Help me!!! Kupil AR 145 1.6 16V TS

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
smilez
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 8:13 pm

Včeraj sem kupil Omenjeno alfo po sistemu videno kupljeno! KO sem danes zjutraj prestavljal avto sem pod njim opazil madež olja! OK! pastavil sem ga na kanal in opazil mehanske poškodbe na bloku in menjalniku! Pa tudi z Airbagi nekaj ni vredu! S prodajalcem sem napisal samo pogodbo o plačilu prepis bi pa naj naredila ta teden!

Kaj lahko naredim?

Prodajalec mi je zagotavljal da je z avtom vse OK! Ker ni se mi to zdi Goljufija?
Cuore Sportivo
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Vrni avto, denar pa ti naj vrne ! , za vse skrite in zamolčane ! napake odgovarja po zakonu prodajalec !
Uroš
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Emmm.. sistem videno kupljeno.. na pogodbi prov piše da si je kupec avto detaljno ogledal.

Kater avto pa je to? Kdo ga je prodajal?
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

LaserJaMM napisal/-a:Emmm.. sistem videno kupljeno.. na pogodbi prov piše da si je kupec avto detaljno ogledal.
to po zakonu nima nobene teže ! take pogodbe padejo. če lahko dokažeš da je prodajalec vedel za skrite napake in ti ih je zamolčal.
(npr.karambol, ...)
Uroš
smilez
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 8:13 pm

No zdaj sem ugotovil da ne deluje niti klima in airbagi in da je bil avto karmaboliran v oglasu (http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=198038) pa piše da je bil avto nepoškodovan in nekaramboliran!
Ko sem poklical prodajalca mi je rekel da sem ga na poti domov poškodoval sam in da lahko grem mirne duše na policijo!
saj res ne vem več, kaj naj naredim!!!!
Cuore Sportivo
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

smilez napisal/-a:No zdaj sem ugotovil da ne deluje niti klima in airbagi in da je bil avto karmaboliran v oglasu (http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=198038) pa piše da je bil avto nepoškodovan in nekaramboliran!
Ko sem poklical prodajalca mi je rekel da sem ga na poti domov poškodoval sam in da lahko grem mirne duše na policijo!
saj res ne vem več, kaj naj naredim!!!!
Pa hudiča, kako se lahko pri teh letih tako naivni #-o

A nobeden ne vzame kakšnega mehanika sabo, da se bolj podrobno pogleda avto, pa da ne govorim da ga bi zapeljali na servis pregled recimo :evil:

No skratka če si bil zaveden, obstaja lepa rešitev.Najprej lep pogovor, nato malo bolj grob, če pa se ne bi dal pa samo batine :mrgreen: :mrgreen: Po moje bi hitro dobil nazaj $$$$ še z obrestmi!
Lp G.A.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Prečitaj si malo Zakon o varovanju potrošnikov in Obligacijski zakonik !
Uroš
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Glede na dolocilo videno kupljeno je stvar zoprna. Zagrozi prodajalcu, da bos najel izvedenca, ki bo z lahkoto ugotovil, koliko stare so poskodbe (da niso izpred dveh dni nazaj), pri cemer je otezujoce to, da je v oglasu avto se posebej hvaljen (izredno ohranjen, brez praskice, itd.) Ce imas kako sled, kje je bil avto zavarovan in kdo ga je popravljal, lahko se prej doobis dokaze, kako in kaj. V glavnem pa delaj na tem, da bo prodajalec pod tezo argumentov vendarle ze prej popustil, drugace bos pac moral nekaj investirati.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

če bo bral zakon pa le tega upošteval ne bo nič dosegel
batine prec pa dnar nazaj pa je
pa slike daj na net da se še kdo ne bo zajebal
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Emm pri kateri zavarovalnici je avto bil prej zavarovan in kateri. To povej, pa bom mal povprašal kaj se je z avtom dogajal.

Drgač pa bi jaz šel takoj na policijo, da s enaredi zapisnik zaradi kansjših zadev. Da nebi potem res prišo do tega da si ti avto sesu pa popravu itd.
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

smilez napisal/-a:No zdaj sem ugotovil da ne deluje niti klima in airbagi in da je bil avto karmaboliran v oglasu (http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=198038) pa piše da je bil avto nepoškodovan in nekaramboliran!
Ko sem poklical prodajalca mi je rekel da sem ga na poti domov poškodoval sam in da lahko grem mirne duše na policijo!
saj res ne vem več, kaj naj naredim!!!!
TAKOJ SI SPRINTAJ OGLAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To ti uje dobra za naprej.........
Slika
Uporabniški avatar
Fresh
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 708
Pridružen: To Dec 02, 2003 4:36 pm

samo replika na prsi post...
Po zakonu varstvu potrosnikov, lahko avto v 6 dneh od nakupa vrnes, ce z njim nisi zadovoljen in denar moras dobiti nazaj...
Avto pel nazaj in ce bo un kej bevskal mu zagroz, da ga bos prjavu na varstvo potrosnikov...ce se nebo hotu dat denarja, pejt pa ga prjav!!!
Fresh :doubt:
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

zakon o varstvu potrošnikov ne velja, ko dva občana trgujeta med seboj. OZ bo bolj primeren. Če je avto oglaševan kot nekaramboliran in je bil razbit je to že temelj za to, da je pogodba nična. TODA!!!!
Svojo pravico boš lahko dosegel samo na sodišču. Po vsej verjetnosti čez leto ali dve, pa še to ne 100% ker obstaja institut videno kupljeno, ki ščiti tudi prodajalca.

Upam da dobiš denar nazaj v zelo kratkem času. Kot pravnik ti nažalost priporočam, da vzameš sabo dve gorili in se greš pomenit s prodajalcem ALI pojdi k odvetniku in skupaj napišita grozilno pismo. Podpis odvetnika ponavadi pomaga.

Moraš pa vedeti, da je trenutno on bolj pravno ščiten kot ti. In še... naslednjič vzami kakšnega prekaljenega alfista s sabo.
Uporabniški avatar
Fresh
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 708
Pridružen: To Dec 02, 2003 4:36 pm

aja pa se to...ce bos rok 6 dni zamudil, se bos lahko samo pod nosom obrisal...Ker je kolega prodal avto in je modelu po 7 dneh zaribl...hja jebi ga....
Fresh :lol:

pa se to...
da zakon o varstu potrosnikov ne velja ko gre za nakup med dvema obcanoma??? NONSENS!!!!!!! Polkic takoj jutr zjutri na varsto potrosnikov pa ti bodo povedal....
Vem k je mel kolega isto, kot sem ze reku je avto prodal in je modelu cez 7 dni zaribala masina in je neki se zgovarjal na zakon varstvo... in je sel kolega do odvetnika in mu je rekel da ma streco, ker je rok 6 dni!!!!
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Fresh napisal/-a:da zakon o varstu potrosnikov ne velja ko gre za nakup med dvema obcanoma??? NONSENS!!!!!!!kolega do odvetnika in mu je rekel da ma streco, ker je rok 6 dni!!!!
ko neha veljat ZVP še vedno velja Obligacijski zakonik !!!!
Uroš
Odgovori
  • Informacija