Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
matkeg
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Pe Jan 23, 2009 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šentjernej

Zdej je pa mene mal zaskrbelo ker sem naredu cca 5jurju pa mi pol turanze ER300 spredaj FALI, treba mal optiko it pogledat ker pobira zunanji rob!
Uglavnm Turanza glede na govorice podobno kot Potenza pač ZGINE in to hitr!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Večina teh gum ki jih omenjate sploh ni možno dobit v 235/45/18 :D
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Zunanji rob? Bi lahko menjal gume s kakim forumasem, ki mu pobira notranjega ;)

Meni RE050 ali RE050A zdrzijo priblizno 30K, res pa je, da nisem iz Kobarida in ne brusim dnevno divjih ovinkov in tudi notranjega robu mi ne pobira obcutno.
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

ContiSportContact 3 - 70k km avtoceste in je še več kot pol profila :)
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

Jst mam fuldo carat progreso, 205/55 R16 pa dokler je blo še kj gum so se odlično peljale, je pa res d sm jih dobil nekje na polovici profila pa so šle v 10k km po notranjih robih u maloro. #-o Je pa res, da sem 2 tanka nazaj menjal zgornje roke, stabilizatorje, pa uno prečno palčko, use blo hin.. Aja pa avto je znižan precej. Je pobiranje notranjega robu pogojeno z nižanjem oz zgornjimi rokami?
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Alfaspider napisal/-a:ContiSportContact 3 - 70k km avtoceste in je še več kot pol profila :)
Enake gume in soe po manj kot 20kkm za odvzem vozniške vse 4! #-o
Kljub temu, da imam veliko ovinkov in sam hrib, sem mislil, da bojo več zdržale.... razočaran sem pa tudi nad "grip"om, poi suhem in mokrem.
Skratka, je ne dam več na avto.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
RR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Okt 31, 2008 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Ali ima kdo kaksne izkusnje z Hankook Ventus RS-2? oz. kaksne ultra high performance gume v 205/55R16. Gre pa za AR GT 1.9JTD
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Kje misliš dobiti Hankook Ventus R-S2? Jaz sem za 215/45/17 preklical celo Slovenijo. Bil sem tudi v Avstriji in se jih ni dalo dobiti. Kolikor sem pogooglal se pa menda R-S2 poslavlja in jih ne delajo več - samo stara zaloga, ki je pa očitno zelo slaba. Nadomestile jih bodo R-S3, ki se jih pa ne dobi v vsaki dimenziji :doubt:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nevem, če je zima pravi čas za nakup že tako redkih gum. Počakaj na poletje, ko bojo meli zaloge.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Alfista napisal/-a:
Alfaspider napisal/-a:ContiSportContact 3 - 70k km avtoceste in je še več kot pol profila :)
Enake gume in soe po manj kot 20kkm za odvzem vozniške vse 4! #-o
Kljub temu, da imam veliko ovinkov in sam hrib, sem mislil, da bojo več zdržale.... razočaran sem pa tudi nad "grip"om, poi suhem in mokrem.
Skratka, je ne dam več na avto.

Ciao Alfista :mrgreen:
no pri meni bodo šle v polovici manj, vendar se pa ne strinjam glede oprijema. Za enkrat samo =D> nad tem gumam, in ko bom menjal gredo enake gor
RR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Pe Okt 31, 2008 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

alfa_samec napisal/-a:Nevem, če je zima pravi čas za nakup že tako redkih gum. Počakaj na poletje, ko bojo meli zaloge.
Zaloga ni problem, zanima me samo kako se obnese... Ker tukaj vsi hvalite Potenzo 050A, ki je za moje pojme katastrofa.. prevec drsi...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jaz mam sedaj gor (še vedno) Hankook Ventus S1-EVO in je res enkratna guma. Tiha, odlična po suhem in mokrem ter zelo udobna (kolikor je GTV lahko udoben). V primerjavi s prejšnjimi SP9000 je vsaj dva razreda boljša. Prav zaradi tega sem hotel nabaviti tudi zimske Hankook, pa jih noben nima več na zalogi :x
Uporabniški avatar
GregorS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr Dec 24, 2008 2:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Jaz bi pa lepo prosil, če lahko morda kdo dobi kakšno čimbolj ugodno varianto letnih gum dimenzij 235/40/19 :)
Seveda se ne mudi, ampak sem pač opazil, da nekateri kupujete zelo ugodne gume, tako da če bi se slučajno dalo kaj zrihtat :)


Hvala!!!!
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Kr mafkota kontaktiri.
Uporabniški avatar
De Marco
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jun 14, 2010 8:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

čaw... mene pa zanima vaše mnenje o dveh različnih gumah in sicer dimenzija 225/40/18... prve so Falken FK- 452..... druge pa so Toyo Proxes T1-R... razlika med njima....oz. kaj bi vi dali gor na alfo GT 1.9 jtd m-jet

Hvala za info :)
cuore sportivo
Odgovori
  • Informacija