Kako živeti s klasičnim avtomobilom...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

No avto je bil nekaj casa pri licarju. Ker se je okoli sprednje sipe ze delala rja sem dal odrezat ven sprednjo sipo, da bo vse skupaj zasciteno. Pobarvan je na novo siibedah, streha, zadnji levi bok, zadnja leva vrata in zgornji robovi ostalih vrat.



Slika

Slika

Slika

Slika

Prav lepo je izpadlo vse skup na prvi pogled. Jutri ga se spolira potem pa zacnem sestavljat nazaj...
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ze nekaj casa mi na karavanki rja najeda zadnji most... pa je prisla priloznost za uplenit novega na ebayu in se nisem upiral skusnjavi...

Slika

Se z original nalepko!

Slika

Gre pa se na prasno barvanje pred vgradnjo.

Vmes na.se nadaljuje umetnikovanje z konzolo... barvam na isto barvo kot je avto + mat lak.

Slika
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Je pa videt identičen kot je na 164. Kolilo pa si odštel zanjga?
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

200e je bil most plus 50e postnina. Jih je pa kar tezko dobit. Ugotocvil sem da je isti kot fiat croma/lancia thema. Pravzaprav je za njih ker ima nosilec za regulator zavorne moci... Damijan pravi da so imele prve imele prve kappe isto. No na novejso ne pase z nosilcem...

Slika

Tako da je zapela fleksarca in sem ga odbil stran. Se malo pocistil bruse in je pripravljen na prasno barvanje.

Slika

Pa sestavil sem konzolo. Meni izgleda lepse kot les. Ampak je pa prevec svetla barva. Sem malo kiksnil s tem da je iste barve kot avto.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ja, res ne deluje glih najbolj posrečeno. Po drugi strani pa lepo razbije monotonost konzole ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Čist dobro zgleda. Vsaj ni vse črno :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Zadnje dni sem se vozil z obema kappama in lahko recem da mi je vedno lepsa srebrna notranjost. Tist les mi nikakor ne gre. 20vt je sedaj registrirana. Na tehnicnem mi je samo omenil da so luco ze slabe kar sem tako in tako planiral obnovit ali pa namontirat xenone iz karavanke pa zglob vilice desne da mogoce ni najboljsi. Pa po poti nazaj domov sem ugotovil da ne dela razvetljava armaturke. Je bila crknjena varovalka.

Dobil sem pa po nekaj zapletih in eurih zadnjo klop. In zadnji most iz prasnega barvanja.

Bo spet delovni vikend.

Slika

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Zadnja klop na svojem mestu..

Slika

Se najbolj se pozna razlika, da je spodnji del rabljen zgornji pa nov. Drugace pa je tapetbik kar dobro izbral material.

Zamenjal sem tudi eno cevko za bencin, ker je bila ze preperela in je zacela puscat pri objemki. Je malo smrdelo po bencinu.med voznji... sedaj je ok.

Ker je avto zelo slabo pregleden nazaj sem se odlocil da namontiram kamero zadaj. Se ti komot skrije pol razreda otrok zadaj pa jih ne vidis. Sedaj pa imam pogled za avtom :)

Slika

Slika

Potem je pa sledilo samo malo osnovne ciscenja, sesanja, pranje, nega sedezev... .

Slika

Slika

Slika


Res so mi hudi te sedezi pa 'poltrona frau' usnje. Res kvaliteta na nivoju se za danasnje standarde. Zaimivo pa da ima rocno nastavljive vzglavnike. Karavanka je imela pa elektricno nastavljive.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Koncno sem usposobil stevec za pritisk olja. Izgleda da deluje ok in da je tudi protisk olja ok.

Stevec za boost je pa spustil duso pa tudi sicer ni dobro deloval prepocasen je. Sem narocil mehanskega.

Slika

Porihtal se par malenkosti pa odlocil sem se za montazo filtra za bencin. Kljub temu, da je jasno narisano v navodilih kje je filter, ga tam ni. Pa tudi sicer sem povprasal in baje bencinarce nimajo drugega kot sito na pumpi. Potem pa crkujejo sobe in pumpe.... tako da sem se kljub temu da sem pristas originalnosti vseeno namontiral filter. Samo se nosilec mu moram izdelati.

Slika
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Kam si dau zaslon za kamero in samo kamero?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Super vse tole rihtaš =D>

Tole s filtrom sem pa tudi že sam razmišljal, in verjetno pri naslednjem Autodoc naročilu še tri dodam.
V mislih sem imel še to da bi jih dal na hitre spojke in tako dobil izgled kot da so bili filtri tam mišljeni že od začetka.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Zaslon je u bistvu nataknjen na vzvratno ogledalo. Obstajajo tud opcije za nadomestno vzvratno ogledalo. Tisti ekstra ekrani ki nekje ven strlijo mi niso vsec.

Kamera je oa zadaj na plastiki ki sluzi kot rocaj. Ime ravno na tem mestu en vijak pa sem samo povecal luknjo v plastiki in nasraufal gor. Nisem rabil v pleh vrtat. Se kamere prakticno ne vidi.

Slika

Za filter sempa jaz studiral narest na fitinge pa pretocne vijake to bi isto izgledal nekako 'original' samo malo bolj storasto je.

Ampak sem rekel da ga najprej samo nabijem notr pa da vidim ce bo vse spilalo kot mora. Ampak pomoje ce le ni filter premajhen nebi smelo bit tezav niti s pritiakom niti s pretokom.
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Slika

Novi most je na avtu... se za to sem rabil pomoc ker zmanjkuje casa.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

ta dvigalka je lincos ?
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Pomoje je lincos ja. Nisem siguren. Samo gostujem na njej...

Slika

Mehanski boost stevec dela, ko zmaj! Pritisk olja dela.

Edino malo so mi presvetli stevci. Bi jih moral malo zatemnit...
Odgovori
  • Informacija