rano rani, rano dan za=be :wink:
Pa še je tega, ampak za kako drugo temo :mrgreen:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Mislim, da sem v septembru izpustil eno objavo zaradi pomanjkanja časa.

Torej med popravljanjem daily vozila AR156SW se je pojavila potreba po novih zavornih ceveh, ker so bile preperele... In po naključju sem dobil za smešnih 40€ teflonske opletene zavorne cevi. In po še večjem naključju se je izkazalo, da so cevi praktično identične kot cevi za integralko, sprednje so popolnoma enake, zadnje pa so mislim, da kakšen cm daljše kar tudi ni problem. Po tem odkritju mi nekako ni dalo mira, da nebi zavornih cevi zamenjal med sabo. Nove sem tako zmontiral na Lancio, tiste iz Lancie, ki imajo pa za sabo 3500km pa sem prestavil na Alfo.

Pač ni original niti original-look ampak moram priznat, da me je pri zaviranju vedno motil ta "so 80's" gumijast občutek na pedalu. In z veseljem sporočam, da so zavorne cevi ta občutek odpravile! :D :D :D

Slika

Slika

Tako, da sem sedaj z zavorami izredno zadovoljen!
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Pri takih stvareh, neglede na originalnost, ki si si jo zamislil, podpriam modifikacije!
=D>
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Po treh letih in po tem, ko so me na tehničnem pregledu že dvakrat opomnili, da certifikat starodobnika velja za avto ne pa tudi za gume, sem se zadnjič malo zamislil, da REEEEES počasi moram nabavit gume. Sploh zadenje leto sem moral pred vsako vožnjo nekoliko dofilat gume, ker očitno 2 malo puščata. Saj se ne vozim veliko in še to samo po lepem vremenu ampak vseeno stare, porozne gume so nepotreben riziko za se vozit naokrog v nečem kar mi je tako dragoceno.

Tako sem se spravil preučevat gume in ugotovil, da je dimenzija 195/55 R15 draga in povrh vsega še slaba izbira pnevmatik. Tudi druga dimenzija, ki je bila na 16V integralkah 205/50 R15 je precej draga ampak se pa vsaj najde kakšna malo boljša guma. In tako sem na koncu izbral Kumho KU-36! Priznam, da se mi je šlo predvsem za izgled :roll:

Slika

Sedaj se mi pa že fedlja zarad vremena, ker jih ne morem montirat... ](*,) ](*,) ](*,)
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Kaj lahko zaupaš kam si šel po njih in za koliko so te olajšale. Sem že tudi sam malo iskal, ker so trenutno že kar stare. Pa kaj kmalu zamenja, da slišim kako se obnesejo.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Naročil sem jih pri Alumoda. Sem našel oglas na avto.net.

Cena je bila takrat 62€ komad, kar niti ni slabo za to dimenzijo.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Včeraj me je končno vreme pustilo menjat gume! Takole so izgledale stare gume:

Slika

In dve ure kasneje so bile končno na avtu! :D :D :D

Slika

Slika

Spotoma sem še demontiral sprednji žmigavec, ki se mi je polomil pred dvemi leti ko sem menjal odbijač in je bil od takrat pritrjen z vijakom, ki je rahlo bodel v oči. Sedaj ga moram pa popravit nekako... Upam, da mi letos uspe zaključit čim več teh zaključnih del.

No med tem, ko sem se igral z žmigavcem in občudoval svoje delo je pa začelo deževat, tako da se nisem potem mogel peljat... :( :( :(
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Uf, ja, gume so res že kričale po menjavi.
skoda lover napisal/-a:No med tem, ko sem se igral z žmigavcem in občudoval svoje delo je pa začelo deževat, tako da se nisem potem mogel peljat... :( :( :(
Zakaj? Saj ni iz cukra. Pa še gume bi malo potestiral - sicer bolj počasi, pa vseeno.... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

sam res, mal dežja ji ne bo škodilo
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Ko zbašeš take dnarja v rust free avto pomoje nočeš kaplce vode na avtu vidt, ne da bi se po džu šou furat :D :lol:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Tud oprana že ni bla en čas :mrgreen:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ja po tolk truda mi je to mal tko kot, da bi otroka dal na dež...

Je pa u bistvu bolj fora v tem, da se avto čist na drug način umaže, ko voziš po dežju. Vsepovsod ti nameče svinjarijo in to me moti. Zato se pač ne vozim po dežju. Pa dodaten bonus pri poletnem deževju je lahko tudi toča za katero pa verjetno ne rabim razlagat zakaj se je bojim.

Ja opran pa avto ni bil že od lani! Imam v planu letos te malenkosti poštimat, ker večjih podvigov sigurno ne bo. Ampak konec koncev ravno te malenkosti me trenutno pustijo na cedilu, da avto izgleda nedokončan.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Koliko km pa uspeš prevozit letno?

Imaš avto registriran 12 mesecev ali ga prijavljaš in odjavljaš?

Sam sem pred dilemo, naj kupim svoje tablice (jih zalepim na avto in mir) in jih potem ne rabim vračat, ali naj vsako sezono lepim in trgam gor in dol?!
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Po daljšem času končno našel čas za nalepit sliko!

Slika

Smernik popravljen in pritrjen nazaj tako kot mora bit. Nisem vedel, da je treba smernik podložit, sicer potegne vijake pregloboko v plastiko, kar se mi je zgodilo zadnjič. Pa še plastika potem rada poči.

Avto imam registriran in zavarovan celo leto. Je homologiran kot starodobnik tako, da me to precej vleče ven. Sicer so zavarovanja že tako draga, da tudi z 90% popustom še vedo nanese okoli 100€! Sem ravno pred dvemi tedni urejal registracijo in tehnični pregled. Tokrat so me pa peglali zaradi tega, ker nimam original zadnjega lonca. :roll: Sem jim komaj dopovedal, da novega original ne moreš kupit, žal pa trenutno nimam denarja za dat delat lonec po naročilu.

Koliko kilometrov pa naredim je pa čist odvisno. Ko sem imel normaln šiht in sem bil popoldneve fraj sem lahko naredil tudi 2500km v sezoni brez težav. Lani, ko je bilo pa vreme nemogoče in je non stop deževalo pa delal sem od jutra do večera sem pa spravil skupaj samo kakšnih 300km.

Letos pa verjetno ne bo kaj veliko bolje zaradi dela in družinskih obveznosti. Upamo na naboljše [-o<
Odgovori
  • Informacija