Kvaliteta goriva/nafte

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Je kdo gledal včeraj oddajo preverjeno na pop tv? Bil je prispevek o kvaliteti goriv v Sloveniji. Zgleda nas kr fajn nategujejo :? Zakaj imajo drugje v EU boljši bencin!? :evil: Je kdo od vas opazoval porabo z gorivom iz petrola, omw in agipa? Sam najraje tankam na večjih bencinskih servisih, po možnosti na omw ali agip. In opazil da s petrolovim bencinom res prevozim nekoliko manj. Vendar to je tako tako, relativno, nikol ne veš kolk je še v tanku in nikol ne voziš enako.

Lp
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Okar imam alfo ni vidla Petrola. Samo Mol in včasih OMV. Edino na totem rally-ju sem natočil za 20€ na Petrolu ker druge ni bilo. MOL je N°1.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

MOL ma baje enega najboljših dizlov, medtem ko nam doma benzin od Petrola dela boljše kot od OMVja... Za Agip pa nimma pojma, ker tega tu pri nas v Prekmurju še nismo videli ;)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

agip 98 al pa omv 100....ce je res kriza tankam na petrolu ali kateri drugi bencinski crpalki
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ah ne vem,... js sm se kr sprijaznu s Petrolom in veselo vlivam 95ko... Je pa res da zadnje dve leti naredimo manj kilometrov z petrolom...Js sm pa mislu da je krivo to ker je avto že star :mrgreen:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
RobertMB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Sep 08, 2007 12:36 am

Zadnje čase tankam na OMW-ju.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Večinoma točim na Petrolu, ker ima večino črpalk, sam pa ne iščem kje bom tankal. Tista ki mi pride na pot, tam natočim neglede na to katera je. Vedno tankam polno, nikoli za drobiž in delam približno enako kilometrov, ne opazim odstopanja, razen v primeru težke noge ali sprememba platišč 15"-17".
Tako da niti ne verjamem v te zgodbice, kam bi pa prišli da bi se še z gorivom obremenjeval, že tako se z raznimi brezveznimi malenkostmi :mrgreen:

Aja pa še nekaj, vedno tankam Eurosuper 95, sem probal 98 in 100, vendar razen tega da me je prišel dražje, drugega nisem opazil.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja vedno tankam na petrolu. Je ze tko da u nasem koncu ni drugih bencinskih (dizelskih :D ) pump. Drgac pa nikol ne gledam kje bom tankal. Ko je prazno grem tankat polno ne glede na to al je zelena al pa rdeca bencinska :mrgreen:
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

jst mam blizu OMV pumpo in zmeraj točim tam - OMV 100 !!!
no, učasih pade tudi petrol - vedno 98. bistvenih razlik med obema v porabi nisem opazu. so ble pa razlike med 95 in 100 okt. seveda v prid slednjemu.

je pa zanimivo kako skuter leti bol z 100 oktanskim benzinom. :mrgreen:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Agip ali omv, na petrol grem pa po čike kdaj. :lol:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Agip, če pa slučajno ni agipa pri roki, pol pa omv. Na petrolu sem tankal samo 1x v enem letu, pa še to zato, ker ni bilo druge izbire.
Fun is not a straight line!
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

agip ali omv - in ker ne kadim, grem na petrol kdaj pa kdaj iskat plin za gospodinjstvo :)

sedaj pri turbasi ne opazam nekih razlik, samo fergazerca(75 1.6) je obcutno bolj letela z agip98 oz omv100 kot kerimkoli 95
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Do zdaj sem bil na Petrolu, in se nisem obremenjeval s tem, glede na omenjeno in POP oddajo pa bom malo prešaltal na OMV, pa da vidimo...
Uroš
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

OMV!! S petrolom naredim bistveno manj km!!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Odgovori
  • Informacija