Katere zimske gume, zima 2010

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z "Nokian WR G2, 205/55 R16 91H" zimskimi pnevmatikami? Na ADAC testu je dobila oceno priporočljivo, zamerijo ji slabši oprijem v mokrih razmerah? Nebi rad kupil gume, ki ima v mokrih razmerah porazen oprijem!

Zanimiva mi je predvsem zaradi cene, saj je cca. 25e po gumi cenejša od "top" izdelovalcev gum. (75evrov po gumi)


lep pozdrav,

perme
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

DanijelSipek napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Če se fajn potrudiš jih dobiš za okoli 58€...

185/65R 15
DUNLOP Winter Sport 3D T € 57,90
Na netu jih pod to ceno nisem našel - kake pa mate kaj izkušnje z Michelin Alpin A3 - te so letos skor povsod v akciji.
Živjo, jaz mam Michelinke v dimenziji 225/45 17 - lani kupil nove in bil z njimi več kot zadovoljen. Na AC zelo suverene, nisem se pa ganjal po kakšnih ovinkastih cestah. Za v klanec tudi ni bilo nikoli problema.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Perme napisal/-a:Zanima me, ali ima kdo izkušnje z "Nokian WR G2, 205/55 R16 91H" zimskimi pnevmatikami? Na ADAC testu je dobila oceno priporočljivo, zamerijo ji slabši oprijem v mokrih razmerah? Nebi rad kupil gume, ki ima v mokrih razmerah porazen oprijem!

Zanimiva mi je predvsem zaradi cene, saj je cca. 25e po gumi cenejša od "top" izdelovalcev gum. (75evrov po gumi)


lep pozdrav,

perme
Sam sem imel nekaj let nazaj Nokian Hakkapeliitta zimske pnevmatike in so bile ok. Drugače ti pa priporočam Toyo Snowprox, zelo dobra pnevmatika, po mojih izkušnjah boljša kot GY UG 7+.
Lp
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

mitoma napisal/-a:Pri dunlopu in bridgestonu ne boš ničesar zgrešil neglede nato za kateo opcijo se odločiš,verdstein nsj ti bo zadnja izbira!
LP
Bridgestone je na testu v Auto motor und sport dobil oceno "ne priporočamo" - v dimenziji 205/55 16.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Foggy napisal/-a:
Perme napisal/-a:Zanima me, ali ima kdo izkušnje z "Nokian WR G2, 205/55 R16 91H" zimskimi pnevmatikami? Na ADAC testu je dobila oceno priporočljivo, zamerijo ji slabši oprijem v mokrih razmerah? Nebi rad kupil gume, ki ima v mokrih razmerah porazen oprijem!

Zanimiva mi je predvsem zaradi cene, saj je cca. 25e po gumi cenejša od "top" izdelovalcev gum. (75evrov po gumi)


lep pozdrav,

perme
Sam sem imel nekaj let nazaj Nokian Hakkapeliitta zimske pnevmatike in so bile ok. Drugače ti pa priporočam Toyo Snowprox, zelo dobra pnevmatika, po mojih izkušnjah boljša kot GY UG 7+.
Lp
Mi smo imeli nokian hakkapelita na alfi 166 in so bile drugo sezono po mokrem katastrofa.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Sem novinec, oziroma imam mojo alfo 147 šele 3 tedne. Zato me zanima, katere zimske gume naj kupim, dimenzija je 195/ 60/ 15

Priporočajo mi:
- Nokian (okoli 72 evrov na komad)
- Uniroyal (okoli 65 evrov na komad)
- kar je pa nižjega cenovnega razreda so pa Infinity (okoli 50 evrov za komad).

Kaj naj naredim? Glede na to da nimam še jeklenih felten, imam pa še posebej velik problem oziroma strošek.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Za 75€dobiš na gumedirekt.si že Goodyear UG7+.

Zakaj pa rabiš jeklena platišča? Pa zmontiraj na obstoječa...
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Na lita platišča naj se nebi dajalo gor zimskih gum ker se lahko platišča na mrazu poškodujejo.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

lol?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Mirc napisal/-a:Na lita platišča naj se nebi dajalo gor zimskih gum ker se lahko platišča na mrazu poškodujejo.
Kdo ti je pa to prodal?
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Mirc kje si pa to neumnost pobral???!
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

ajd kje pa je potem razlog, da skoraj nobenega avta pozimi ne vidiš z litimi feltnami?
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Kaj jst vem kje bi razlog še biu... Kakšno colo manjše in ožje gume so po navadi bolj varne po snegu. Kje je razlog da bi imeu 16 ali 17 colske zimske gume?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Res se pozimi zmanjša število litih platišč za določen %, vendar je to le iz finančnega vidika...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Ja in pol si človek stvar po svoje predstavlja in pol ob takih izkušenih mačkih kot ste vi ven izstreli kako cvetko.
Odgovori
  • Informacija