Poraba vaše alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Iz prve roke povedano, so avti, ki se jih je tiščalo že od novega, šli bolje kot tisti, ki so bili utečeni počasi.
Konkretno astra classic ( leta 2006 ) 1.6 je grobo utečena šla 215, medtem tista, ki je bila počasi utečena ene 5-10km/h manj ( po števcu, da se ne bo kdo na kaj obešal in po nemčiji ).
To so bili avti z max 40k km, potem so šli v prodajo, tako da kasnejših morebitnih okvar nevem. Poraba olja pa je bila pri obeh načinih utekanja enaka ( oz. ni velikega odstopanja ).

Svoj avto bi še vedno počasi utekel, ampak po 500 do max 1000km ima dost. Sej ni iz papirja.

PS: Nekje imam še fotko 6km ( total ) in 220km/h na števcu.
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

J1897 napisal/-a:Alfa samec, jaz nisem nikjer pisal, da mi alfa pije manj kot 7...mi je šlo pa pošteno na k*rac ko sem enkrat samkrat približno izračunal porabo (ker se z njo ne obremenjujem) in potem se je s prve oglasilo kup znalcev, ki bolje od mene vejo, koliko mi pije alfa, kako jaz vozim, koliko in kje tankam... #-o in ker sm videl, da je to že stotisoča tema v kateri vsi dobro vedo, da ni šans se vozit z 2.0 t.spark in met porabo pod 8 litrov, sem se pač oglasill...sem pa zanalašč dal samo osnovne podatke, brez številk, da si lahko vis znalci sami izračunajo, kar sam vem že akr nekaj časa.
ej, js se popolnoma strinjam da se da, če z mašino vse štima se da! nekje na 7,8 sm js spravu mojo (sicer je 1.8TS), je pa res da to ni glih natančen izračun in pa mislm da se malenkost pozna tud to, da je na 16 colah in 205 dimenzije in pa precej klancev na relacijah. brez tega bi pomojem šla nekje na 7. fora je samo v temu, da js osebno znorim če vozim tko "po jajcih" kot sm takrat. mislm, da je to največja ovira, da poraba pod 8 litrov za TS motorje ni realna...:D
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

hahaha ja si predstavljam da nimaš živcev za vozit kot po jajcih :lol: Saj jih tudi sam nimam :mrgreen:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-fantje,saj jaz tudi ne trdim,da se TS ne da spravit na neko "spodobno" številko,saj sem na relaciji na cca 200km vožnje skozi vasi,enkrat samkrat imel 1,8TS cca 7 litrov,ampak jaz govorim o tem,da imam izkušnje s TS in MA,na enakih relacijah in podobnem stilu vožnje (mogoče sem zdaj malo nežnejši,staram se :D )
-torej,mislim,da je to dovolj merodajno,da zaključim,da novi motori pijejo 1-2 litra manj napram starejšim,saj to občutim vsak dan
-mogoče obstaja nekdo,ki ga ta ugotovitev zanima,ali ni to forum o alfah in tema o porabi :?: :wink:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Lej sej noben ne trdi, da novi motorji ne pijejo manj od starejših...meni je samo na živc stopilo, ko drugi bolje od mene vejo kje vozim, kako vozim, koliko in kdaj tankam...samo to :wink: je pa popolnoma logično, da so novi motorji varčnejši - kje bi bil drugače smisel razvoja :)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-meni pa gre na živce,če nekdo poda samo porabo,brez razlage kako to doseže,zdaj ne trdim,da si to ti,niti nisem imel tebe v mislih,ko sem pisal o porabi,samo zapomnil sam si nekaj podobnih podatkov o porabi TS,pa mi ni bilo jasno,kako je to možno,glede na to,da sem tudi sam imel in vozil te motorje
129ps
Alfist
Alfist
Prispevkov: 262
Pridružen: Sr Jan 11, 2006 5:19 pm
Vozilo: Alfe
Kraj: notranjska

Alfa 156 2.4 20v
Prevoženih 291 km,natankano 16.55l
poraba neverjetna 5.68
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Alfa 159SW, 2.4 JTDm (210KM)...poraba prvega tanka 9.8l/100km.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

129ps napisal/-a:Alfa 156 2.4 20v
Prevoženih 291 km,natankano 16.55l
poraba neverjetna 5.68
-če bi razložil,kako si to dosegel,mogoče ugotovimo,da niti ni tako neverjetno :doubt: :wink:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

gecco napisal/-a:Alfa 159SW, 2.4 JTDm (210KM)...poraba prvega tanka 9.8l/100km.
-šparal jo nisi,zagotovo :D
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

še vseen se nasmejem ko se lahko z 26 let starim avtom peljem ceneje ko polovica uporabnikov tle :P
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

kosir1234 napisal/-a:še vseen se nasmejem ko se lahko z 26 let starim avtom peljem ceneje ko polovica uporabnikov tle :P
Hja, samo kako se pa voziš je pa druga plat....nobenga užitka :) ! Kar uživaj v cenenem prevažanju. Jaz osebno nebi menjal...! LOL
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

alfafil napisal/-a:
gecco napisal/-a:Alfa 159SW, 2.4 JTDm (210KM)...poraba prvega tanka 9.8l/100km.
-šparal jo nisi,zagotovo :D
To je bila čista mestna in obmestna vožnja, šparanja pa ni bilo. Prvi tank, veš da sem moral sprobat :) Bomo videli čez cajt koliko bo še padlo.

Kokrkol, sem presenečen ker ima porabo samo malenkost večjo kot jo je imela 159SW 1.9 JTDm (150KM).
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Yagi-san napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:še vseen se nasmejem ko se lahko z 26 let starim avtom peljem ceneje ko polovica uporabnikov tle :P
Hja, samo kako se pa voziš je pa druga plat....nobenga užitka :) ! Kar uživaj v cenenem prevažanju. Jaz osebno nebi menjal...! LOL
Sej zato pa nimam sam enega avtomobila :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
lordinho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Jul 23, 2008 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

gecco napisal/-a:
alfafil napisal/-a:
gecco napisal/-a:Alfa 159SW, 2.4 JTDm (210KM)...poraba prvega tanka 9.8l/100km.
-šparal jo nisi,zagotovo :D
To je bila čista mestna in obmestna vožnja, šparanja pa ni bilo. Prvi tank, veš da sem moral sprobat :) Bomo videli čez cajt koliko bo še padlo.

Kokrkol, sem presenečen ker ima porabo samo malenkost večjo kot jo je imela 159SW 1.9 JTDm (150KM).
Kaj dosti ti poraba verjetno ne bo padla, razen če se boš vozil penzionistično, kar pa je pri tem avtu zelo težko. Enostavno te prime da stisneš na gas :)
Moja poraba po cca 5.000 km se v povprečju giblje med 9 in 9,5. Najmanjša je bila na relaciji MB - Ng in nazaj 7,8, ampak res umirjene vožnje, cca 140, 145 na avtocesti in 120 na zadnjem odseku proti NG.
MB -LJ, vožnja okrog 150 - 160 je poraba okrog 8,5 - 8,8, še na zimskih gumah.
Odgovori
  • Informacija