Popolna obnova Lancia evolucione 16V

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

Še ena poznejša slika, že s tvojim tablicami

Slika
Delta6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Sep 18, 2018 7:45 pm

Na zadnji sliki se na maski vidi, da je brez znaka HF, ga je folk kradu in trgal dol po tekočem traku, ter limal na ostale modele Lancie.
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

Verjamem.... čeprav značke ni bilo problem dobiti (kupiti) :-)(
Tako kot sem jo jaz kupil na Lancia Concessionario v Trstu (takrat na Via Flavia), že za mojo prvo Integralko

Slika
Uporabniški avatar
claudio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Če Jun 14, 2007 9:51 pm
Vozilo: 156 2,4 Mjet
Kraj: Il. Bistrica

No - pa da samo jaz ne obujam spomine in žalujem za tistimi časi ....

Darko, napiši kaj konkretno se dela na avtu, kaj imaš v planu, pa slike daj gor (če ti je lažje, mi jih pošlji na FB pa jih jaz postavim sem)


Pa glej da bo do aprila vse poštimano, da se pripelješ na naše srečanje v Bistrico (kot si že obljubil... :D :D )

Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Claudio, zanimivo avtomobilsko zgodovino si imel =D>
Delta6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: To Sep 18, 2018 7:45 pm

Najprej bo mini delo na ličariji, med streho zadaj in spojlerjem sem pustil ključ in pri zapiranju zvil pločevino vrat zgoraj, pač štor, se pa zgodi. Nekaj ličarije pragov in še nekaj na zadnjem desnem odbijaču, ko je med vožnjo nule v Il. Bistrici pošlatala zaščitno ograjo.Podiranje celotnega podvozja, vse nosilce v rumeno luksiranje, obnova rok, barvanje celega dna, predvsem pa temeljita obnova motorja. Turbina v obnovo ( da bo za nekaj časa ), vsi mogoči ležaji motorja, celotna nova zatesnitev motorja ( Goetze, mogoče tesnilo glave Spesso ), nova celotna sklopka, obročki batov, kabli svečk in še mali milijonček stvari, je pa cilj obnove, da bo kot iz fabrike ali še bolj dodelano. Razmišljal sem še o nekaj tuninga, bati wossner std, kovane ojnice in t.d. kar je že na lagerju, pa sem se premislil in gre v originalno tovarniško stanje, z originalnimi platišči ( ker se trenutno dogovarjam za obnovo in peskanje ). Vse dele nabavljam z vrhunsko kvaliteto ( Goetze ) ne pa tamo nekih Reinz in ostali, ko tesnilo glave že iz dosedanjih izkušenj drugih prebije po par kilometrih. Bom prilimal zraven nekaj slik od SWAP racing in to je vzorec, kako kvalitetno in vrhunsko se mora delati, četudi v amaterskih pogojih, je pa zraven človek, ki pozna strokovno veliko več kot jaz in bo z nasveti in delom prispeval levji delež, da bo Delta zopet takšna, kot je bila kupljena nova. Pa takšen menjalnik na 6 stopenj bi kar dal gor ( prenosi zob in diferencijala po želji ), bomo pa videli, kako bo žep prenesel vse, ker kakšno nepredvideno zadevo bo itak treba zrihtat, ko se bo sproti videla obraba in poškodba. Pa takšnega smeškota, ki bi ponazoril vse plane in garaško delo sploh ni na izbor. Saj razumeš.
Priponke
19060189_10211256890512946_9200504325285476091_n.jpg
Ko rabiš recimo kljuko za Delto jo komaj dobiš, takšnih čudes kot je ta menjalnik na 6 prestav in še nešteto ravnih in helikoidnih zab vseh mogočih različnih prenosov, je pa na trgu kolikor želiš
Ko rabiš recimo kljuko za Delto jo komaj dobiš, takšnih čudes kot je ta menjalnik na 6 prestav in še nešteto ravnih in helikoidnih zab vseh mogočih različnih prenosov, je pa na trgu kolikor želiš
rc131-1_6365015692_t.jpg (10.39 KiB) Pogledano 5474 krat
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

A kaj vemo kaj se dogaja?
Sem že nestrpen.
Odgovori
  • Informacija