Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jaz imam pa eno težavico.... :mrgreen:
Ko sem kupil alfo sem dal gor gume s prejšnjega avta (Continental EcoContact 3 185/65/R15), s katerimi je še vse v redu in tudi pri vožnji nimam nikakršnih pripomb, težava je le v tem, da so deklarirane samo do 190km/h (T), medtem ko v homologaciji piše, če se ne motim, da morajo biti razreda V.
Sicer ne mislim iti čez 190km/h, ampak me zanima, koliko mi lahko policaji težijo glede tega. Predvidevam da precej? Če so seveda še posebej našpičeni in mi grejo gledat homologacijo... Čeprav po zakonu itak ne smem čez 130km/?
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

hm policaji sploh ne vejo kaj pomeni tisti V :mrgreen: samo da imaš pravo dimenzijo in se voziš lahko brez skrbi
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Samo informativno.

Pirelli P7 195/55R15 85H has a weight of 8,347 KG/pc.

Se mi je zdela "zelo" tezka guma. Zdej pa vem, da je res :?

A ve kdo koliksna je teza teh 15" feltn, magari skupaj z gumo:

Slika

lp
Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Sem dobil podatke. Felta z gumo tehta skupaj 16kg. Nova guma pride cca 7.7kg. Odstejemo nekaj, ker je rabljena in dobimo tezo feltne cca 8.5-9kg. Kar je precej solidna teza.
Slika
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

samo v info, o.z. ultraleggera 7×15" ima natančno 5kg..
Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Ker kupujem nove feltne (obstaja tudi tema - klik), mi je ta Ultraleggera seveda dobro znana. Ko bi bila se cena bolj sprejemljiva :doubt:

Ker sem toliko preiskal o tezah feltn, mi je uspelo najti tole stran:

http://www.wheelweights.net/

Imajo cel kup feltn, ceprav jih tudi cel kup manjka. Za Ultraleggero pa pravi, da ima dejansko 5.6kg - kar je se vedno zelo v redu.

Ko bi obstajala se kaksna taka stran o tezah pnevmatik. :(
Slika
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2894
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Ima kdo GoodYear EAGLE F1 Asymmetric? Odločam se za 215/45 R17 91Y XL.
Izkušnje? Kako je z obrabo?
Do zdej sem imel P-ZeroNero, pa sem bil zadovoljen, edino obraba je bila dokaj velika. Po testih sodeč naj bi imela Eagle manjšo obrabo kot P-ZeroNero.
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ha mene isto zanima, isto sem imel Pzero NEro in notranji rob je po dveh sezonah cist unicen :(.

Drgac pa pravjo lih za Eagle F1 da se tudi zelo nucajo.

Pomoje bi se bl splacala Potenza ?
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Inti napisal/-a:Ima kdo GoodYear EAGLE F1 Asymmetric? Odločam se za 215/45 R17 91Y XL.
Izkušnje? Kako je z obrabo?
Do zdej sem imel P-ZeroNero, pa sem bil zadovoljen, edino obraba je bila dokaj velika. Po testih sodeč naj bi imela Eagle manjšo obrabo kot P-ZeroNero.
Jaz imam :mrgreen: Odlicna guma. Meni osebno se boljsa kot pzero nero. Le glede obrabe ne morem nic reci, ker sem jih vozil le par mesecev. Ko se obrabijo pa lahko povem ali so zdrzale vec kot pzero nero.

Vec kot 2 sezoni pa taka sportna guma ne bo zdrzala na 147/156/gt.

LP
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

PRoblem je ker pobere samo notranji rob ! Drugace bi bila guma se dobra :(
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja saj to je rak rana teh modelov. Lahko probas dat gume brez ojacanega roba (XL)...pravijo da zdrzijo malo vec km. Ali pa potovalno gumo kot so turanza in podobne. S tem pa izgubis malo oprijema, pridobis pa udobje in nekaj dodatnih km.

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Goodyear Eagle je odlična guma za po suhen in grozna po mokrem.
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2894
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

alfa_samec napisal/-a:Goodyear Eagle je odlična guma za po suhen in grozna po mokrem.
Creed, replika?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

To glede gum in obrabe je neskončna debata z neskončno možnostmi. Na različnih avtomobilih se enaka guma različno obnaša, potem, spet odvisno od voznika, kaj komu paše itd......tu je težko biti pameten.

Je pa zanimivo to, da imajo očetove letne pnevmatike na znižani 147 za seboj že 3 sezone (eno seznono vozil jaz na 156 in dve oče na 147) in je notranjega roba še več kot preveč, je samo malenkost več obrabljen kot ostala pnevmatika. Prevoženih imajo okoli 30.000km in imajo profila še dovolj za najmanj sezono, vendar so postale zelo glasne, kar je moteže in se bodo morda zaradi tega letos menjale.....tako da nevem od kje imate nekateri tako velike probleme z obrabo notranjih robov, s tem da je 147 vožena daleč od penzionistične vožnje. Morda porazna optika, uničujoč stil vožnje.....

Lp
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

alfa_samec napisal/-a:Goodyear Eagle je odlična guma za po suhen in grozna po mokrem.
Bejz no bejz. Najprej katera? In po testih so F1 vedno bile pri vrhu. GSD3 se je meni zdela ena izmed najboljsih gum, tako za alfo kot za propeler.

Nove pa se nisem imel.

Glede obrabe na 156 tudi sam nisem zaznal tezav, tudi moj avto je spuscen, sprednje res malo bolj pobira po notranjem robu, ampak le za spoznanje.
Odgovori
  • Informacija