100% zvišanje kazni...

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

jaz bi bil tudi za to da se uvede še kakšen tečaj varne vožnje za mlade voznike.
kot se spomnim ko sem sam naredil izpit, sem mislil da sem glavni na cesti in je zmeraj šel avto do konca in celo ko me je odnašalo po ovinkih sem se samo smejal, še sreča da sem imel eno staro kripo 1.1 in ko sem se razbil, sicer ne veliko sem šele začel malo bolj gledati na to in zdaj je čisto drugače, vedno vozim po pameti, tudi takrat ko ga tiščim, zmeraj predvidevam, kaj bi bilo če bi kakšen kamijon špripeljal na sproti in sem temu še toliko bolj previden.
verjetno je isto z tistimi ki komaj naredijo izpit in sploh ne predvidejo kaj se lahko zgodi ko gre na polno, pa še starši jim kupijo kakšen močnejši avto, pa je še toliko bolj riskantno.

lp
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

Takole je bil razložen program, ki sem ga omenjal na prejšnji strani. Za morebitne typote se opravičujem, saj sem ga na hitrico pretipkal:


Voznik začetnik in dodatno usposabljanje

Dodatno usposabljanje za voznike začetnike

Eden od pomembnih ukrepov, ki se uveljavljajo v Evropi, je tudi podaljševanje pridobivanja vozniškega izpita oziroma vpeljevanje dodatnega usposabljanja po že pridobljenem vozniškem izpitu. Zato smo tudi pri nas uvedli program dodatnega usposabljanja in vzgoje voznikov začetnikov.

Zakon uvaja program za voznike začetnike, ki predvideva tri med seboj povezane vsebinske sklope:

- vožnjo odličnosti
- vadbo varne vožnje in
- skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa.

Programa se ne da vključiti v program priprav na vozniški izpit, ker morajo imeti vozniki že razvite nekatere spretnosti. Poleg tega, pa je njegova pomembna vloga, da v času po opravljenem izpitu, ko si voznik začetnik oblikuje vozniške navade., omogoča morebitne popravke pri vožnji, oblikovanje strategije vožnje s predvidevanjem morebitnih nevarnosti in pokaže ustrezno ukrepanje v izjemnih situacijah pred nesrečo. S popravki ustrezne vožnje in oblikovanjem vozniške strategije lahko z izvajanjem vožnje odličnosti, pomagamo začetniku, da se varneje vključi v običajen promet. Vadba varne vožnje in skupinska delavnica pa opozarjata na zavedanje nevarnosti, ki jo pomenita predvsem hitrost in vožnja pod vplivom alkohola, saj omogočata začetniku, da na varni površini spozna fizikalne zakonitosti in obnašanje vozila v izjemni situaciji. Voznik oblikuje svoje ravnanje na podlagi lastnih izkušenj, zato mora dogajanje ukrepov v sili poskusiti in jih potem na delavnici tudi osmisliti. Tako se lahko nevarnostim tudi pravočasno izogne.

Program predvideva postopnost, ki omogoča, da voznik začetnik opravi program najprej v osmih mesecih in najkasneje v enem letu. Opravljen program je pogoj za podaljšanje vozniškega dovoljenja. Voznik začetnik, ki iz objektivnih razlogov (npr: bolezni, daljše bivanje v tujini) v predvidenem času ne bi uspel opraviti programa lahko za največ eno leto zaprosi za podaljšanje statusa voznika začetnika in s tem tudi veljavnost vozniškega dovoljenja.

/../

Program se bo skladno s prehodnimi določbami zakona uveljavil šele 2 leti od uveljavitve tega zakona, to je s 13. avgustom 2006, do takrat pa morajo strokovnjaki in drugi opraviti vse programe in usposobiti izvajalce programov.

To je bilo to, o tem če je potem kaj bilo iz tega pa bi morebiti znal povedati kdo drug kaj več.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Vse lepo in prav okoli tega zakona... Ampak 13. avgust 2006 je že eno leto nazaj..

Kolikor je meni znano oz. jasno..

1.Vožnja odličnosti zaenkrat ni nič drugega kot izpitna vožnja..
2.Vadba varne vožnje :lol: to če se morejo peljat proti količkom čisto naravnost 40kmh in nato pravočasno zavreti do konca z avtom ki ima abs niti ni tako težavna stvar. Hec je v tem, koliko mladih si lahko privošči tak avto potem,ki je z njim delalo avtošolo...Še mal pa bodo z A6 delal izpite :roll: :roll: ..Drug drekec pekec kar sem ga videl pa je vzvratna slalom vožnja med osmimi stožci čisto počasi(torej kako na parkingu ne porajsat avta) nevem kakšne veze ima to z neko realno varnostjo za življenje :roll: :roll: ...

