AvtoTriglav in nezainteresiranost za prodajo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Cav!

Da mal spet pojamram cez zastopnika:D

Skratka, ker sem v nakupu drugega (novega/rabljenega) avta sem si rekel, da zakaj pa nebi cist tko za cisto vest sou pogledat, ce mi alfa lahko nudi kaj v rangu popolnoma opremljenega C5 za vsaj priblizno isti denar (ok, malo vec, ker je pac mnogo boljsi motor!).

Se s punco odpraviva na dunajsko. Prideva v salon fiatov (skozi katerega se pride do prodajnega "prostorcka" za alfe) in lancie. Tam naju pozdravi mozakar, ki se mi zdi da je igral pasjanso na kompu. Nobene druge zive duse nikjer. Ker se nisem zanimal za fiata, sem ga samo pozdravil in sel naprej. Mozakar nekam zamrmra in na koncu izvem, da je rekel, da pride takoj na alfin oddelek.

Torej imajo za prodajo fiata, lancie in alfe enega celega mozakarja, ki se na koncu izkaze da itak nima pojma.

No, jaz pocasi odkravsljam tistih 50m do alf in tam zacnem gledati razstavljene modele. Vmes je potrebno iti se skozi oddelek motorjev, kjer stric takoj skoci in naju zeli postreci.

Fiatov stric pride minutko za nama in vprasa, kaj zeliva. Razlozim mu, da sem invalid, tako da potrebujem avtomatika in zelel bi imeti tiste elektronsko nastavljive sedeze. Model me cudno pogleda in zacne trditi, da takih sedeze pa oni nimajo. Ko mu razlozim, da sem pred dvema urama sedu v eni 159tki ki je imela te sedeze, me samo cukasto pogleda in me pelje do ene razstavljene alfe z besedami: "to je to, druzga ne rabte!". Jaz mu razlozim, da istocasno gledam tudi C5, ki ga lahko novega z polno opremo dobim ze okoli 26k in da ce je lahko alfa konkurencna, glede na to, da je isti razred avtomobila.

"Ja, seveda, tukaj poglejte, imamo razstavljen SW za 25k!!" Mu razlozim, da ta nima avtomatskega menjalnika in da to ne bo slo.."Aja, potem vam pa ne morem pomagati, nasvidenje..".

Obadva z punca sva bila WTF?! Model ni zelel izdati nobene ponudbe za tak avto kot si ga zelim, sploh ni imel interesa poslusati mojih interesov, kaj sele da bi me poslusal, ko sem mu govoril za zelje, da ne omenjam popolnega neznanja kaj alfa sploh ima v prodajnem programu. Na koncu se je izgovoril, da mi lahko da vizitko od njihovega "alfista" in da bo on to preveril.

Ma ja, v tem casu, k mi avte mecejo za mano, samo da bi bil njihova stranka me bo pa en kurcev, debilen uvoznik avtov, ki so ze tako na slabem glasu, drkal v glavo na tak nacin??

Nic cudnega da alfa propada, ce se prodajnega osebja nimajo vredu..

uff, mogu sm dat iz sebe:D
Uporabniški avatar
golf11
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 569
Pridružen: Pe Avg 15, 2003 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Zalost :doubt:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Gnoji gnojasti...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jaz se ne čudim, saj je tako po vseh salonih že več let.

Še najbolj so bili prijazni na Chevroletu.
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mislim, da je skrajni čas, da se pošlje kakšna pritožba na Alfa romeo Italija. Ha? (sicer ne mislim, da bi se kaj spremenilo ali kaj zamenjalo ampak tako, iz principa)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Ok, sam delam v trgovini, pa ni varjante da bi si sploh lahko privoščil takšen odnos! Sramota! Odnos tak kot da jim sploh ni do tega da bi kaj sploh prodali. Nič čudnega, da je Alfa tolk u p****... :cry:
Če je ravno, ni zabavno.
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Že dolgo znano #-o in res še najbolj pomaga, da s kom deliš.

Še tisti dober prodajalec, ki je bil res izvrsten, je šel 10 let nazaj na Škodo, od takrat pa samo še strmo navzdol na AvtoTriglavu.

