Avtohiša A1 avto

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Menjal termostat ter zajle za ročno. 88 evrov termostat. Škoda sploh za garancijo kej rečt, ker itak do 100 evrov jst krijem, ane?
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

No tudi jaz sem kupil Alfo pri 1A avto v Lj. Z odnosom prodajalca sem bil zelo zadovoljen. Pogledat sem šel eno 147-ko ampak mi jo je nekdo pred nosom odpeljal, potem sem pa zagledal sedaj mojo 159-ko, zapeljal krog, prodajalec me je itak nagovoru, da jo kupim in ves srečen sem se odpeljal :)
Avto je, kar se tiče notranjosti res odlično ohranjen, kar se pa tiče mašine se je pa že kar dosti menjavalo.
Ampak se ne morem jeziti na njih, saj VERJETNO niso vedeli kakšno je stanje.
Aja, ko je že ravno nekaj govora o termostatu , ga moram tudi jaz sedaj zamenjati ampak po dveh letih :)
Uporabniški avatar
superleggera
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jauerburg

S punco sva tam kupovala Fiat GP za njo, pa lahko rečem da so bili zelo korektni. Ko sva reklamirala obrabljene zavore so jih brez kompliciranja zamenjali, drugače pa je avto že tri leta b/p.
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Ko sem bil sam brez rednih dohodkov sem prilagodil avto temu dejstvu (alfa 33, 10 let stara, da je ostalo dovolj za potrošne dele). Drugače pa stane dacia 6.666€, pa imaš tovarniško garancijo.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Tole, da se zapufaš za avto in nimaš sužbe pa je pa kar tipično Slovensko. #-o
Slika
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Čeprav tudi sam ne odobravam lizingov in kreditov za pleh, ki je z vsakim kilometrom manj vreden pa bom vseeno rekel : "Nikar tako, marsikdo je izgubil tudi kakšno dobro službo, in mu lizing ni predstavljal problema.." :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Tudi meni,ko sem kupoval 159-ko so vse obljubili,potem se je pa začelo..
Dva dni po nakupu mi na pooblaščencu odkrijejo,da je zanič volanska letev in spodnja roka.Mi rečejo naj pripeljem avto do njihovega mehanika,da pogleda.Pripeljem.Mi potrdi,da je našteto res zanič,oni pa mi ponudijo potem samo zamenjavo roke.Neštetokrat ko sem klical so rekli,da bodo poklicali nazaj in niso NITI ENKRAT.Izredno aroganten odnos,ko jim enkrat plačaš avto.Obljubili so rezervni ključ,ki ga nisem nikoli videl in sem posledično moral prodati avto za 350 € ceneje.
Klical sem na varstvo potrošnikov,kjer so mi razložili,da so tovrstne "avto-hiše" DOLŽNE prodati brezhiben in tehnično pregledan avto.Videno-kupljeno že zdavnaj ne obstaja več.Seveda na koncu ostane še sodni cenilec,če ti ne ugodijo glede reklamacij,ampak ni vredno živcev.
Od zdaj naprej grem kupit avto samo še v družbi mehanika in ga peljem pregledat na pooblaščeni servis,ker tem kujonom se sladko jebe kaj ti bodo prodali.Skrajni čas bi bil,da se naredi red na tem področju.Tako z zakoni kot inšpekcijo,ki jim očitno gleda skozi prste.
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Identične probleme si imeu. A je prodajalec tudi tebi vedno reku po telefonu: "uf, smo pozabili nate, čak bom zdele poklicau kaj se okoli ključa dogaja"?
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Ja vedno je bil nek za lase privlečen izgovor.Sem pa 100%,da imajo prodajalci obvezno navodilo svojega šefa,da čimdlje zavlačujejo.Večina nas potem tko al tko obupa al pa se nam zdi izpod časti še ukvarjat z njimi.Samo predstavljajte si neko drugo firmo,ki bi poskušala poslovat na tak način.Propade v hipu.Mi smo pa pač fetišisti,ki se dajemo vedno znova nategovat.Z mehaniki je pa podobno.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Saj je na vseh področjih tako in ne samo pri teh firmah in mehanikih ... država, ki dopušča kar dopušča je pač gnila.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ljudje, ki pa vsemu slepo verjamejo in kupujejo, brez da bi kaj preverili, so pa ovce. Zato pa imamo takšno stanje kot je, kriva je tako država, kot mi, ki dopuščamo da se vse skupaj dogaja kot se.
Večina itak rada poceni kupi, neglede na stanje, važno je samo, da se od zunaj sveti.....

Lp
maribor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Jan 11, 2010 7:00 pm

tudi miodva sva z zeno tam kupila 159 pa so naju kar lepo na.... Servisna knjiga katera je bila obljubljena ni nikoli bila... avto nekaj kar velikih napak pa niso upostevali njihove garancije ( skoda cca 900 eurov ).

toliko o tem a drugace ko sva porihtala 159 pa sva srecna da se vozimo

lp
Odgovori
  • Informacija