Xenon na homologacijo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Da nebom odpiral nove teme.

Torej Noben ni prav napisal oz se razpisal kak se jim obnesejo ti Xenon kit-i.
First Hand Experience me zanima.

Kak dolgo vam delujejo in, če je primerljiva svetloba - svetilnost z original Xenon lučmi.

Namreč iščem redkeje najdeno 5000K svetlobo.

Vaše izkušnje pa vseeno al so 4300, 5000 ali 6000K

Morda kdo s 166 (1999-2003) Xenon HID zadevo??

Ne mi o homologaciji. Imam serijsko pranje žarometov ne pa autoadaptive sistema za višino. Torej No-Go. Bi pa imel xenon, ker zdaj to kaj imam je "tema" pa imam očiščene žaromete, fokuse in leče.
H4 me pohodi v kratkih lučeh. Dočim dolge pa so reflektorji.
Luči pa nimam uničenih.

Namreč sem razmišljal kr 2 kita kupit za kratke in dolge.
Primarno seveda kratke .. oz že skoraj obvezno.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jaz sem za GTV kupil 2 xenon kita, prvi 6000K mi je delal nekaj mesecev, potem pa sem kupil drugega 4300K, ki je svetil neprimerno bolje, pa še po 3 letih dela.

Drugače pa 4300 K najboljša svetilnost, bela svetloba.
5000K slabša svetilnost, brilijantno bela, potegne na modro zvečer.
6000K sveti še slabše, modra svetloba.

Vse kar je več, pa sveti še bolj slabo in vedno bolj na vijolično.

GTV ima isto lečo, HB3 svetijo neprimerno slabše kot xenon žarnice.

Za dolge luči je pa brezveze imeti kit, ker žarnica potrebuje par sekund da se ogreje, s tem, da se ji krajša življenjska doba s stalnim ugašanjem in prižiganjem. Močno skrajša.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Lepo razloženo. THNX

Ja saj res ugašanje pa vklaplanje. Sem že nekje slišal za to ampak mi je bolj mimo letelo kot, da bi si zapomnil. Torej s prekomernim prižiganjem bodo prej hin ja. To niti pomislil nisem in tud tak bolj na 1/4 vedel.
Saj za dolge nebi bil nek problem. Tisto uporabljam od Narve 85W :D

Torej priporočaš 4200K ne?

Sem bral malo okoli in se izobraževal in očitnoje je to tud najbolj pametna odločitev. Pač veš kak je .. malo te tisti "blue light" efekt mika, če že imaš xenon :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tisti modri xenon sij je samo moteč, nič drugega. Resda so podnevi luči bele, toda ponoči, še posebej pa v snegu pa postane vse modro - še obcestni znaki.

4300K je najbolj svetla izvedba in najdlje traja. Večja ko je številka Kelvina, hitreje preide svetloba žarnice do vijola barve.

Pri dolgih je pa problem zamika polne svetlobe. Večina bi-xenon žarometov ima neko premikajočo se zaklopko, ki premika snop svetlobe, ne ugaša pa žarnice.

Edit: poglej v galeriji od moje GTV primerjavo v istem avtu 4300K vs 6000K. Strani se ne spomnim, najbolje da uporabiš iskalnik pa boš hitro našel.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Jaz sem tudi razmišljal o xennon kitu, ampak kakor zna biti na koncu problem in rizig raje pozabim. Dobro je edino ker ima 159 leče. Samo če kakšnemu policistu padeš v roke bo hitro opazil, da ni to to.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dokler boš trezen, priseben, razsoden in ne boš jezikal, ga bo to še najmanj zanimalo :wink:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6831
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pri svojih 4300 jaz še vseeno opazim modrikast rob na cesti.
Kako se pa obnesejo ... hja kupljene v slo so crknile po enem mesecu čez garancijo, sedaj pa furam pol cenejšo vrjanto iz nemčije (eBay) pa zaenkrat še ni problemov.
Svetilnost ... že orihinal H7 se mi ni zdel slab, tole je pa še boljše.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
triathlet
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: So Okt 20, 2007 12:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Jaz sem v svoji 146ki takrat zmontiral xenon kit, 4300K. Razlika med navadnimi žarnicami in xenon je neverjetno velika. Problemov 5 let nazaj s policaji nisem imel, četudi je xenon takrat obstajal samo na rižibiži hondah in avtomobilih višje klase. Niti na tehničnem ni zadeve komentiral.

