Avtohiša A1 avto

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Fantje in dekleta, lepo vas prosim, za dobro vaših živcev ter denarnice: ne kupujte svojih avtomobilov pri avtohiši A1-avto. Imam same slabe izkušnje tam.

1. Kupu sem avto, zraven katerega nisem dobu rezervnega ključa ker so ga "baje" nekje izgubili ali založili. Sedaj je minilo 3 mesece odkar so ga naročili in še vedno ga nimam. (ključ so oziroma bodo dali delati na svoje stroške).

2. Ob nakupu avta je bilo zmenjeno, da se mi dodeli enoletna garancija. Pogodbe le te, nisem dobu v roke do prejšnjega tedna, po stalnem nategovanju prodajalca, da smo jo podpisali, bla bla bla. Potem je le priznal napako in sem prejšnji teden končno dobil enoletno garancijo.

3. Problem 2 tedna nazaj: pokvarjen cilinder sklopke, stroški avtovleke: 20 evrov, stroški dela in materiala 126 evrov. Po dogovoru z A1, naj bi se mi garancija priznala, samo račun od mehanika bi moral dobiti v roke in potem poklicati agencijo za garancije. DOBU SEM PRST V RIT, saj mi ni bilo rečeno, da se pri garanciji krijejo stroški po tem ključu: 100 evrov stranka, kar presega 100 evrov pa agencija. Tudi stroške avtovleke ne bom dobu plačane, saj v pogodbi piše, da avtovleka v garancijo ni vključena. Sem se pa zmenu, da mi bodo ob naslednji okvari (glej točko 4) prišteli CELIH 26 evrov.

4. po pregledu oziroma posvetovanju z mehanikom je bilo ugotovljeno, da je šel termostat. (tudi v pogojih garancije je vštet). In kje je problem?? DA STANE FAKING 100 EVROV IN BOM SPET DOBU PRST V RIT!!!!

3 mesce nazaj kupu avto, ne dobim rednega šihta, drug teden bom diplomirau, kje nej dobim pol dnar za ta jebena popravila, ki naj bi jih garancija krila?? Pa še spomladi tevelk servis delat. ojojoj...

plus tega pa še zajle pri ročni bremzi zajebavajo, oziroma jih bo treba zamenjati.

Torej, kje nej pol kakšno pozitivno besedo najdem o A1 avto?
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ima moj prjatu,ki je tam kupu avto podobne izkušnje! s tisto garancijo,ki jo oni dajejo si lahk po domače povedano samo rit obrišeš! Ko je jim je pršu zarad garancije težit je "baje",ker je bil dokaj vztrajen dobu pod nos: toži nas,če mislš,da boš kaj dosegu!
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Po moje ni daleč od tega da tudi meni to rečejo. Ampak jst bom vstrajen in težil kolikor se da.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ko sem kupoval 159 sm gledal eno tud pri njih,ampak po temeljitem pregledu avta sm kmalu odkril tolk napak,da bi blo 2 jurja premal,da bi jih odpravu! tko sem rajš dobrga jurja več dal za avto drugje in do danes niti ene napake! =D> Pa upam,da tko tud ostane! [-o<
A je tale tvoj avto temne barve(modr al pa črn),če je govora o 147 kot jo imaš v profilu!
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

1. Kupil si rablen avto in ne nov.
2. Kar ti je krepalo do zdaj je vse potrošni material. Preberi si pogodbo v kateri piše da potrošni material ni vštet v ceno.
3. Zakaj si žel kupovat avto da nimaš niti 100 eur za termostat. Pa kaj misliš da ti bodo oni avto vzdrževali?

Oprosti ampak se ne strinjam s tabo.
L.P.
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Mislil sem, da mi bo ratalo dobit redno službo, pa je potem vse padlo v vodo. Ne mislim da mi bodo oni avto vzdrževali, samo malo bolj fer odnos bi lahko imeli. Vsak teden sem klicau glede ključa, pa je reku da bo preveru pa čez 15 minut nazaj poklicau, pa potem ni. Ga pa čez dve ure spet kličem nekajkrat, pa se sploh oglasi ne, oziroma nazaj ne pokliče.

Aja, pa lahko bi predstavil kako in kaj je glede vsega ob samem nakupu avta. Ne pa nekej površno, šlampasto in na hiter nardit, tok da je 8k evrov v žepu, stranka nej se pa jebe.

Fora je sam v tem, da se tja nočem preselit, oziroma skoz drezat v njih, da bi se problemi ki se vlečejo 3 mesece končno rešili.

Pa še nekej: garancijsko pogodbo sem dobu v roke šele takrat, ko mi je na avtu šel cilinder za sklopko. Ok, pogodba se je uredila, ampak a ni potem zavajanje stranke in laganje v faco stranki to, da ti obljubi, da bo stvar šla pod garancijo? (v mislih je pa seveda imel da bi, (tudi če bi garancija bila priznana), stranka itak morala dati začetnih 100 evrov škode?

Ok, termostat pa je vključen v garancijo. Kaj človeku nuca garancija, če pa stane manj kot 100 evrov?
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2894
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Jest sem kupil avto pri Avto-Mik v Kopru, kjer so mi dali 1 dan garancije ;)
Pa isto sem dobil samo en ključ - nadomestnega so mi v roku enega meseca izdelali in poslali na njihove stroške.

