Garancija / Storitev FIT

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Dezzo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Ne Apr 25, 2010 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Laško

AR ponuja novo storitev garancija FIT (http://www.alfaromeo.si/Storitveinservi ... jaFIT.html).

Kaj po vašem krije tale garancija? Samo zamenjane dele v okviru servisa ali še kaj? Ker to je načeloma že sedaj bilo...

Se samo meni zdi, ali je tole bolj marketinška poteza kot kaj drugega?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če pelješ avto na pooblaščen servis, ti tako ali tako pripada 2 letna garancija na material in na delo (12 mesecev, se mi zdi). Je pa korak v pravo smer, četudi je bulšit.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Jaz sem reklamiral rezervni del katerega sem sam menjal in so ravno tako upoštevali garancijo.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Če pelješ avto na pooblaščen servis, ti tako ali tako pripada 2 letna garancija na material in na delo (12 mesecev, se mi zdi). Je pa korak v pravo smer, četudi je bulšit.
Pa k si mel ti kdaj kako stvar sploh v garanciji in garancijo dejansko tud uveljavljal?

Men se zdi tole čist kul! Ura na pooblaščencu je 30 eur - sprejemljivo, garancija na dele 36 mesecev, na delo tudi...

Če bi mel avto ala 159,Mito, in podobne novodobne alfe, je zagotovo ne bi vozil komu drugemu ki šraufa 5 eur na uro ceneje brez garancij... Pa ljudjem kolkor vidim crkujejo ene in iste stvari....
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

tale garancija zajema kolk sem jaz razumel tudi avtovleko. Evo jaz imam tut dobre izkušnje z garancijo. So mi menjali tesnilo na pokrovu ventilov, čez pol leta je začelo tak puščat da mi je 1l olja ven steklo v nekaj 100km in so brez problema popravili ;)
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pa k si mel ti kdaj kako stvar sploh v garanciji in garancijo dejansko tud uveljavljal?
A ne znaš brat? Sem rekel, da je korak v pravo smer. Zopet selektivno branje... :roll:
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

meni je začel prednji motorček brsalcev čudne zvoke puščat ( fuč ležaj ), motorček je bil menjen decembra 2010 pri pooblaščenem serviserju! popravilo sem moral plačat!

PS: motorček je bil rabljen, novih niso imeli na zalogi! ali ni garancija na rabljene dele 1 leto?!
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Vsebina in trajanje garancije
Garancija FIT krije vse posege in nadomestne dele v okviru izvajanja rednega servisiranja po načrtu programiranega vzdrževanja. Z izvajanjem rednih servisov po načrtu programiranega vzdrževanja vozilo pridobi stalno garancijo na vse materiale (vsi filtri, svečke, zobati jermeni in napenjalci, klinasti jermeni, tesnilo pokrova ventilov, tekočine, olja, maziva ipd.).
Če torej skrbno preberete zgornji opis, je ta garancija bolj megla, saj vključuje le nadomestne dele vgrajene pri rednih servisih. Glede na to, da je pogoj, da se redno servisira pri pooblaščencu in v predvidenih rokih - prevoženi km ali eno leto efektivno pomeni, da ta garancija velja enako, kot če te iste komponente vgradite doma in manj, kot bi vam veljala normalna garancijska doba, če vam jih vgradijo oni(3 leta) brez FIT garancije.

Nikjer pa ne piše, da bi ta Garancija FIT krila tudi kakšne druge komponente vozila in posredno škodo. Torej je povsem možno, da ko vam kljub tej garanciji zvije ventile zaradi pokvarjenega napenjalca, priznajo znotraj garancije le napenjalec, dražji del popravila pa nosite sami.

Sedaj ali so opis te garancije malo nerodno formulirali in ne pomeni tega kakor razumem ali pa je največji možni nateg s strani te znamke.

Moram se popraviti. Ker mi ni dalo miru, sem poklical prijazne strice na Avto Triglav kjer so mi obrazložili eno bistveno razliko, med normalnim servisiranjem z garancijo na dele in Garancijo FIT. Slednja namreč vključuje tudi odpravo posredne škode pri okvari materiala pri programiranih(rednih) servisih na katere se garancija nanaša.

Primer, ki so mi ga povedali je, da če hipotetično opravite redni servis pri katerem vam zamenjajo olje in filter ter imate Garancijo FIT, vam v primeru, da recimo ta filter poči in izgubite vso olje, dobite v sklopu te garancije tudi nov motor.

Poleg asistence pa je skupaj s takim obsegom ta garancija že veliko bolj smotrna in zanimiva. Predvsem ker ni omejitve starosti vozila.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Se pravi, po domače, če delaš od danes naprej pri pooblaščencu mali servis na predpisan rok + velik servis in ti zariba motor na 15 let stari Alfi, ti dajo novega?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

jah samo da bom dajal pa 160+ € za servis, ki ga naredim sam za dobrih 25€ (olje kupim vedno, ko kje zavoham kakšno dobro akcijo).

po 10ih letih je to 1600€ proti 250€. če večino stvari sam šerawfaš, se ti spet v nobenem primeru ne splača.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No eni pac ne sraWWWfajo doma...ampak peljejo avto k serviserju ker za to so...in ne vozijo vsi gajb za 500 eur, eni majo dejansko nove(jse) avtomobile od nas klosarjev...ce ne drugega se spodobi ga peljat na en kulturen servis ce ze nisi sam mehanik...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

alfa_samec napisal/-a:Se pravi, po domače, če delaš od danes naprej pri pooblaščencu mali servis na predpisan rok + velik servis in ti zariba motor na 15 let stari Alfi, ti dajo novega?
Samo, če ti zariba zaradi česarkoli so vgradili/zamenjali pri servisu od kar imaš Garancijo FIT. S tem, da moraš pri sklenitvi privoliti v odpravo vseh najdenih napak z njihove strani, kar verjetno spet ne more biti veliko, če imaš vzdrževan avto.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Torej ojnični odpadejo? :mrgreen:
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

alfa_samec napisal/-a:Torej ojnični odpadejo? :mrgreen:
Definitivno, ampak če te je tako strah jih pač zamenjaj sam. :)
Po drugi strani pa ti jih tudi ne morej računati kot zahtevano popravilo pri prvem pregledu. :)
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Moji bojo držali še kakšnih 130.000 :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija