Alfa Romeo - podcenjenost v Sloveniji

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Danes sem malo brskal po italijanskem autoscoutu in doživel sem pravi šok. Ko sem gledal malo starejše modele (135, 155, pa tudi starejše kot so 75, 33 ipd), sem ugotovil, da so našteti modeli v Sloveniji strahovito podcenjeni. Na primer, v Italiji 145ke dosegajo cene krepko preko 4000€, da ne govorim o 155kah, katere dosegajo cene 20000€ in več (verzija Q4) :eek: Ni mi jasno, kako da so pri nas cene teh starejših modelov tako mizerno nizke napram cenam v Italiji :?: ker ko sem videl cene v tujini me je kar minilo da bi sploh prodajal svojo QVjko - ko sem jo pogojno prodajal sem dobil nekaj ponudb, ob katerih me je prijelo nekam - nekateri očitno mislijo, da bodo dobili avto z narejeno generalko napol zastonj
PS. ugotovil sem tudi, da se marsikateri lastnik 145QV ne zaveda, da ima v lasti pravzaprav zelo redek avto - na autoscoutu sta naproda samo 2 - s primerno visokimi cenami. #-o
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Nič novega....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa146
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Ne Mar 15, 2009 9:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofljica

ja maš prov....to je prov tko!!! :x ljudje pravjo kva je lepa gor dol pa rečš to je redkost gor dol prav človek ja dam ti 2000....ma dej pober se!!! :D
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

Vse so izvozili iz italije :) Zj jim pa manjka...

Je pa 145ka že redkost, ker jih je dosti končalo na odpadu itd.

Lahko pa gledaš tiste z 4k+ ceno, bo še kar dolgo isti lastnik...

Ima le preveč konstrukcijskih napak, ki te na koncu zeloooo drago stanejo...

Je pa dober avto za pelat, jo kar malce pogrešam...

Vendar še ko bo oldtimer ne bo vreden cene 4k€+.

Oprosti ampak izbira je prevelika pri vseh drugih znamkah od japoncev, do francozov in nemcev, konec koncev tudi italjanov, bi dosti boljši avto dobil, z bolj ugledno zgodovino modela...

Ne vem no, tak avto za tak denar vidim samo človeka, ki si ga na smrt želi in je zaljubljen vanj... (kar mu posledično zamegli razum in je edina logična izbira)

Podcenjene so pa alfe prav v italiji, ne pri nas, glede na to, da jih od tam vsi uvažajo ;)

Si pa eden mnogih na forumu, ki joka da ne more prodati svoje alfe, pa čeprav je super duper...

Verjetno si pa že slišal pred nakupu, da jo težko prodaš ;)
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

V zadnjem casu vse tezko prodas, razvalino pa vedno.

Je pa dejstvo, da so pri nas trzne cene, glede na eurotax, za 156 in 147 nizje, 159 se vrtijo tam okoli, ko pa pogledamo kako serijo 3 ali 5, so pa nase trzne cene kakih 30% nad eurotaxom. Sicer pa kdo ga sploh se gleda...
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Lahko pa sliko pogledamo tudi tako, da si rečemo, da 50% "alfistov" ne bi vozilo alfe, če bi bile cene takšne, kot so in recimo bi bile take, kot je "zunaj".

Je pa tako, da se takšna vprašanja pogosto pojavljajo, ko se avto prodaja, nikoli pa, ko se avto kupuje.

