Kako živeti s klasičnim avtomobilom...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Očitno je kablovje v pregibih hiba vseh FLAR modelov ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:Očitno je kablovje v pregibih hiba vseh FLAR modelov ...
[-X

vseh avtov, še vsak starejši je imel slej ko prej probleme na pregibih, je pa tudi odvisno od pogojev ( vročina poleti, mraz pozimi zelo postarata izolacijo - spoka, razpade...), če je avto extremom manj izpostavljen, zdrži dlje, sicer pa malo manj, tudi število odpiranj naredi svoje

je pa tudi res, da so nekateri pregibi (različni modeli avtov) bolje narejeni kot drugi, ma slej ko prej se pojavi problem
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Mislim, da ga ni avta, ki nebi imel tezav na zgibih po 20 letih uporabe. So pa obcasni primeri ko dejansko naredijo kaksen pregib prevec na ostro ali pa prekratke kable in se zato se hitreje poskodujejo.

Sem odkril da ne delajo elektricna ogledala. Pa sem jih odklopil in je rezultat se vedno isti. Takoj ko das kontakt vrze ven varovalko.

Ne najdem pa kaj bi se bilo drugega na tej varovalki...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

No ta vikend je bilo v planu odkrivanje elektricnih gremlinov... pa je potem crknila sklopka in sem pustil avto pred sluzbo #-o

V torek, ko sem se peljal se mi je zdelo, da ni ok sklopka. Vem tudi da mi je ze poleti solzil cilinder sklopke na menjalniku in sem ze nabavil novega. V petek sem se pa hotel peljat domov pa pedalo ni vec imelo funkcije.

Bom med tednom uredil prevoz in odpravil tezavo. Sem potem poizkusal zakljucit projekt d2s zarnic xenon. Za primeren polozaj sem rabil porezat parabolo. Zgoraj in zadaj.

Slika


Prostora za nosilcke nredit je zelo zelo malo. Nekako sem uspel natlacit vse notr. Tudi steklo pride cez OK.


Slika

Tezava je pa zadaj ker ni dovolj pristora za pokrovcek... pa imam vecji pokrovcek in se vedno ni teorije ga dobt gor. Ali kdo pozna kaksen tip zarnice z manj konjskim prikljuckom?

Slika

Druga varianta je predelat se ohisje sam to bo pa znanstvena fantastika...

In seveda
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kaj pa, če bi probal pokrovčke predelat, kot sem jih jaz:
viewtopic.php?f=8&t=17207&start=1200" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Meni zmanjka v sirino. Dolzino sem zrihtal ker sem dobil globlje pokrovcke.

Sem opazil da se pri kitajcih dobi prikljucke ki niso 90stopinj ampak naravnost... moram pomerit ce to pije vodo. Pa provizori moram dat skup in probat ce sploh kaj bolje sveti. Da ne izumim tople vode....

Imam zamenjan cilinder sklopke, ki me je pustil na cedilu. Sedaj spet dela ok. Samo razsvetljava armaturke pa se vedno ne dela. Moram probat cez vikend se malo posvetit temu.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ugotovil sem da sedaj pranje luci deluje. Zadnjic ni delovalo ko sem menjal pumpo sedaj pa deluje. Mogoce ae aktivira samo ko se peljes?

Dans sem se lotil naprej odkrivat zakaj ne dela razvetljava armaturke. Najprej sem zamenjal skatlo z varovalkami ker znajo bit tud tam tezave pa ni napredka. Odklopil sem stikalo za luci in skopal ven armaturko pa se vedno vrn mece varovalko... nasel sem kabel kjer je problem vendar mislim da se razcepi na vec koncev. Po 3 urah mi je zmanjkalo zivcev in sem kabel odbil in pripeljal drug + na stikalo da mi dela zdej osvetljava. Naslednjic pa raziscem instalacijo...

Slika

Malo sem se pobrkljal okoli motorja, ker sem zadnjic zaznal vonj olja in odkril da pusca olje pri selenoidu variatorja in se po robu pokrova ventilov.

Slika

Ni mi bilo jasno zakaj pusca pri pokrovu ventilov ce sem menjal tesnilo. Potem sem pa nasel tole pa se mi je kr zameglilo.

Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Si bil premočan pa je počil del pokrova na vijaku? ČE ne nasede praviln se zgodi tudi to.

