Katero alfo naj kupim?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Če na sprednjem mostu nimaš rje pri 159 ti lahko samo čestitam =D>
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Voziš 159 pa se zmrduješ zaradi enega malo slabše pobarvanega vogala na rabljenem avtu ?

Rabljen avto je. Je kot je.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Toliko starega rabljenega avta v perfektnem stanju ne bos dobil.. Ce je avto dober v osnovi(nekaramboliran), tehnicno dobro vzdrzevan pol je za vzet. Take reci se da vse postimati za par stotakov. Pameten clovek itak kupuje rabljen avto na tak nacin, da ima pripravljen se dolocen znesek za postimati le-tega do zeljenega stanja.
Alfa romeo...built to brake down.
Uporabniški avatar
S-trMa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jul 02, 2015 10:47 pm
Vozilo: AR MiTo 1.4 16V
Kraj: Šentjernej

Hvala za vaša mnenja.

Sam sicer na take šlamparije ne gledam kot kaprico. Če je nekomu v redu, da mu kleparska popravila delajo otroci v vrtcu s sprejem v piksni, potem zame to pomeni, da se človeku jebe za avto, kar lahko najbrž pričakujem tudi pri ostalem vzdrževanju avtomobila. Verjetno niti olja ni noben pogledal v vseh osmih letih.

Boh ve kaj je pod tisto barvo. Kakšnen protirjavni premaz so najbrž samo sanje, pol bom pa debelo gledal, ko bodo vrata spodaj rjava pa blatnik prerjavel. Zato sem dal vprašanje. Kaj menite, ali se taka šlamparija sploh lahko dobro sanira?
Sekret italijanski.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Vse se da sanirat. Je pa vprašanje kakšnega mojstra imaš in koliko se temu mojstru da porabiti časa

Moj komentar je letel v smeri, da si se zapičil v tako bedarijo da glava peče. Ti je všeč avto pa da mehanika štima .... kupiš. Simpl. Ti je všeč pa nisi ziher .... greš naprej. Rabljenega pleha je na trgu poljubno. Če pa ti to ni všeč pa kupiš novega. Pa si lahko dokaj siguren, da ni bilo dvomljivih popravil.
Iz slik se težko kaj pametnega razbere, da bi ti lahko svetovali kaj sploh se je dogajalo na tistem vogalu

Simpl ko pasulj
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Mattithyahu napisal/-a:Hvala za vaša mnenja.

Če je nekomu v redu, da mu kleparska popravila delajo otroci v vrtcu s sprejem v piksni, potem zame to pomeni, da se človeku jebe za avto, kar lahko najbrž pričakujem tudi pri ostalem vzdrževanju avtomobila. Verjetno niti olja ni noben pogledal v vseh osmih letih.
Tezko se strinjam s tem zapisom. Meni so avto (159) ruknili na parkiriscu in sem moral dati barvati odbijac, havbo in blatnik. Dal sem licarju, ki res dobro opravlja svoje delo, vendar se mu je v mojem primeru ponesrecilo. Je bil pripravljen popraviti na lastne stroske, ampak sem avto potreboval in se za to nisem odlocil. To pa ne pomeni, da avta ne vzdrzujem. Redno servisi na 15kkm, zato pa nevzdrzno bliza 500kkm na stevcu.
Odgovori
  • Informacija