selesspeed menjalniki da ali ne?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ja?
Ne razumem vprašanja...
Uporabniški avatar
alfa.speed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: So Jan 05, 2008 9:40 pm

pravkar menjal centralo(racunal.)za selespeed zej bo spet mir za en cajt
drugo pa tezko da gre k vragu razn kuplunge.
zdej spet lepo salta :D
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Ceno je Podboršek rekel za T.S.!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Glede na prebrane teme na forumih, je selespeed menjalnik čisto OK zadeva. Občasno sicer potrebuje kako menjavo črplake ali nastavitev robota na testerju. Večinoma pa hujših problemov ni.
cvijo3 napisal/-a:Ceno je Podboršek rekel za T.S.!
... in ti takim verjameš na besedo #-o

Zato pa obstaja več servisov in pač zahtevaš drugo mnenje (pač podobno kot pri dohtarjih).

PS
Mene pride kupovanje originalnih delov ceneje v LJ na AC, kot pa pri Podboršku (čeprav imam še enkart več kilometrov do LJ). Velja tudi če ne dobim popusta.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
iKst
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 3:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Da ne odpiram nove teme.

Danes sem prvič vozil Alfo GT s selespeed menjalnikom. Menjalnik je prestavljal solidno v "ročnem" načinu, nisem pa našel popolnoma avtomatskega načina. Prodajalec je trdil, da ta menjalnik ni avtomatik in sam ne prestavlja navzgor, samo na dol, ko se ustaviš pred semaforjem naprimer.

A je to res? Kolikor berem po netu naj bi imel tudi "full auto" način. A je kje kak gumb za full auto?
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Prodajalec nima pojma, zal.

Poleg rocice imas gumb "city", po pritisku nanj se obnasa kot avtomatik in se tudi prilagaja nacinu voznje.
nal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:58 pm

"full auto" nacin pri selespeedu se imenuje City. Pri GT-jki imas poleg prestavne rocice gumb City.Potrebno ga je samo vklopiti :D
iKst
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 3:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Ok, hvala. City način sem videl. Prodajalec je rekel, da ta gumb ojača servo, da je volan mehkejši. Sem pritiskal, pa med vožnjo nisem zaznal kakšnih bistvenih sprememb, tako, da sem hitro vklopil nazaj sport :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

iKst napisal/-a:Ok, hvala. City način sem videl. Prodajalec je rekel, da ta gumb ojača servo, da je volan mehkejši. Sem pritiskal, pa med vožnjo nisem zaznal kakšnih bistvenih sprememb, tako, da sem hitro vklopil nazaj sport :)
LOL, to je sicer delno res... samo to drži samo za Puntote, ki imajo tudi City gumb, ki tako kot je rekel "poznavalec prodajalec" ojača servo, za lažje parkiranje. Medtem ko je v alfi City gumb za avtomatsko prestavljanje selespeeda...
iKst
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 3:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Jah, ni nek poznavalec :) Diler, ki na dan vozi 10+ avtomobilov in se verjetno ne spušča v podrobnosti pri vsakem :)
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

iKst napisal/-a:Jah, ni nek poznavalec :) Diler, ki na dan vozi 10+ avtomobilov in se verjetno ne spušča v podrobnosti pri vsakem :)
Saj to je to, da vsak kmet danes prodaja avtomobile in nima pojma o pojmu :roll: . Prav zato mi je tista GT in njena cena sumljiva :| .
Slika
iKst
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Pe Mar 06, 2009 3:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

alro, jaz ga čisto razumem. Ta tip (pre)proda ogromno avtomobilov. Če zamenjaš 10, 20 avtomobilov vsak mesec se verjetno ne poglabljaš v podrobnosti pri vsakem, tako kot ljubitelji :)
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

iKst napisal/-a:alro, jaz ga čisto razumem. Ta tip (pre)proda ogromno avtomobilov. Če zamenjaš 10, 20 avtomobilov vsak mesec se verjetno ne poglabljaš v podrobnosti pri vsakem, tako kot ljubitelji :)
Ne govorim o poglabljanju v smislu da mora vedet zgodivino Alfe ali pa kakšno usnje uporabljajo za sedeže in podobno, ampak to da ti reče, da avto nima "popolne avtomatike"..... Jaz od prodajalca avtomobilov pričakujem, da take stvari ve, ker je to pač njegovo delo. In to mislim nasplošno, ker tudi med prodajalci novih avtomobilov dobiš take nesposobneže, ki na koncu vejo manj o določenem avtomobilu kot stranka ki ga kupuje :doubt: .
Slika
Odgovori
  • Informacija