ALFETTA GT(V) 2000 letnik 1976

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kako se lotiti obnove?

Sam imam že kar izdelan plan, kako se lotit obnove, a me vseeno zanimajo vaša mnenja in izkušnje!

Tudi stroški me zanimajo, da vidim kakšne so razlike v cenah po Sloveniji!

Na primer: pri nas stane kompletno barvanje gole karoserije med 150 - 170 tisoč SIT!

BTW: Hvala smolku za novo temo na forumu! =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Če boš sam pripravil karoserijo za barvanje imam ličarja ki bo to pobarval za cca 40.000 sit. Kg barve stane cca 4000sit, Primer (šprickit) stane 1kg cca 1500 sit. Za cel avto rabiš po 4kg vsakega.

Jaz bi prvo naredil sledeče: razstavil cel avto in sproti dokumentiral, kako si dal narazen ( fotodokumentacija). Če misliš resno obnavljat da bo narjeno perfektno moraš cel avto razstavit u prafakatorje in nato sestavit nazaj skupaj. Čaka te kar nekaj dela, ampak se da vse zelo majhen denar narest, sploh če znaš tudi sam kaj narest kar ne dvomim. Če boš rabil kakršno kol pomoč pa javi :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

TEO, jaz restavriram mojo škodo coupe zdaj že 5 let! Ni oldtimer, ker ima komaj 11 let, saj jo rihtam čisto ljubiteljsko! Traja pa toliko časa zaradi pomanjkanja časa, ker dokončujem hišo in poleg hiše gradim še eno manjšo novogradnjo, ki bo garaža, v dveh nadstropjih! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ker sem že prej s prijateljema, klepar in ličar, jaz pa razstavljalec in sestavljalec, ker sem "picajzlast" pri tem delu, obnovil iz nule kar nekaj avtomobilov, ti dajem manjši nasvet!
Vse moraš upoštevati dolgoročno, če res hočeš imeti oldtimerja, kot se reče!

- avto sam razdiraj, da ne boš imel kasneje težav pri sestavljanju
- potek in korake si zapisuj, bo mnogo bolj koristno
- avto imej v suhem prostoru, pri temp nad 19 stopinj, ker je dobro, da se cel avto presuši tudi po kotičkih, ki jih ti ne dosežeš, pa tudi neverjetno veliko napak, ki jih je treba popravit se pokaže, ker v nasprotnem primeru se bodo pojavile pri že obnovljenem avtu
- avto lahko čimbolj izpostavljaš soncu v poletnih dneh, ker takrat res vidiš tudi napake na golem plehu, pa še presuši se zadeva
- avto nikoli ne pokrivaj s polivinilom, ker zadržuje vlago in pospešuje rjavenje
- ne hiti s premazovanjem gole pločevine z barvo (zaščito)
- in zadnji nasvet, ki se mi zdi, dolgoročno gledano, najpomembnejši, ne hiti z obnavljanjem!

LP in veliko sreče!

p.s.: to so samo nasveti...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Glede dokumentacije, sem že pred dobrim tednom kupil digitalni fotoaparat, saj sem se že na začetku odločil, da vsak del lepo poslikam, ko ga razstavim. Preveč se bojim, da čez leto ali dve ne bom več česa znal sestavit, ker bom enostavno pozabil. Prostor imam, zraven mojega avta bo stal še manjši ferrarij, sicer pa je v hali prostora še vsaj za štiri avte in tudi pozimi temp. ne pade pod 10 stopinj. Žal ni vedno nad 20. :x Gre za gospodarski objekt pri moji babici.

Glede barvanja pa se mi zdi 40000SIT ful poceni, saj to pri nas stane vsaj 150000 SIT!

Pa eno malo srečanje bomo naredili, ko bom na avtu že začel delat!
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ej, ce imas pa digitalca, pa hitro poslikaj in par slik nalozi v fotoalbum. :D

Me zelo zanima.
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Aja, pa tole z digitalcem je dobra ideja...Ne varcuj s filmom!!!! :D

Pa ko bos razstavljal vse plasticne dele daj eno veliko skatlo, kovinske pa v drugo, vijake pa v tretjo... :D hecam se, zelo je pomembno sortiranje, v bistvu kljucno ....ce ne bos lahko vec casa porabil za iskanje delov kot za sestavljanje
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

ginek napisal/-a:Ej, ce imas pa digitalca, pa hitro poslikaj in par slik nalozi v fotoalbum. :D

Me zelo zanima.
Takoj, ko bo avto doma, bom naložil kakih 300 slik!

Sortiral pa bom vsak del v svojo škatlo, vsaj poskusil! Če le ne bo treba preveč škatl!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Danes sem končno zvedel, da je tisti pajac od izolskega redarja našel številko šasije na moji alfetti, da jo lahko grem iskat. Sedaj sem tudi zvedel, da lahko z vlečno grem samo jutri ali pa šele čez dober teden. Tako, da bom avtek lepo jutri spravil že domov. Žal se ne bom uspel ustavit v Lj, tako da sem se odločil, da bomo raje naredili en majhen meeting raje pri meni doma, ko bom avto že malo porihtal!

Slikice pridejo!!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

No potem pa je celo noč padal sneg in z prevozom alfette ni bilo nič!
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

vidm da boš glih do poletja enkrat prpelu zverinco dam
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Spet je v planu, da grem po njo! Jutri.

Držite vsi pesti prosim, da ne bo šlo spet kaj narobe! #-o
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ljubica je že na Štajerskem in pripravljena na obnovo. Celo sem pregeldal in našel na nekaj mestih površinsko rjo, razpokano armaturko, popolnoma rjave pragove in motor potreben popravila(lotil se bom genaralke. Če si jo kdo želi ogledat je vljudno vabljen. Slike bom tudi naložil, takoj ko bo palac v albumu! :D
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
alfatuner
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 157
Pridružen: Sr Mar 03, 2004 9:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jst sm obnavlov mal starejšo l 68 zelene barve kkšn kos zanjo bi se mogoče najdu še pr men v delavnic armaturka je bla tud pr men spokana sm jo pa dubu na sejmu v padovi za cca 150 eur kot novo. Če boš rabu koga za pretapicirat avto sedeže mam kolega k jih je pr men naredu take k original sam če boš hotu taprav usnje je to prov hudičev drag materijal!
Če boš mel probleme z sestavljanjem ti pa lahko pridem kkšno stvar pomagat ker mi gre to kr dobr od rok tud če ne vem kako je blo sestavljen.
TUNIN TILL PERFECTION!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Ne vem, če ne bi bilo bolje armaturke preobleči z usnjem! Vse gumbe imam ulite iz zobarske kovine(poleg originalnih) in bi na usnje ful pasali! Ne vem pa kako je potem s certifikatom! Hvala za pomoč, sigurno se bomo slišali!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
kurnt29
Moderator
Moderator
Prispevkov: 393
Pridružen: Ne Nov 03, 2013 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Oldtimerji so na tem forumu ocitno prej izjema kot pravilo, skoda.
Je ta Alfetta sedaj obnovljena? Je sploh se pri istem lastniku?

Se kje v Sloveniji nahaja kaksna GTV 2000 tipo 105/115?
Mess with the best.. die like the rest.
Odgovori
  • Informacija