Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

te gume imeu, u mokrem držijo kot pribite, sam obraba je katastrofalna, zdržale so mi nekje 6-8k km, če bi pa manj paziu in vozil bol naglo pa nebi zdržale 5k km.

lp
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz boljših gum kot so uniroyal še nisem imel.Meni jih ni pretirano pobiralo,ampak je pa res, da ko sem jih dobil, niso bile nove...Na dežju so bile 3 leta stare enake kot nove f1(razen aqua planninga), na suhem so bile pa boljše.Se pa malo bojim, da če bi jih spet kupil bi jih zmanjkalo v eni sezoni :| Pa še moj stil vožnje ni preveč prizanesljiv do gum #-o
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

no še neki...stvar je taka da so gume 235/45/17, kar je že kr široko, pa malce večje so kot naj bi ble original....glede ne točnega števca vem, kaj pa kej druzga, zna bit kakšen problem, razen policajov?
Pa še to, a je to že kej krize, da bi mi kje drsalo?

LP
\°/
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Dejan156 napisal/-a:no še neki...stvar je taka da so gume 235/45/17, kar je že kr široko, pa malce večje so kot naj bi ble original....glede ne točnega števca vem, kaj pa kej druzga, zna bit kakšen problem, razen policajov?
Pa še to, a je to že kej krize, da bi mi kje drsalo?

LP
To pa je že dokaj širša zadeva :-k Verjetno bi ležaji in podobno še bolj trpeli. Jaz verjetno ne bi dal take mere gor. Naj še kdo pove svoje mnenje.

Tukaj pa imaš zadevco da si malo preračunaš koliko bi se spremenili podatki na števcu, obseg gume, itd. ---------> http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
Slika
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

alro hvala ti. Če bi bile 225 bi jih še vzel, tako pa sem se premislil, in bom iskal kakšne druge gume.
\°/
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Jaz bom mogu tut nekaj nabavit spomladi. Je morda kdo imel kdaj kake izkušnje z maxxis :?: Zanimam se za maxxis MA-Z1, so relativno poceni in na http://www.tyretest.com/ so jih kr dobro ocenli. Kaj mislite?

Lp
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Tudi jaz sem že razmišljal o teh Maxxis. Cena je zelo ugodna, pa še profil mi je všeč (slikca), ostalo pa :?: Če kdo ima ali je imel te gume naj napiše svoje mnenje prosim.

Sicer se trenutno bolj nagibam k Bridgestone Potenza R050A, samo so 50€/kom dražje kot te Maxxis, pa bi res rad vedel če so tudi dejansko za 50€ boljše :mrgreen:
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

alro napisal/-a:Tudi jaz sem že razmišljal o teh Maxxis. Cena je zelo ugodna, pa še profil mi je všeč (slikca), ostalo pa :?: Če kdo ima ali je imel te gume naj napiše svoje mnenje prosim.

Sicer se trenutno bolj nagibam k Bridgestone Potenza R050A, samo so 50€/kom dražje kot te Maxxis, pa bi res rad vedel če so tudi dejansko za 50€ boljše :mrgreen:
Jaz pri gumah in žlajfih NE šparam! Zdej če so bridg. bolše za 50E po komadu je teško rečt! Sigurno je, da so bridg. med 3-4 NAJBOLJŠIMI gumami v svoji kategoriji! Prosim, ne jih primerjat z raznimi linglong, maxis, sava, kumho itd...! Brez zamere, če je kdo zvest katerim od naštetih znamk.
Primerjava med bridg. 050A in maxxis je isto, kot bi primerjal npr Alfo 147 s Suzuki Baleno! 8) Oba dobra avta z 4-mi kolesi a med njima velika razlika v ceni! Kaj je boljše 147 ali baleno? A je Alfa vredna tistih 30-40% več? Saj po testih baleno ni slab! :mrgreen:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Alfista napisal/-a:
alro napisal/-a:Tudi jaz sem že razmišljal o teh Maxxis. Cena je zelo ugodna, pa še profil mi je všeč (slikca), ostalo pa :?: Če kdo ima ali je imel te gume naj napiše svoje mnenje prosim.