Ne vem a je tako teško na poligonu, ne za izpitno ampak za vajo kar je veliko pomembneje za varnost na pravi cesti, polit 10m2 asfalta pa rečt pelji se 50-60-70 in boš videl kaka razlika je za vsakih 10 na uro po mokri cesti... in potem človeku seveda še pokazat pravilno reakcijo...

Tisto kar je bilo pa vrženo enkrat da bodo psihološki testi, :roll: :roll: :roll: :mrgreen: , folk zna prevarat poligraf in alkotest, pa da se ne bo mogu tam za 15 min glumit odgovornega :doubt: :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

87pepsi napisal/-a: Kolikor je meni znano oz. jasno..

1.Vožnja odličnosti zaenkrat ni nič drugega kot izpitna vožnja..
2.Vadba varne vožnje :lol: to če se morejo peljat proti količkom čisto naravnost 40kmh in nato pravočasno zavreti do konca z avtom ki ima abs niti ni tako težavna stvar. Hec je v tem, koliko mladih si lahko privošči tak avto potem,ki je z njim delalo avtošolo...Še mal pa bodo z A6 delal izpite :roll: :roll: ..Drug drekec pekec kar sem ga videl pa je vzvratna slalom vožnja med osmimi stožci čisto počasi(torej kako na parkingu ne porajsat avta) nevem kakšne veze ima to z neko realno varnostjo za življenje :roll: :roll: ...
Tukaj se strinjam 100%, da bi morali take tečaji vsebovati še marsikaj drugega kot vožnjo okoli količkov. zato bo mogla država tudi vložit nekaj več denarja, da bi lahko centri izpeljali tak program tako kot se spodobi, ne pa da potem vse ostane na papirju.

zato je tudi smešno (v negativnem smislu seveda), da se smatra, da je voznik po končani avtošoli usposobljen za vožnjo v vseh vremenskih pogojih (se pravi tudi sneg in led in podobno), ker to preprosto ni res.

Kar se pa tiče kazni (če se vrnem še malo k prvotni temi), je pa stvar nepravična tudi za to, ker najbrž nihče ne bo upošteval dodatnih okoliščin kjer ne nekdo morda le za nekaj sekund ali le on nekem dogodku prekršil predpisano hitrost. Če nekdo malo potegne, ker pač spelje od kje, ali mimo česa ali pač karkoli, in potem seveda lepo zmanjša na predpisano hitrost, bi se moglo seveda upoštevat (govorim za naselje, pa tudi na drugih cestah). Pri teh kaznih je treba pokazati tudi malo človeškosti, pa na žalost se najbrž ne bo.
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Uroš napisal/-a:
r2 napisal/-a:kaj imaš pa proti kamijonarjem , a te je kdo polno naložen dol poču čez naselje al kaj
proti njim imam samo to, da po AC eden prehiteva drugega in vozi 2km/h hitreje , dela za sabo kolono in se mu jebe za vse soudeležence ko prehiteva 10 kilometrov ali 15 minut, potem se vse ščisti in spet drugi kreten. Potem pa komu popustijo živci in evo sranja.
Vso pravico imajo, da prehitevajo po avtocesti.
A zato, ker s starim kesonarjem ne sme peljat več kot 70, naj pa vsi šleparji( ki imajo omejitev 100) pol vozijo 70 po počasnem pasu naših avtocest? Ali pa jim kar prepovejmo vožnjo ob prometnih špicah, ne kar prepovejmo jim vožnjo nasploh (ob praznikih in nedeljah je že). Zakaj pa dars ne naredi na avtocesti 4 pasovnic v eno smer?