Ker imam sedaj na P407 luč z lečo sem pred enim letom - cca 40.000km notri vtaknil xenon kit. Enake barve, 4300K. Dela brez problema, da o vidljivosti ne govorim.

Največje razlike napram navadnim žarnicam se opazijo v snegu ter dežju ponoči. Črte in znaki na cesti dobesedno izstopijo. Tudi tukaj z zakoni nisem imel težav. Ne pri nas, ne pri severnih sosedih.

Edino moteče mi je, ko prižgem ali meglenke ali dolge luči, ko se mešata rumena in bela svetloba.

Sicer pa iz naših koncev nimam še nobenega prijatelja, ki bi mi iz prve roke povedal, da je zaradi xenon kita imel težave s policaji.
Uporabniški avatar
mizarcek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: To Feb 12, 2008 10:34 am
Kraj: žiri

Jaz sem imel v svoji 147 ksenon 4300 pa s policaji nisem imel problema.
Probleme sem imel sam na tehničnem pregledu zmeri k sem peljal.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Evo odgovore ki motivirajo :D

Saj na 166 imajo luči tudi leče.

Kot sem napisal imam originaj pranje žarometov, tak, da nek problem nebi smel bit, tud glede tega. Pač auto adaptive nimam.
Sicer že prve 166 so že imele xenon od doplačilu. Zanimale so me samo vaše izkušnje. Torej bolj sem raziskoval vse skupaj pa ko prebiram vaše opise bolj se mi zdi edini pravilni 4300K kit.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Jst sem imel original xenon v svoji 166ki...žarnice so ble 4300k. Vidljivost odlična, sploh v dežju je razlika napram navadnim velika.

Edino, kar sem opazil je, da je pozimi treba malo večkrat spucat luči na roke akdar sneži, ker se xenon ne greje in zamrznejo šipce od luči, tako da svetloba ni lepo usmerjena.

Drugače pa, če imaš original pranje žarometov, pa če lepo skriješ balaste se vrjetno ne bo nihče vtikal, sploh če bo 4300k. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Hha .. a zamrznejo?? :) To pa zaj prvič slišim.
Balaste skrit nebo problem ker imam okol motorja če vse plastike in se pod pokrovi za luči znajo zelo lepo pospravit.

4300 naj kr bo ja. Dovolj ste mi razložli zadeve glede tega in izkušnje so tud prepričajoče.

Še kak slaba stran?
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1630
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Ja navadna žarnica greje steklo luči, tko da se pač sneg sproti topi. Pri xenonu je pa te toplote veliko manj tako, da se pri intenzivnem sneženju lahko zgodi da malo pomrzne luč po površini. (Svetilo bo še vedno zadosti, samo se pozna da sveti "kar nekam", ker se svetloba čudno razprši.)

Naj te ne skrbi, to sm opazil samo ene 2x ko je vrglo res veliko snega na enkrat. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Ja res ja, navadna žarnica je grelec ja :)

Me pa za to ne skrbi, imam pranje žarometov pa še zimski vitreks je not in če slučajno tak zamrzne, da nebom nič videl bom pač 2-4× na zimsko sezono luči sčistil :)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Vsi, ki pišete, da original pranje in super duper skrivanje balastov od HID zadostije, vam svetujem, glede na to, da ste v zmoti, da menjate še plastiko luči in pa ročno nastavljanje snopa! Kajti, vsi podatki o žarnici so na luči in original xenon nima ročnega nastavljanja snopa !
Odgovori
  • Informacija