Aja, pa še to, stanje vozil je pri nas prepogosto tako, da je še ta cena previsoka.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Se popolnoma strinjam, se posebno o stanju vozil, se pogosto cudim odlicni ponudbi nasih trgovcev z rabljenimi vozili...
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Kot sem že napisal,smo sami krivi zato,da je Alfa tako podcenjena,ker se pač odlično ohranjeni primerki prodajajo pod ceno.Zato so zunanji trgi zame bistveno bolj objektivni od našega.In sam sem ceno za 166-ko postavil glede na zunanji trg in je zato cena bistveno višja od ostalih na Avtonetu.Ampak npr.v Nemčiji so 166-ke nekje v rangu 3.000-9.000 EUR,pri nas pa 2.000-4.000.(tako na hitro bi rekel,da so vse v slabem stanju).Mojo sem ocenil na 8.000,kupec bo sigurno dobil nekaj popusta,če odštejem še en komplet platišč in gum(kot novo),da je bil pred kratkim opravljen veliki servis v vrednosti 1.800 EUR in da je avto brezhiben,se s ceno že zelo približam ostalim na Avtonetu.
In cene ne bom spuščal,kot sem rekel,bo pa kupec dobil nekaj popusta.
Nekateri se spomnite,kako je bilo,ko sem prodajal 164-ko,trajalo je sicer 15 mesecev,ampak na koncu sem dobil zahtevano vsoto.
Moje mnenje je namreč,da ima vsak avto svojega kupca,sicer je to lahko še isti dan ali pa čez par mesecev.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Želim ti veliko uspeha pri prodaji!!! Vendar samo moje mnenje 8000€ ne boš niti od blizu videl za ta avto! Drži pa da je na avto netu ena lepših,vendar cena je vseeno preterana!
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

mitoma napisal/-a:Želim ti veliko uspeha pri prodaji!!! Vendar samo moje mnenje 8000€ ne boš niti od blizu videl za ta avto! Drži pa da je na avto netu ena lepših,vendar cena je vseeno preterana!
No beseda preterana je pa tu zlorabljena.

Tako močne besede bi lahko uporabil nekdo, ki avto pozna in recimo pozna kakšen razlog za takšno trditev.

8k€ za 166 zame osebno ni nesmisel in lahko povsem prava cena za res lep bencinski primerek.

Aja, tržne analize na forumih, kjer ni potrebno zraven besed dajati svojega obraza so krneki.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

js pa mislm da niso kej preveč podcenjene. prej bi reku da so nekatere še precenjene. recimo gledaš 145 tm do letnika 97, se prav boxerce. pa majo ene previsoko ceno, in ne prenizko. ker k že sam slike pogledaš jih je večina zmahanih. 15 let al pa še več str avto, z 200k+ km srednje ohranjen, je za moje pojme 500€ max ampak res max vrednost. Ok drugo je to če gledamo recimo QV al pa 1.7 16v box k so redkost, ampak tut u tem primeru ne more bit cena recimo na hitr krat 5. Ja k bo to enkrat dočakal status starodobnika, pa da bo original ne neki po svoje narjen, takrat začne avto prdobivat na ceni. In takrt si tak avto tut zasluž tako ceno. Do takrat je lahko cena samo max *2 za take primerke. Je pa to zgolj moje mnenje.
Slika
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

zakaj pol k nam ne hodijo tujci kupovat avtov?

v avstriji imajo Alfe tut višje cene
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
powermax1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Po Apr 05, 2010 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sečovlje

evo en oglas za 156 iz Hrvaske:
http://www.auti.hr/automobili/oglas-774515/


ce primerjamo kaksne so cene pri nas, je razlika vec kot ocitna![/url]
Cuore Sportivo
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Skoraj vsi malo bolj posebni avti se prodajajo od nas v tujino. Tudi sam sem že prodal avto preko mobile.de na sever. ;)
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@punkfan: če bi le mal opomislil, bi ugotovil, da Eurotax kotacija ni individualna za vsako vozilo, temveč je povprečna. To pomeni, da so upoštevane podrtije in odlični primerki. Zato je končna cena vedno stvar po videnem.

@ROBERTH: dobra oba posta! =D> =D>

@AR164TB: Želim ti, da jo brez poizkusa zbijanja potencialnega kupca prodaš za vsaj teh 8k€!!! Ker avto je res špica.

@mitoma: tvoje mnenje je zelo slabo, da kar veš, koliko je avto vreden. Pa še niti videl ga nisi. Škoda, da takole s svojimi posti zbujaš dvome potencialnemu kupcu.
Odgovori
  • Informacija