Danes sem imel eno furo peska za malto, s tavelkim fapom, zase iz Kamnika do Moravč in nazaj in sem vozil točno po predpisih. Doživel sem 2 nasprotni prehitevanji v škarjice, 3 iziljevanja prednosti in 1 prehitevanje mene v nepregledni ovinek, prehitevanje mene pred semaforjem in nato vožnjo v rdečo. Po vsej verjetnosti takih, ki so jim popustili živci in so reskirali glavo, da so bili 1 minuto prej na cilju.
Kaki stokovnjaki na mentalnem področju, bi jim lahko kako prav prišli, da bi znali umiriti svojo nepotrjenost ali pa preganjavico.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

nisi me razumel, če vozi kesonar 70 na AC potem ga šleper ki vozi 95 prehiti v 200 metrih , rasp.... pa me ko en vozi 97 drugi pa 98 in se nadrkavata od Slovenske Bistrice do Tepanja, saj ne plačam cestnine za to da se vozim v koloni 90+ na uro non stop za takimi modeli, pa še pravo presenečenje je če kamijonar počaka ko pridem 130 na uro po prehitevalnem da grem mimo, po navadi potegne ven malo pred mano, to so balkanske zgodbe
Uroš
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

OT @r2: Kakšne kvalitete so FAPovi kamioni?
V8
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Uroš napisal/-a:nisi me razumel, če vozi kesonar 70 na AC potem ga šleper ki vozi 95 prehiti v 200 metrih , rasp.... pa me ko en vozi 97 drugi pa 98 in se nadrkavata od Slovenske Bistrice do Tepanja, saj ne plačam cestnine za to da se vozim v koloni 90+ na uro non stop za takimi modeli, pa še pravo presenečenje je če kamijonar počaka ko pridem 130 na uro po prehitevalnem da grem mimo, po navadi potegne ven malo pred mano, to so balkanske zgodbe
Se strinjam s teboj. Ampak tudi avtomobilisti delajo tako, skočijo 20 metrov pred tabo s 90 km, ko prehitevajo kamion, in ti zaviras ko utrgan. Da ne govorim, kako se nekateri vključujejo na avtocesto , kot da še niso slišali za pospeševalni pas, kr s 50 km/h pred šlepar, ta pa na prehitevalni pas da ga ne bo zgazil in s tem zapre pot hitrejšim voznikom.
Na nekaterih odsekih,kjer se da, bi lahko spremenili odstavni pas v 3 pas, odstavni bi pa lahko bil zelenica in bi bil problem rešen.

8AK napisal/-a:OT @r2: Kakšne kvalitete so FAPovi kamioni?

Srbska mehanika pač. Mislim, da jih ne delajo več. Drugače pa je to prekopirana mercedesova šasija s italijansko mašino in ojačanimi fedri , tako da ima bolj športno podvozje. Sploh turbinci imajo najlepši zvok na svetu (ko zažvižga turbina), pa še eno dobro lastnost imajo lahko je zunaj -30 pa bo kresnu.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Uroš
Uporabniški avatar
Tečko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jul 28, 2006 8:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

87pepsi napisal/-a:Nekje sem prebral, da smo menda edina država kjer je v 90% kriva hitrost...
Ja kolikor jaz vem piše v zakonu, da se moraš po cesti peljati s tako hitrostjo, da se laho ustaviš pred vsako nepričakovano oviro in če gledaš tako, je potem najbolje če avto porivaš, pa še pri tem se ti lahko kaj zgodi. :roll: :roll: :roll:


No da pa povem drugo zgodbo sodelavca, ki se je umaknil psu in s službenim avtom pristal v grabnu na strehi in si polomil rebra in ker je avto zavarovan tudi ao+ je seveda vložil na zavarovalnico vlogo za izplačilo poškodbe, so mu iz zavarovalnice poslali nazaj dopis, da mu le tega ne morejo izplačati, ker mora najti lastnika psa in to terjati od njega #-o #-o #-o .
Torej če bi policaj napisal da je bil vzrok nesreče neprilagojena hitrost bi plačal kazen in dobil odškodnino, ker pa je napisal, da se je umikal psu, je izvisel :? :? :?
Uporabniški avatar
RobertMB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Sep 08, 2007 12:36 am

Višje kazni žal ne bodo pripomogle k večji varnosti...samo kaj, ko si odgovorni tega nočejo priznat. V Sloveniji enostavno ni vozniške kulture. :roll:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Torej danes je zadeva dobila novo poglavje :wink:

če bo sprejeto v takoimenovanem državnem situ, bo po novem tako:

če v mestu pripelješ 80 bo 1000evrov, 9 kazenskih točk, če se ti zgodi v roku dveh let to še enkrat bo to odvzem vozniške in seveda nagrada 1000 evrov...

Mislim, da se dogaja represija, pa ne da sedaj podpiram divjanje po mestu in podobna jajca ampak , tole se pa res lahko zgodi da pripelješ slučajn v mesto nevem recimo 81km/h, ker radar bo ponavad itak 30m noter za tablo v grmovju :doubt: ...