Pranje luči pa deluje vedno samo, če so luči prižgane.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Izgleda je bil ze prej kdo premocan... sem zelo pazljiv pri tem pa tudi opazil bi. Ocitno je bila neka mikrorazpoka ki se je sedaj razsirila... imas slucajno ti kaksn deklc na lagerju?

Nism se cist dojel tega pranja. Verjetno zadnjic ni vklopilo ker sem imel luci ugasnjene. Ampak se ne sprozi vsakic ko peres sipe ampak vsake drugic ali tretjic?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Mam deklc al pa celo 2...

Pranje luči dela samo, ko so luči prižgane. In ne, luči ne pere vedno, ko pereš prednje steklo. Je časovno omejeno, zato je za pranje luči časovni rele.

Lahko pa stestiraš. opereš prvič in potem naključno pogosto pereš prednje steklo. Zraven meriš čas, po kolikšnem času ponovno pere prednje luči.
V drugem poizkusu prvič opereš luči in vetrobran. potem po času, ki si ga izmeril v prvem testu, ponovno opereš luči/vetrobran. In tako boš videl, če ne opere luči, je omejeno na število pranj vetrobrana. Če pa po izmerjenem času opere luči in vetrobran, je časovno omejeno.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če si lahko sposodim to temo, ko je ravno govora o pranju luči.
Na 166-ki mi vedno pere luči, ko operem steklo. Ali pa samo tako poredkoma perem steklo :-k
Zanima me, kakšen rele bi rabil, da bi mi luči pralo samo na recimo dvakrat zaporedno pranje stekla, ali pa daljši pritisk ročice.
Prosil bi za kakšen link do releja.
Se v naprej zahvaljujem za pomoč
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Banny napisal/-a:Če si lahko sposodim to temo, ko je ravno govora o pranju luči.
Na 166-ki mi vedno pere luči, ko operem steklo. Ali pa samo tako poredkoma perem steklo :-k
Zanima me, kakšen rele bi rabil, da bi mi luči pralo samo na recimo dvakrat zaporedno pranje stekla, ali pa daljši pritisk ročice.
Prosil bi za kakšen link do releja.
Se v naprej zahvaljujem za pomoč
Jaz sem pri vseh avtih do sedaj odklopil črpalko. Če je žaromet umazan ga šoba ne opere, poleg tega je veilia poraba tekočine. Pa cel avto izgleda kot slinasta krava. Lahko pa kupiš programabilni časovni rele...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Dosti ljudi odklaplja te crplalke. Meni je pranje super in se mi zdi da pomaga, ko so luci umazane od prsenja umazanije iz ceste. Prav tako pomaga ce se nabira sneg na luceh. Ampak diskusija kot smiselnost disece smrekce :)

Ce poredko peres sipe se vzge vsakic. Ce pospricas pa 2 x v par minutah pa drugic nebi smelo se aktivirat. Pomoje bi se pa dalo to tudi na loceno stikalo zvezat pa imas varianto po zelji.

Vcasih sam sebe vprasam po zdravju... narocil sem kompresorski propeler izstruzen pa 11 vetrnic namesto 7 velikih in 7 majhnih. Ah ja... lepo je biti star 16.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Na prejšnji 156-ki sem speljal v kabino še en kabel do on/off stikala, kjer sem vklopil pumpo po potrebi. Bo očitno potrebno tudi sedaj isto naredit.

Problem je pri teh šobah, ki se dvigujejo ven iz odbijača, da zaštekajo. In pol se šoba ne pospravi nazaj, ampak ostane napol odprta. Trenutno mi ni do kupovanja novih šob
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Od Damijana sem dobil drug pokrov ventilov, ki sem ga na hitro samo ocistil in nabil na motor. Po novem letu pa dam svojega zavarit in nazaj. Ne ljubi se mi se enga celega cistit in barvat.

Danes je pa deda mraz v rumenem pripeljal darilo :)

Slika

Slika

Moram sedaj sestavi turbo in ga dat obnovit/balansirat. Potem bomo pa videli kako naprej.

Ta vikend je gospa prvic peljala to kappo. Navajena na dizelco sem ji rekel naj malo pazi z gasom in je sla na pot. Ko je prisla nazaj je pa samo rekla 's tem avtom te pa nic ne rabi bit sram pri vkljucevanju na avtocesto'
Odgovori
  • Informacija