Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Jaz sem imel sedaj Continental CSC3 in nekako nisem zadovoljen. Ne mislim jih takoj pokopat ker so to prve gume z 159 a mi nekako ne "ležijo", niso progresivne, ko se približuješ meji, kar naenkrat popustijo.... :oops:

Naslednje bojo najverjetneje preverjene večkrat Bridgestone, mogoče pa kaka Nankang pade, bomo vidli... 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Alfista napisal/-a: Naslednje bojo najverjetneje preverjene večkrat Bridgestone, mogoče pa kaka Nankang pade, bomo vidli... 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
In pol bos ugotovu...da sploh niso tako slabe gume...Nankang mislim :mrgreen: :lol:

LP
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

kaj pa pravite na Falken ZIEX ZE-912??

se mi zdi kr ugodna guma....mamo pa falken na drugem avtu in smo zadovolni... sam nevem kere oznake.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Načeloma lepo zgledajo, so pa kar trde gume. Vseeno so le High performance tyres :wink:
Brankokn
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jul 28, 2010 10:25 pm

A mi zna kdo svetovati, katere letne gume kupiti?

Dimenzije: 215-45-17
Cena: okrog 100€
Supersonic
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Glede na to, da imaš 2.4, bi jaz gledal boljše gume, naprimer:

Klik 1

Klik 2
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Glede na to, da imaš 2.4, bi jaz gledal boljše gume, naprimer:

Klik 1

Klik 2
Joj ,samo dunlopke ne kupit,ker jih veliko trese ko hudič!Kupi bridgestone,continental ali pirelli,pa malo širše dimenzije,glede na motror in moč!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Prvič slišim to za Dunlopke, saj gre vendar za premium proizvajalca penvmatik.
Jaz sicer vozim na 17" Pirelli P Zero Nero, imam pa zimske 16" Dunlop, pa še ene letne 16" Dunlop Sp Sport 9000, potem imajo mati še 18" Dunlop Sport Maxx, pa ne trese pri nobenih nič. Sport Maxx TT so se tudi odlično izkazale na testih, pa tudi Tribes Man jih uporablja, in kolko vem je zadovoljen. In tudi naslednje pri materi bodo Dunlop, le da Sport Maxx TT.

Tako, da se mi to pospoševanje zdi brezvezno. Širših gum pa kolko vem Alfa 156 v večini primerov nima homologiranh, tako da mu drugo kot 215/45-R17 ne preostane. Zadnji letniki pa so kolko vem imeli homologiranih še nekaj več dimenzij.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Predvsem odvisno od tega kaj pričakuješ oz. kakšen voznik si.
Za dinamiko si izberi bolj športno gumo, če pa si umirjen pa rajši tršo gumo (primerjaj treadware faktorje).
Predvsem spredaj težji avtomobili (dizli) ti znajo požreti gume že po 15000km, če si izbereš premehko gumo.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Jst mam tud sportmax tt pa morm rečt sm zelo zadovoljen pa nč ne tresejo
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

moram potrdit teste :D

vredestein res niso super duper za po suhem...clio 2 me je skor nesu skoz ovinke :lol:

no...na mokrem so pa zato še naprej fenomenalne =D>
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

przlend napisal/-a:
lizard napisal/-a:Glede na to, da imaš 2.4, bi jaz gledal boljše gume, naprimer:

Klik 1

Klik 2
Joj ,samo dunlopke ne kupit,ker jih veliko trese ko hudič!Kupi bridgestone,continental ali pirelli,pa malo širše dimenzije,glede na motror in moč!

Kot vulkanizer lahko potrdim napisano.
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Prvič slišim to za Dunlopke, saj gre vendar za premium proizvajalca penvmatik.
Jaz sicer vozim na 17" Pirelli P Zero Nero, imam pa zimske 16" Dunlop, pa še ene letne 16" Dunlop Sp Sport 9000, potem imajo mati še 18" Dunlop Sport Maxx, pa ne trese pri nobenih nič. Sport Maxx TT so se tudi odlično izkazale na testih, pa tudi Tribes Man jih uporablja, in kolko vem je zadovoljen. In tudi naslednje pri materi bodo Dunlop, le da Sport Maxx TT.

Tako, da se mi to pospoševanje zdi brezvezno. Širših gum pa kolko vem Alfa 156 v večini primerov nima homologiranh, tako da mu drugo kot 215/45-R17 ne preostane. Zadnji letniki pa so kolko vem imeli homologiranih še nekaj več dimenzij.
To ni nobeno posploševanje,ampak dejstvo,da so dunlopke podvržene k tresenju.Preberi si mnenje po drugih forumih,mnenje pri vulkanizerjih,v končni fazi sem pa že sam 3 zimske komplete in 2 letna stran zabrisal,ker je treslo.Skratka fotr jih je zaradi trme lansko leto kupil.Zimske,run flat,za eno je pljunil 180 eur,zdej že razmišlja,kako jih bo sosedu podvalil :mrgreen:
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Alfista napisal/-a:Jaz sem imel sedaj Continental CSC3 in nekako nisem zadovoljen. Ne mislim jih takoj pokopat ker so to prve gume z 159 a mi nekako ne "ležijo", niso progresivne, ko se približuješ meji, kar naenkrat popustijo.... :oops:

Naslednje bojo najverjetneje preverjene večkrat Bridgestone, mogoče pa kaka Nankang pade, bomo vidli... 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
čudno meni so pa vredu #-o ne spustijo nikakor, edino pobira jih konkretno :D
Brankokn
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jul 28, 2010 10:25 pm

Najprej hvala za odgovore.

Morda koristi, če vam povem, da
1. ima avto 215 KM
2. v glavnem vozim na avtocesti, v 5ih mesecih sem naredil 15.000 km.
3. Ne divjam, a ko je potrebno, želim odzivnost in ne želim, da je ta slaba zaradi gum.

Imam še vprašanja.
1. Pozna kdo gumo
http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So Ali pa vsaj znamko.

2. Kakšne izkušnje imate z GUME-DIREKT?

L.p.
Supersonic
Odgovori
  • Informacija