Dobili bomo tudi 15 novih vozil provid namenjenih kontroliranju predvsem avtoceste :wink:

Vse lepo in prav, toda mislim da v SLO rabimo prvo malce počistit v kakih drugih okoliščinah potem pa določiti sankcijo...

Kjer je sankcija tam je bilo prepovedano/kaznivo dejanje... Treba je ugotoviti zakaj se recimo v prometu tam pogosto dogaja to, na drugi lokaciji pa se pogosto dogaja obraten pojav..

Smrt na cesti je treba zajeziti, tudi ni vse v avtošoli(ker kdor ga bo hotel prtisnit ga bo),...

Tudi razumem da bi se radi šli EU v vseh pogledih ampak , nismo mi skoraj katerakoli druga država severno in zahodno od EU po nominalnih plačah, pa tudi po realni kupni moči dohodka smo bolj dol kot gor..

Prav tako nimamo cest kot v EU(včeraj bil v Trstu in okolici, kjer bog pomagaj kako se vozijo, ampak ceste imajo pa poštelane vsaj do te mere da če že en pred tabo stori napako je prometni pas toliko širok da spraviš na črto za pasove in bankino dva avta brez problema), in ni toliko problem da so žal slabe nekje pa dobre ampak so problem table, ki opozarjajo..

Kako naj nekdo ve zakaj je na 5 kilometrski ravnini kjer vidi vse in ni nikjer nič tabla 70.. Zakaj ni spodaj znak, boge živalce skačejo čez :wink:

Potem nekje so omejitve 130 po AC pa vem da že audija s težkim srcem peljem tam 110, kaj bi bilo šele če bi imel kakšn stroj za 30.000 evrov...

So tudi odseki kjer bi lahko bila omejitev 150 da se vsaj malo razbremeni in odcepi ter pregrupira trenutno stanje in da se ločijo med sabo tisti, ki vozijo 100 od tistih ki bi radi vozili 130...

O mestih ne bi izgubljal besed, je bilo že veliko povedanega, še zmeraj ne odobravam divjanja toda zgodi se da z 80 tudi ne divjaš v kakem selu bogu za nogu(pa ne zdj da na vasi pa nimajo pravice do varnosti ampak treba je realno pogledati sploh take vasi kjer so sklopi po 15 hiš in vsi z 500m oddaljenimi dovozi do glavne ceste), pa ga glih tko nasrkaš..

Hecno pa je da med 500 in 1000 evrov dejansko za 70% ljudi ni razlike... Oboje je polom, potop...

Malce se bi raje osredotočili na ljudi ki delajo prekrške iz zavestne malomarnosti v kombinaciji z objestno in naravnost agresivno vožnjo...

Sorry za ta izliv, ampak čist sm :evil: , ker se noben noče lotit problema v državi ampak se vse skupaj vsakih nekaj let na vse skupaj pogrne svež pesek v upanju da ne bo iz zemlje več nič zrastlo..

Namesto 15ih provid bi lahko, bi lahko dve tri regije malo uredili z primernim prometnimi znaki in opozorili...

Kar se tiče pa ACjev, bi lahko imeli pa tudi na navadnih policijskih vozilih radarje, saj vsaj mene še nikoli niso ustavili na AC zato ker bi se mimo njih pripeljal 150km/h... Pa verjetno policaj v avtu ni butast da če se on pelje 130, da nebi vedu da sm se pripeljal preveč... Toda najbrž je videl da je prvi avto pred mano vsaj 60m, da sem ga prehitel s primerno signalizacijo in namero ter postoril vse v moči da ne zajebem... Sem pa tudi že videl v živo ko so se z lučkami spravli na ritaša-blendaša pri hitrosti 120km/h v koloni ...

Torej ni vse v sankciji... Največ je v kulturi in sami negaciji le te po mojem mnenju :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Gremo naredit "protest" pa se vozit z polovicno hitrostjo kot je dovoljeno. Torej v mestu 25 in po AC 60.
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

AC 65 :D (pa varnostnih utripalk ne smemo pozabit 8)
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

LOL, pa ta država ni resna, samo še zajebancije jim grejo po glavi, namreč če me kje spet ustavijo in dajo kazen v tako visokem znesku, bom policistu zatrdil, da pobira kazni v napačni državi, da smo tukaj prerevni za takšne neumnosti :lol:
145 QV,33,145,147,159 TI
Odgovori
  • Informacija