Poraba vaše alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

david 156 napisal/-a:2x…??????
Ne 2x, ampak x2; kar pomeni, da ima enako porabo kot ti (se strinja s tvojo izjavo) :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
david 156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 10, 2012 12:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

ok se opravičujem, sem nov tukaj izgleda da ima vsak forum svoje fore… :lol:
Lp  David 
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sam nick si si pa res kratek izbral! :wink:
david 156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 10, 2012 12:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

jaooo k da je važno važn da je kača u igri ostalo ni pomembno… :D
Lp  David 
Ricky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 150
Pridružen: Pe Okt 21, 2011 9:07 am

mitoma napisal/-a:Sam nick si si pa res kratek izbral! :wink:
:mrgreen:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

:D če eni 2,0 TS pri "dinamični" vožnji spravijo na 7,5 ,pa ni hudič,da ne bom jaz 1,4 MA :wink:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

2.0 TS na 7 litrov: Ja, v sanjah mogoče :doubt:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-saj veš,takšne in podobne cvetke prebiramo v temi o porabi,ampak,ne bomo zdaj o tem,ta tema ni temu namenjena,se pa strinjam s teboj,ko sem imel TS,sem o takšni porabi lahko samo sanjal :wink:
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

alfafil napisal/-a:-saj veš,takšne in podobne cvetke prebiramo v temi o porabi,ampak,ne bomo zdaj o tem,ta tema ni temu namenjena,se pa strinjam s teboj,ko sem imel TS,sem o takšni porabi lahko samo sanjal :wink:
Sam imam 5.7 l/100 km \:D/
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

O porabi menit se je itak brezveze, ker je dinamična vožnja preveč relativen pojem.
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Sicer sem se mislil ugriznit v jezik, ampak ker vidim, da "nekateri" uporabniki ne morejo preboleti dejstva, da lahko z 2.0 t.spark dosežeš porabo, ki je manjša od 250l/100km (ker to je potem očitno stran vržen denar - za alfin razvoj namreč), bo rekel samo tole - dragi alfafil, ker očitno ne verjameš, da se da z 2.0 t.spark normalno vozit in ob tem ne presegat porabe 10l/100km, ti dajem nalogo: Izračunaj kilometrino relacije Tolmin-Koper-Tolmin (po italijanki strani), to pomnoži s 3, da dobiš moje prevožene kilometre na tank, potem pa dobi podatke o prostornini tanka za 145ko QV, od tega odštej prostornino rezerve (ker grem tankat, ko se prižge lučka) in potem izračunaj porabo. Potem te pa prosim, da vse te podatke napišeš v temo o porabi, ker ta tema ni namenjena tej debati.
PS. Iskanje podatkov sem ti prepustil, da mi ne bo kdo potem metal ven da si kar nekaj izmišljujem, saj pa je ja logično da mora vsak alfin bencinar, ki ni 1.4MA kurit 10+ na 100km #-o
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

A je kdo pisal, da ga je nemogoče spravit pod 10 litrov? Tudi sam imam povprečno porabo nekje 8,5 litrov. Ampak trdim, da je nemogoče spravit ta motor pod ali na 7 litrov porabe z normalno vožnjo (normalno torej 50/90/130 km/h).

Če pa se ne voziš na relacije, pa je poraba kar krepko višja in komot dosega 10 litrov.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:A je kdo pisal, da ga je nemogoče spravit pod 10 litrov? Tudi sam imam povprečno porabo nekje 8,5 litrov. Ampak trdim, da je nemogoče spravit ta motor pod ali na 7 litrov porabe z normalno vožnjo (normalno torej 50/90/130 km/h).

Če pa se ne voziš na relacije, pa je poraba kar krepko višja in komot dosega 10 litrov.
-o tem jaz tudi govorim in prav pod temi pogoji,kot jih ti navajaš imam 7,5 povprečje,kar mi s TS-i nikoli ni uspelo
-na takšnih relacijah Tolmin-KP in podobne,se s 1,4MA vozim komot pod 6 litrov
-vem,da ni tema o porabi,ampak,če pogledate malo nazaj,se je nehote razvila v to smer
kosir
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Če Jan 07, 2010 4:36 pm

Jaz mislim da se da spravit porabo pod 8 litrov z 2.0 TS, ampak v dvoletnem lastništvu z qvjko sem samo enkrat imel tako majnho porabo (z takim motorjem pač ne gledaš na porabo :mrgreen: ), ko sem se vozil z rezervo po neznanem teritoriju, črpalke pa nikjer.
Porabo sem redno spremljal, in tudi 1x ostal brez bencina (večkrat vozil z rezervo) tako da sem delovanje števca za gorivo kar dobro poznal.
Je bil pa to približen izračun, ampak je bil pod 8 litrov :)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Alfa samec, jaz nisem nikjer pisal, da mi alfa pije manj kot 7...mi je šlo pa pošteno na k*rac ko sem enkrat samkrat približno izračunal porabo (ker se z njo ne obremenjujem) in potem se je s prve oglasilo kup znalcev, ki bolje od mene vejo, koliko mi pije alfa, kako jaz vozim, koliko in kje tankam... #-o in ker sm videl, da je to že stotisoča tema v kateri vsi dobro vedo, da ni šans se vozit z 2.0 t.spark in met porabo pod 8 litrov, sem se pač oglasill...sem pa zanalašč dal samo osnovne podatke, brez številk, da si lahko vis znalci sami izračunajo, kar sam vem že akr nekaj časa.
Odgovori
  • Informacija