100% zvišanje kazni...

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

http://24ur.com/naslovnica/novice/slove ... 042609.php

Zares odlično! :evil:

Če bo šlo tako naprej, prodam alfo in si kupim cestko pa naj me lovijo. :roll: #-o
Da ne bom res dva meseca delal zato ker bom šel ponoči 80 po mestu.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

pa tista svicarska varijanta je kr kull... se bols bi bla pa razna javna dela... ker ljudje ki jim denar ni problem bojo placal pa isto delal naprej... to da jih bo pa nekdo vidu napr. na celovski pobirat smeti v tistem jopicu, to bi si pa zapomnili...
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Po prvotnem zvisanju kazni ni bilo dolgorocnega pozitivnega efekta. In kaj bi tu bila logicna resitev ? Seveda: se povisanje kazni. Ne da bi naucili ljudi vozit, ob prvem prekrsku najboljse da jim odrezemo roko...

Ce bi vsaj potem ta denar pridobljen iz kazni vlozili v kaksen poligon za ucenje voznje.

Kdaj bo tecaj varne voznje obvezen del avtosole ?!
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kretenizem brez primere, je možno samo pri nas. Z represivnimi zakoni se ne da rešit nič, po uveljavitvi tegale bo ravno toliko mrtvih kot dosedaj ali pa več.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
Cury
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: To Apr 24, 2007 8:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja valda! še to je mankal! Bencin gre gor, kazni pa tut!

Drgač se pa tut jst strinajam, da s tem ne bodo zmanjšal smrtnih žrtev!
Namest da bi urihtal ceste, da nebi ble ceste tok "zluknane" pa razkopane, raj dvignejo kazni.

Bedarija! :evil: :evil:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Več bo mrtvih, ker bomo prodajali alfe in kupovali dučete. :D

Situacija pri nas:

Plače - balkanske
Kultura - balkanska/hlapčevsko germanska
Ceste - balkanske
CENE - EUROPSKE
KAZNI - MED NAJBOLJ "EUROPSKIMI"!!!!!
----------------------------------------------------------------TOTAL :
delam cel dan za pi...n dim, država mi pa še sere v usta, češ, da ne bom lačen. :evil:


Tule se meni na koncu ne izide...razen če....
delam cel dan, zato da:
1. mam kej za jest
2. se vozim v 20let stari kripi (G2D) vsaj 10km/h pod omejitvijo, ker, če dobim kazen "ode plata".

Pa raje se lastnoročno zadavim.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mislim da bi se nekdo mogu obest pa z oljem namazat da ga noben ne dobi dol :lol: (mogoče jaz, mogoče kdo drug)

sej to ja ni več normalno :doubt: :doubt: #-o #-o

Sj ne vem kaj je bolj bolano...Tisto s splavom al to... V glavnem ta vlada me je res šokirala s parimi pravimi predlogi :lol: :lol: :lol: ...

Najbolj da postavimo table 50 spodaj pa piše dovoljeno odstopanje 10% vse drugo je kazen ker rabimo denar :wink:

ne bi rekel da smo glih država kjer prometa poteka brez posebnosti in tekoče ob omejitvah, potem bi vsaj vedel da plačam zarad tega ker se ven mečem :roll: :roll: :roll:

Sj ne da sm zdj racer, sam da bom pa čist skoz mogu v strahu pogledavat na števc in se počutil v strahu ...

bass se strinjam s tabo, nekak mi ne znese to da bomo pred EU parlamentom izpadli frajerji tle je treba pa en mesec na leto pošteno delat da se sploh registrira avto z cca. 80-100kw...

Naj se pošlje ljudi na poligone varne vožnje kjer se bodo slej ali prej pridobili certifikati, bodo oz. bomo eni pač dvakrat prišli kein problem..Zarad mene ni treba sam te ko izpit delajo, lahko se za tistih 7 milijonov evrov kolk bodo prišli izpiti pol SLO na skupinski popust zvrsti tam :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

skrajni čas torej da si ics-u a 166tki 3.0 dam limit na 50, po da poštudiram kok dela tempomat, mislim da ne dela al pa sam neznam ....
sam ta kazn ko sm gldeu poročila sm skor dol padu, pa js sm najbolj defenzivn voznik z alfo v sloveniji verjetn :) ampak me je prav strah..

sice pa ka jim ni jasn da nesrece niso zarad hitrosti ampak zaradi neznanja, slabih avtov, zdravstenih nezmožnosti in objestnosti mlajših voznikov z slabimi avti.

