registriranje oldtimerja

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

mene pa zanima koliko me stane registracija oldtimerja ter kaj vse potrebujem za njo. z kolegi imamo namrec moznost voziti citroen ami-ja letnik '78 v tiptop kondiciji, samo registrirat ga mormo! pol pa na morje po tastari:)
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Moraš imet že en avto pisan nase. registracija pa pride z 90% popustom.. torej plačaš 10% registracije. ne vem kako je z letno omejitvijo kilometrov. Neki s eje govoril da lahko nanleto anrediš samo 3000, sicer pa je to tko tko, glede nato da vsak lahko števc zavrti k ma 5 min cajta :)

Uprašaj Turtla, on ima oldija.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

10x na morje pa nazaj:D
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Tukaj najdeš vse odgovore:

http://www.starodobnik.net
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

mene zanima, če bi bil kdo tok prijazen da mi nakratko razloži izvedljivost in cca. stroške če si uvozim oldtimerja iz Nemčije in bi ga dal registrirat na očeta, ker baje če maš oldtimerja pisanga kot drugi avto je registracija skor zastonj.

gre pa se za nekaj takega:

http://i16.ebayimg.com/06/m/000/7d/28/4acf_27.JPG

ta konkretno je 8.100€


Slika
ta pa 10.000€

Hvala za vse resne odgovore :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

lahko imaš tudi nase pisanega (tudi kot edini avto) ampak v SVAMZ zvezi



Kako pridobim certifikat za moje vozilo?
Na naši internetni strani najdeš okence “VLOGE”. Klikni z miško na okence in odprla se ti bodo navodila za pravilno izpolnitev obrazca in sam obrazec. Izpolnjen obrazec pošlji na naš naslov. Ne pozabi, da morajo biti fotografije velikosti 9 x 13 in pošlji nam po vsaki dve. Nujno nam moraš poslati fotokopijo placane položnice! Certifikat in clansko izkaznico za tekoce leto boš prejel po pošti po povzetju.

Kdaj lahko vozilo pridobi certifikat?
Vozilo pridobi certifikat, ko je staro 25 let ter je tehnicno vzdrževano v zgodovinsko pravilnem stanju ( v kolikor gre za izjemno zgodovinsko zanimivo vozilo lahko tudi prej).
prav tako se lahko obrneš na to zvezo za pomoč pri uvozu. za kaj več pa povprašaj na starodobnik.net
V8
wheelie
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Jun 29, 2009 10:12 am

Pred kratkim (26.6.2009) sem registriral Alfo Spider letnik 77. Ker je na raznih forumih precej informacij, tudi netočnih, bom podal moje izkušnje oz. nekakšna tehnična navodila pri registraciji.

1. DMV:
Če se avto pridobi iz uvoza, se mora v 15 dneh od datuma računa prijaviti davek na motorna vozila. Če gre za vozilo, starejše od 30 let je potrebno izpolniti poseben obrazec, ki se ga dobi na davčni izpostavi in vozilo bo oproščeno DMV-ja. Predložiti morate odjavljeno prometno dovoljenje in račun oz. overjeno kupoprodajno pogodbo.

2. Homologacija:
Homologacija se pridobi na predpisanem mestu, v Ljubljani je za to pristojen LPP na Celovški cesti (tarifa je objavljena ne njihovi internet strani). Predložiti je potrebno original potrdilo o plačanem DMV (predhodno naredite kopijo), račun oz. overjeno kupoprodajno pogodbo ter prometno dovoljenje oz. tehnične specifikacije vozila. Vkolikor avtomobil ustreza "standardom" ocenjevalca, dobite homologacijski kartonček že naslednji delovni dan (po pošti).

3. Registracija:
Starodobno vozilo lahko registriramo samo s homologacijo (na kateri je zapisano: tip vozila - starodobnik), računom oz. overjeno kupoprodajno pogodbo ter odjavljenim prometnim dovoljenjem. Predhodno mora biti seveda opravljen tehnični pregled.

Še nekaj mojih ugotovitev:
Plačilo DMV na upravnih enotah ni mogoče, v Ljubljani se torej DMV lahko plača le na Davčni ulici, kjer je lahko gneča. Za vse iz okolice Ljubljane predlagam, da se zapeljete do kake druge manjše izpostave, npr. Vrhnika, Grosuplje, tam potekajo postopki veliko bolj človeku prijazno in hitro.

Moja kupoprodajna pogodba ni bila overovljena, pa sem kljub temu uspešno registriral avtomobil, potreboval pa sem nekaj "šarma" pri referentkah. Dejansko pogodbe ni bilo možno več overiti, ker je bil prodajalec (iz Nemčije) nedosegljiv.