Da si dobil garancijo za 1 leto, da kriješ stroške pod 100€ sam, je zakon. Res je, da je drobni materijal pod tem zneskom. Kaj pa, če bi ti šla turbina, sklopka, vztrajnik, EGR...? Bi se takrat tud bunil?

Je pa res, da jaz na tvojem mestu nebi vzel avta, dokler mi nebi dali v roko garancije ;)
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Sej je zakonsko eno leto garancije, ne rabiš nobenega papirja. Razen če piše tri mesece oz. whatever.

Če ti gre sklopka oz termostat, pa res nimaš kaj drezati v njih halo, sej je to potrošni material.

Je pa 1A avto, ne pa A1 avto. Tudi jaz sem ga pri njih kupil in sem super zadovoljen z mojim zanesljivim avtom.
Slika
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Alfa33 napisal/-a: Je pa 1A avto, ne pa A1 avto. Tudi jaz sem ga pri njih kupil in sem super zadovoljen z mojim zanesljivim avtom.
Če se spomnem tvoje teme, je tvoj avto res fenomen kar se zanesljivosti tiče. Kar se stroškov tiče pa sploh :wink:
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Inti napisal/-a:Jest sem kupil avto pri Avto-Mik v Kopru, kjer so mi dali 1 dan garancije ;)
Pa isto sem dobil samo en ključ - nadomestnega so mi v roku enega meseca izdelali in poslali na njihove stroške.
Vidiš jaz imam pa z Avto-Mik dobre izkušnje. Dal mi je en mesec garancije (pri njemu je čist odvisno kako se zmeniš) in mi pod garancijo menjal sklopko, ki je crknila skoraj 2 meseca po nakupu!
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

bratranec je tudi kupil avto pri 1A in je tudi imel ogromno komplikacij glede ključa.
ma te hiše so vse enake,prpelejo stoučeno iz tujine,površno popravijo,potem pa prodajajo kot da je zlato :wink:
Slika
1.AR 33 1.3 boxer 2002-2005
2.AR 145 2.0 16v QV 2005-2007
3.AR 156 1.9jtd 8v 2007-2012
4.AR 159 1.9JTDm 16v 2012---->
Gape156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Sep 28, 2008 5:49 pm

Jest sem pri njih kupil 156tko in sem zelo zadovoljen z avtom. Šle so sicer roke, vendar me zanima koliko jih je ki tega problema niso imeli :-). Ko kupuješ rabljen avto se moraš zavedati, da riziko okvare vedno je. To, kar si omenil so res majhna popravila. Če imaš sklenjen pravi paket avto zavarovanja ti tudi vleke ne bi bilo treba plačevati ;-). Ti pa lahko povem, da je kolega kupil rabljen VW pri uradnem prodajalcu VW vozil pa ima res srečo, da je avto na firmo... drugače bi že zdavnaj bankrotiral. Trenutno prodajam svojo 156tko http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4322532&show=1 in jo bom najbrž zamenjal za 159tko... Se še odločam kateri malo večji družinski avto bo prav prišel...
lpg
--------
156 SW 1.9 JTD, distinctive
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

meni se je zgodilo da sem v eni avtohiši v NM ki ve kaj so stranke in imajo korekten odnos kupil laguno.... z 8 dnevno garancijo na vse dele na vozilu. šel sem v LJ na servis, dal pregledat avto... priklop na računalnik in je pokazalo par napak. čez dva dni sem se po dogovoru zapeljal v avtohišo in so mi čisto vse napake odpravili... brez enega evra stroška, in še lepo so pogledali če se najde še kaj. to je pravi odnos prodajalec-kupec in vem da se ob nakupu naslednjega odpravim k njim in se odločim za vozilo ki mi bo všeč. sem pa tudi sam gledal pri finnovi eno zafiro pa me ni prepričala, čeprav je bil huda k pajk ;)
Pri sodobnih Julijah ima največ uspeha Alfa Romeo ;)
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Se čist strinjam s tvojo jezo in nestrokovnostjo omenjene avtohiše,ampak verjetno si res naredil napako ker nisi zahteval pogodbo garancije takoj. Je pa tudi res da ko kupuješ nov/rabljen avto niti ne pomisliš oz.nočeš pomisliti da bi lahko šlo kaj narobe,verjetno zaradi veselja in vzhičenosti ob nakupu.Upam da zadevo porihtaš kot je treba.
"I cant" is not an option !
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Jaz sem 159-ko iskal kar nekaj časa in sem pregledal vse podolgem in počes tudi A1 avto,nazadnje sem takšno kot sem jo jaz hotel našel v avtomedvode in lahko rečem,da po dobrih štirih mesecih iskanja in pregovarjanja z raznimi prodajalci(ker sem hotel dati v račun svojo 156),sem pri njih našel največ posluha na moje želje! Bili so res fer zrihtali par napakic,ki so me motile pri 159,dali enomesečno garancijo na avto,ter navsezadnje mojo 156 vzeli v račun za dokaj pošteno ceno napram kar so mi ponujali drugi! Je res,da so mi nekateri ponujali zanjo tudi nekaj več,vendar je bil avto ki sem ga kupoval v neprimerno slabšem stanju! [-o< raje ne bom pisal kaj vse eni prodajajo za nikoli poškodovano vozilo #-o ](*,) -H- [-o< tako,da kar se tiče odnosa kupec-prodajalec sem bil z njimi zelo zadovoljen in ko se bom odločil za menjavo avto so oni sigurno prva izbira! :P
Odgovori
  • Informacija