Kdaj smo nazadn vidl povzročitelja nesreče z S klaso pr 200 kmh.. aja pa razn bmwjčki za 2 miljona , ze zdavni brez airbagov ne štejejo :)
Jonny
Alfist
Alfist
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 10:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

Gremo se vozit 20 pod omejitvijo pa po državi nardit kolone pa ko jih je** :P
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Bo treba v naselju voziti previdneje, kazni za prehitro vožnjo izven naselja ne bodo problematične in samo te me skrbijo ker le izven naselja vozim prehitro. Glede prehitre vožnje v naselju je pa prav da se le ta izkorenini, ker kar počno nekateri skozi strjena naselja ni opravičljivo (kurjenje gum, vožnja krepko čez 100km/h, vožnja z ročno...), takim bi moral slediti še odvzem bozila in še strožje kazni.

Drugače sem pa tudi sam mišljenja, da represivni ukrepi niso najboljša rešitev in tudi mene malo skrbijo te kazni....vendar čez naselja sem se že navadil na počasno vožnjo, izven naselja je pa druga zgodba, ampak na srečo so tam kazni krepko nižje in ni strahu pred izgubo izpita.

Lp
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Te kazni ne bodo nič rešile. Bi bilo pa potrebno vsekakor drastično spremenit izobraževanje voznikov.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Te kazni so samo ukrep ki bo polnil blagajno države in uredil težavo za max.3 mesece, toliko da bodo politiki in novinarji lahko fuflali kako je zdaj problem rešen, kasneje pa bo spet po starem. Kolikokrat so že povišali pa je še vedno isti drek.
Naj rajši rešijo, da ne bodo prehitevali šleperji, naj kontrolirajo romune,čehe ipd,naj lovijo pijance in norce
Zadnjič spremenil Uroš, dne Pe Avg 31, 2007 8:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uroš
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

kaj imaš pa proti kamijonarjem , a te je kdo polno naložen dol poču čez naselje al kaj
Uporabniški avatar
Xeon
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Ne Maj 06, 2007 10:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 TS; Toyota Auris TS
Kraj: Ljubljana

Se strinjam, da višje kazni ne bodo spremenile ničesar. Morda bo zalegla za prvih nekaj mesecev. Ne vem pa zakaj imam konstantno v sebi to misel, da so bile te kazni sprejete v afektu, po nedavnih nesrečah. Če DARS ni sposoben označiti ceste in obvozov ter postaviti pregrad tako kot se spodobi, naj končno za to odgovarja kdo na DARS ne pa udarjati po denarnicah državljanov.

Za naselja se strinjam, da je treba imeti višje kazni, kajti tam na cesti nisi sam ampak še z drugimi udeleženci kot so pešci in kolesarji in podobno. Samo ne tako pretirano! 1000€ [+9 t] za 80km/h je rahlo pretirano. Po drugi strani pa so kazni na AC ostale skoraj popolnoma enake.

Edino kar se v celoti strinjam s tem zakonom pa je vožnja pod vplivom alkohola.

Iz današnje številke MotoRevije:

od 0,50 do 0,80 g/kg v krvi = 250€ + 5 točk
od 0,81 do 1,10 g/kg = 370€ + 7 točk ter prepoved vožnje
nad 1,10 g/kg = 750€ + 10 točk in prepoved vožnje, ter pridržanje voznika dokler se le-ta ne strezni, a največ za 12 ur.
za več kot 1,5 g/kg se poleg globe izreče tudi 18 kazenskih točk.

Mi pa v oči pade ena stvar in sicer, če v naselju prekoračiš hitrost za 30km/h je kazen 1000€ + 9 kazenskih točk, kar je denarno višja kazen od vseh kazni za alkoholiziranost!! Se pravi če voziš omamljen in dejansko nimaš vpliva nad vozilom plačaš manj, kot pa pa če šibaš skozi naselje, kjer si vsaj pri sebi. Samo to se mi zdi rahlo sumljivo.
Odgovori
  • Informacija