Čudi me, da inšpekcija pri Autocomercu uvoznik za vsa Fiat vozila, kljub temu da vse ve in pozna zgodbo glede prodajalcev in prodaje&servisa AvtoTriglava POPOLNOMA NIČ ne ukrene. Se spomnem še sam, iz časov moje alfine ere, ko so dobili ustno vse servisirano.

Tudi samo pismo v Torino ne bo pomagalo, kot tudi meni ni in jim je očitno res popolnoma vseeno za kupce #-o

Lahko le rečem, da ko bodo imeli sami italijani prste vmes in kontrolo nad prodajo in poprodajnimi aktivnostmi kot jih imajo pri Audiju&BMWju potem se bo tudi prodaja dvignila in ostalo kar spada zravn!

Skratka PODN na celi črti!

Poleg tega pa še tiste prodajalce, ki dobro delajo , želijo odrezat. Narobe svet. Kot zaključek: in potem naj se še kupujejo Alfe in se jih podpira. Not!
Uporabniški avatar
golf11
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 569
Pridružen: Pe Avg 15, 2003 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Giorgio Armani napisal/-a:Kot zaključek: in potem naj se še kupujejo Alfe in se jih podpira. Not!
Zarad butastih prodajalcev se še ni potrebno odrect znamki kot taki...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Je to edini alfa romeo salon v Sloveniji? Sicer si pa tako ali tako samo potrdil en kup enakih ugotovitev na forumu kar se tiče Triglava. Tudi v Mercatorju ali pa Audi salonu si lahko deležen enake trgovske nesposobnosti.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

WTF!!!!!! #-o Še dobr da je Veit bliži in tja hodim, ker tam je pa odnos na nivoju in so prodajalci ustrežljivi in tudi bolj izobraženi zgleda. Pri njih nism meu nikoli problemov.

Sam tole je pa višek. Jaz bi ga u k**** poslou s takim odnosom!
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Res upam da boš napisal kako pritožbo, pa saj vem da ne bo efekta :roll:
Salon je res mrtev, sem si ogledoval alfe v miru že parkrat, sploh noben ne pride okoli.

Kar se pa tiče prodaje avtodelov imam dobre izkušnje.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Giorgio Armani napisal/-a:
Lahko le rečem, da ko bodo imeli sami italijani prste vmes in kontrolo nad prodajo in poprodajnimi aktivnostmi kot jih imajo pri Audiju&BMWju potem se bo tudi prodaja dvignila in ostalo kar spada zravn!
Tudi moj nasvet je, da se oglasiš v kakšni od poslovalnic Porsche (VAG) ali BMWjev, recimo kakšna Makoma NM. Če ne drugega za občutek, kako naj bi funkcioniral prodajni salon. :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

golf11 napisal/-a:
Giorgio Armani napisal/-a:Kot zaključek: in potem naj se še kupujejo Alfe in se jih podpira. Not!
Zarad butastih prodajalcev se še ni potrebno odrect znamki kot taki...
Razlogi moji tičijo povsem drugje, da sem pristal na nemcih, pa vendar kljub temu, da sem se odrekel našemu uvozniku, so mi potem še pred nosom eden od boljših salonov/serviserjev zaprli v Italiji #-o

Žalost po dolgem in počez, pa žal jih ne zagovarjam več. Vem kdo plača in pije!

Sicer pa poanta tega je, da so nesposobni prodajat odlične avte!
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Tak folk se sploh ne zaveda kako škoduje.Verjetno ne boš več prestopil praga na Dunajski.Ta bumbar nesposobni ne sme biti razlog da si ne ogledaš primerne AR v drugem salonu :? :wink:
"I cant" is not an option !
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

sem ze poklical na Veita kjer me je gospodicna/gospa lepo sprejela, in mi takoj poslala par ponudb ter nasplosno delovala mnogo bolj zainteresirano za prodajo kot kekc v avtutriglav.

Je pa res, da mi glede na probleme, ki jih berem tukaj na forumu, nekako ne disi kupovati 159:S Ceprov bi jo dusa mela, mi zdrava pamet govori, da nej raje kupim kaj bolj penzjonerskega..
Odgovori
  • Informacija