Sicer se trenutno bolj nagibam k Bridgestone Potenza R050A, samo so 50€/kom dražje kot te Maxxis, pa bi res rad vedel če so tudi dejansko za 50€ boljše :mrgreen:
Jaz pri gumah in žlajfih NE šparam! Zdej če so bridg. bolše za 50E po komadu je teško rečt! Sigurno je, da so bridg. med 3-4 NAJBOLJŠIMI gumami v svoji kategoriji! Prosim, ne jih primerjat z raznimi linglong, maxis, sava, kumho itd...! Brez zamere, če je kdo zvest katerim od naštetih znamk.
Primerjava med bridg. 050A in maxxis je isto, kot bi primerjal npr Alfo 147 s Suzuki Baleno! 8) Oba dobra avta z 4-mi kolesi a med njima velika razlika v ceni! Kaj je boljše 147 ali baleno? A je Alfa vredna tistih 30-40% več? Saj po testih baleno ni slab! :mrgreen:

Ciao Alfista :mrgreen:

Ne bi mogu boljš napisat.
1000 % strinjam ... na gumah, bremzah in dodajam na servisih (tekočine in filtri) šparat je največja bedarija. Če maš dnar za avto kot je AR moraš met tudi za v tem stavku omenjeno.

P.S.: Nikol pa ne bom razumel kako lahko eni zdrajsajo gume prej kot prevozijo 10000km.
Če bi jest tko vozu bi moral 2-3x na leto kupit nove gume ... letno 300-400 jurjev (pri moji dimenziji) oz. 1500 eur.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Alfa sport napisal/-a:P.S.: Nikol pa ne bom razumel kako lahko eni zdrajsajo gume prej kot prevozijo 10000km.
Če bi jest tko vozu bi moral 2-3x na leto kupit nove gume ... letno 300-400 jurjev (pri moji dimenziji) oz. 1500 eur.
Se da! Pa zraven stroškov za gume, si pozabil računat še za žlajfe in nenazadnje za bencin!! 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Alfista napisal/-a:
Alfa sport napisal/-a:P.S.: Nikol pa ne bom razumel kako lahko eni zdrajsajo gume prej kot prevozijo 10000km.
Če bi jest tko vozu bi moral 2-3x na leto kupit nove gume ... letno 300-400 jurjev (pri moji dimenziji) oz. 1500 eur.
Se da! Pa zraven stroškov za gume, si pozabil računat še za žlajfe in nenazadnje za bencin!! 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Verjamem, a ne razumem. Ampak eni samo za vzdrževanje avtomobila na letnem nivoju pokurijo več kot je avto vreden.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Alfa sport napisal/-a:
Alfista napisal/-a:
Alfa sport napisal/-a:P.S.: Nikol pa ne bom razumel kako lahko eni zdrajsajo gume prej kot prevozijo 10000km.
Če bi jest tko vozu bi moral 2-3x na leto kupit nove gume ... letno 300-400 jurjev (pri moji dimenziji) oz. 1500 eur.
Se da! Pa zraven stroškov za gume, si pozabil računat še za žlajfe in nenazadnje za bencin!! 8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Verjamem, a ne razumem. Ampak eni samo za vzdrževanje avtomobila na letnem nivoju pokurijo več kot je avto vreden.
To je pa še najmanjši problem! Greš parkrat na mobikrog, pa hitro ščistiš denarnico!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Alfa sport napisal/-a:Verjamem, a ne razumem. Ampak eni samo za vzdrževanje avtomobila na letnem nivoju pokurijo več kot je avto vreden.
ce stejes se bencin in registracijo potem ni tezko. za avte okoli 3k €
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Katere celoletne pnevmatike priporočate? (pa ne zdej napisat "nobenih" )
V8
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Vse "zimske" pnevmatike so M+S, torej celoletne po novem.
Vozil sem kolegovo c.typeR obuto v bridgestone blizzak in so definitivno dobra izbira, če ne celo najboljša, brez problemov krotijo konje.
Bi se upal trditi, da primejo bolje od marsikaterih letnih gum.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija