Ali kdo pozna ta avto ... 4

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
gregaB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe Avg 22, 2008 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Zanimam se za nakup 156 sw 1.9 jtd m-jet. okrog letnika 2004.
Našel sem nekaj zanimivih avtomobilov.
Mogoče kdo pozna oz je že šel kaj gledat?

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2207784
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2212109

Ima kdo kakšen nasvet na kaj bi moral biti pozorn, glede na to da sta obe uvožene iz italije?
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Pogledal sem si tudi tole zadevo...

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2168955

...pri podjetju BiMobil.

Ne vem, kaj naj rečen, na sliki je videti kot da je sprednji in zadnji blatnik, na voznikovi strani, drugačne barve kot oboja vrata. Vendar ko sem bil v živo tam tega nisem opazil (morda takrat, ko sem avto gledal v živo ni bila prava svetloba).

Sem pa opabil da je avto z obeh strani barvan, tako da bi blo za preverit ali je bi avto konkretno razbi ali pa sta boka barvana le zadadi parkirišč.

Avto ima "kao" 114000 km, torej lih pred servisom. Sprednja šipa je že bila manjana.

Avto sem tudi preizkusil, teče zelo lepo, v nobeno smer ne vleče, tako da optika je dobra.

Se pa že kar dolgo prodaja, nekje od začetka Junija.

Prej je bila cena 10.290, sedaj so jo pa spustili...
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

gregaB napisal/-a:
Ima kdo kakšen nasvet na kaj bi moral biti pozorn, glede na to da sta obe uvožene iz italije?
O tem je napisano kar precej stvari, preberi tuki...

viewtopic.php?t=12809

...in tuki...

viewtopic.php?t=1237&start=0

Če ti pa to ni dovolj, pa uporabi "SEARCH", ker verjetno da ni stvari, na ketero še ni odprta tema.

LP
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2240715#

kdo ve za tole?

ali je to normalna cena?
Slika
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

vseen na hitro:
-TPV:
obvezno pelji na testno vožnjo in temeljito preglej avto zunaj na svetlobi in ne notri v njihovi garaži

-avto moto shop:
prodajalec tam ne pokaže prav nič zanimanja da bi avto prodal, dokler ne pokažeš denarja, nato pa začne hvalit in hvalit in ... nekateri avti tam stojijo že lep čas

nasvet pred nakupom: pojdi pogledat čim več avtov
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Po mojih izkušnjah ima TPV tipične avtomobile z italije. Z malo kilometri in navidez lepo ohranjeni.

Ko pa pristopiš k stvari malo bolj konkretno pa vidiš da uvažajo zjahana jajca...
Ker sem blizu doma grem vsake toliko malo pošnofat kaj je novega...

Cene imajo res ugodne (159,brera,Bmw 5,mercedes E)...ampak ti avti so stari leto dve in so navznoter kot da bi bili na fronti. Oguljena plastika,polomljeni knofi,vzvodi ,popraskane amature itd itd...

Vglavnem mene ne vidjo več tam, razen če dobijo kak lep slovenski avto v prodajo...

LP Miholl
gregaB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe Avg 22, 2008 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

no če boš v bližnji prihodnosti šel kaj pogledat, se priporočam za komentar.
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2210673#
Danes sem pogledal dve zanimivi Alfi 159;zgornja na Toyoti v LJ;zelo solidno ohranjen avto,glede na obrabo bi nse dalo sklepat,da so km realni;bi bil zanimiv za nakup(dajo 6 mesecev garancije),uvozen iz Italije,vendar je masina 8 ventilov in 120KM;ce bom vzel vzamem JTD-M 16V.

Druga,precej bolj zanimiva varianta:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2233571
Avto stoji pod drevesom,je neopran;KM kao realni(manj kot 6k);uvoz iz Italije;uvozen je bil poskodovan,na avto je preko strehe padla luc(verjetno ulicna razsvetljava);taksen bil pripeljan v SLO in v SLO popravljen,tukaj bil tudi registriran,sedaj ga lastnik prodaja,AGT Trade je samo posrednik...malo zanimiva zgodba.Imam pa REG.ST. avta in stevilko sasije;to sem prosil,ker je prodajalec povedal,da dajo 1,da 1 MESEC garancije-halo,avto 2007,prevozenih manj kot 6k KM...ali nima to se tovarniske garancije?Servisna knjiga prazna,saj po prodajalcevih besedah se ni bil na prvem servisu....ve kdo kaj vec o tem avtu,prodajalcu.....zanimivo,da je kaj.
Me je pa danes 159 bistveno bolj prepricala kot Accord...ne bi rad kupil macka v zaklju;vsak namig,nasvet ali izkusnja je vec kot dobrodoslo.

lp tdk
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Večina avtov iz Italije je po mojih izkušnjah zelo sumljivih. Zanimivo pa mi je to, da če je bil avto poškodovan, zakaj so ga popravljali v Slo? Malo čudno bi se mi zdelo, da lastnik novega avta nebi imel zavarovalne police. Vse kar pa je zavarovano, pa se oz. bi se naj popravljalo na uradnih servisih. Če imaš št.šasije in prejšnjo registrsko, potem se da zgodovina izbrskati preko računalniške centrale (velja za celotno Evropo se mi zdi) na pooblaščenem servisu.
Vglavnem, jaz se nebi silil z nakupom uvoženega avta.

LP
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

tdk napisal/-a:http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2210673#
Danes sem pogledal dve zanimivi Alfi 159;zgornja na Toyoti v LJ;zelo solidno ohranjen avto,glede na obrabo bi nse dalo sklepat,da so km realni;bi bil zanimiv za nakup(dajo 6 mesecev garancije),uvozen iz Italije,vendar je masina 8 ventilov in 120KM;ce bom vzel vzamem JTD-M 16V.

Druga,precej bolj zanimiva varianta:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2233571
Avto stoji pod drevesom,je neopran;KM kao realni(manj kot 6k);uvoz iz Italije;uvozen je bil poskodovan,na avto je preko strehe padla luc(verjetno ulicna razsvetljava);taksen bil pripeljan v SLO in v SLO popravljen,tukaj bil tudi registriran,sedaj ga lastnik prodaja,AGT Trade je samo posrednik...malo zanimiva zgodba.Imam pa REG.ST. avta in stevilko sasije;to sem prosil,ker je prodajalec povedal,da dajo 1,da 1 MESEC garancije-halo,avto 2007,prevozenih manj kot 6k KM...ali nima to se tovarniske garancije?Servisna knjiga prazna,saj po prodajalcevih besedah se ni bil na prvem servisu....ve kdo kaj vec o tem avtu,prodajalcu.....zanimivo,da je kaj.
Me je pa danes 159 bistveno bolj prepricala kot Accord...ne bi rad kupil macka v zaklju;vsak namig,nasvet ali izkusnja je vec kot dobrodoslo.

lp tdk
če je preko strehe padla luč, ali karkoli že, je bil, kolikor je meni znano, avto smatran kot totalka...zdaj pa, kako so popravili, je pa druga zgodba, je pa res, da se taki avti v italiji ne popravljajo, ampak grejo na odpad...

garancija pa itak velja, sploh pri teh km in teh letih...moraš pa met originale vseh dokumentov avtomobila.

če pa kdo ve kaj več, pa naj me popravi ;)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja če hočeš met novejšo alfo si praktično prisiljen jo kupit iz uvoza. :doubt: Saj je prodaja novih alf v SLo praktično zanemarljiva. Na avtonetu pa sem v enem letu zasledil glih eno 166ko od prvega lastnika, pa ene par 159k. Ostalo je vse uvoz,...
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

seby7 napisal/-a:Večina avtov iz Italije je po mojih izkušnjah zelo sumljivih. Zanimivo pa mi je to, da če je bil avto poškodovan, zakaj so ga popravljali v Slo? Malo čudno bi se mi zdelo, da lastnik novega avta nebi imel zavarovalne police. Vse kar pa je zavarovano, pa se oz. bi se naj popravljalo na uradnih servisih. Če imaš št.šasije in prejšnjo registrsko, potem se da zgodovina izbrskati preko računalniške centrale (velja za celotno Evropo se mi zdi) na pooblaščenem servisu.
Vglavnem, jaz se nebi silil z nakupom uvoženega avta.

LP
Kot sem omenil,mi je prodajalec povedal,da je bil avto poskodovan pripeljan v SLO...bilo bi zanimivo,da kdo,ki je iz LJ gre na to firmo in poskusa cim vec izvrtat o tem avtu.

lp tdk
gregaB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe Avg 22, 2008 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tdk napisal/-a:
seby7 napisal/-a:Večina avtov iz Italije je po mojih izkušnjah zelo sumljivih. Zanimivo pa mi je to, da če je bil avto poškodovan, zakaj so ga popravljali v Slo? Malo čudno bi se mi zdelo, da lastnik novega avta nebi imel zavarovalne police. Vse kar pa je zavarovano, pa se oz. bi se naj popravljalo na uradnih servisih. Če imaš št.šasije in prejšnjo registrsko, potem se da zgodovina izbrskati preko računalniške centrale (velja za celotno Evropo se mi zdi) na pooblaščenem servisu.
Vglavnem, jaz se nebi silil z nakupom uvoženega avta.

LP
Kot sem omenil,mi je prodajalec povedal,da je bil avto poskodovan pripeljan v SLO...bilo bi zanimivo,da kdo,ki je iz LJ gre na to firmo in poskusa cim vec izvrtat o tem avtu.

lp tdk
Če je AGT samo posrednik, ti je itak povedal tisto kar je lastnik njemu, tako da najbolje da kontaktiraš lastnika. Drugače pa sem jaz vse svoje avte kupil in prodal pri AGT-ju pa ni bilo še nikoli problemov.
tweety
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: Če Avg 24, 2006 7:05 pm
Član Alfa Kluba: 0

gregaB napisal/-a:mogoče kdo pozna avtohišo odar?

http://avtooglasi.com/index.php?lang=si ... oid=193851
Ja ta avtohiša je v Slovenj Gradcu in prodajajo ople.Drugače za to avtohišo še nisem slišal pripomb.Moj kolega pa tudi vedno vozi svoj avto tja na servise in je zadovoljen z njimi.To alfo sem pa tudi malo pogledal in na videz tako nisem videl kaj napačnega, ker sem jo bolj na hitro pogledal, peljal pa se nisem z njo.
lp
cuore sportivo
Zaklenjeno
  • Informacija