DMV nisem plačal v 15 dneh, pač pa šele po 2 letih, ker se je avto vmes restavriral. Tudi tu ni bilo posebnih zapletov, ker sem se skliceval na ohlapen zakon, kar so priznali tudi na davčnem uradu: starodobniki so namreč oproščeni davka. Uradno je starodobnik vozilo starejše od 25 let, davčna uprava pa smatra, da je starodobnik vozilo starejše od 30 let!? Moj starodobnik je imel ob uvozu 29 let in je bil ravno nekje vmes. Pač, moral sem plačati, kazni pa mi niso zaračunali.

Tehnični pregled sem po priporočilu kolegov naredil pri Španu (Brezovica pri Ljubljani), ki je resnično oldtimer-frendly in močno priporočam tudi sam.

W.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

=D> Ta vodnik bo marsikateremu prav prišel.

Kaj če bi lepotico tudi predstavil :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Ride Si Sapis
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: Če Jan 03, 2013 9:44 pm
Vozilo: Alfa Romeo 33 1.3, Alfa Romeo Alfa 155 1.8 TS, Alfa Romeo Alfa 2.0 JTS Distinctive,

YOUNGTIMERJI

Glede na to, da je med nami kar nekaj lastnikov vozil Alfa Romeo, ki imajo že 20 let ali več, bi bilo potrebno povedati malo več o Youngtimerjih, ki imajo določene ugodnosti kot starodobniki (popuste pri zavarovanju), plačati pa morajo celotno cestno takso (medtem, ko je cestna taksa pri starodobnikh 20%). Za pridobitev Certifikata, pa je potrebni izpolnjevati še nekatere druge zahteve, kot tudi, da gre za kakšen poseben ali specifičen model Alfa Romeo.

YOUNGTIMERJI & MLADODOBNIKI

Zveza SVS je na seji 28. maja 2020 sprejela nov Pravilnik o evidentiranju in ocenjevanju vozil, s katerim je uvedla novo kategorijo vozil in sicer kategorijo mladodobnega vozila – mladodobnika oz. z bolj znanim izrazom, končno smo dobili “youngtimerje”.

Youngtimer oz. mladodobnik je vozilo, izdelano pred več kot 20 in manj kot 30 leti, ohranjeno ter tehnično vzdrževano tako, da je skladno z originalno konstrukcijo sestavo in obliko ter se zaradi svojega zgodovinskega in tehničnega potenciala te uporablja za vsakodnevne prevoze.

Ta vozila lahko po dosegu starosti 30 let pridobijo status starodobnega vozila.

Postopek evidentiranja in pridobitve statusa poteka enako kot pri starodobnih vozilih, namesto Izkaznice oz. takoimenovanega certifikata se izda Potrdilo SVS o mladodobniku.

Namen te kategorije in izdaje potrdil o mladodobniku je, da se ohranijo vozila v starosti 20-30 let, ki vse prevečkrat končajo na odpadih ali pa so prodana v eksotične države ali države zahodnega Balkana, kjer pa jim služijo še leta, premična dediščina v Sloveniji pa tako izgublja na svoji kvaliteti.

Eden od namenov evidentiranja teh vozil pa je tudi izdelava statističnih podatkov o vozilih in članih društev ter jih uporabiti za doseganje ciljev članstva v pogajanjih z državnimi organi in drugimi organizacijami – urejanje stroškov zavarovanja, cestnine, registracije itd.

Potrdilo SVS o mladodobniku velja 10 let oz. ko vozilo dopolni 30 let starosti.

Za izdajo potrdila kontaktirajte svojega tehničnega komisarja oz. nas kontaktirajte na dejan@sigas.si
https://oldtimerhrast.si/klub/2020/06/0 ... oungtimer/
https://svamz.com/yungtimerji/
https://avto-magazin.metropolitan.si/za ... rtifikata/
https://avto-magazin.metropolitan.si/no ... danjostjo/
https://siol.net/avtomoto/zgodbe/youngt ... nas-578092

SVAMZ&KLJUB LJUBITELJEV VOZIL ALFA ROMEO
https://svamz.com/pridruzil-se-nam-je-k ... lfa-romeo/
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Tako je, več o tem bomo pa lahko povedali 4. februarja: viewtopic.php?t=44842
Vabljeni vsi, ki vas zanima tudi tematika youngtimerjev, saj bo takrat priložnost za zastavljat vprašanja.
Odgovori
  • Informacija