Poznavalci Alfic,vabim vas na kavico

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
majči
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 22, 2012 12:48 pm

Hojla,fantje...Pred časom sem prodajala alfo 166,saj lahko preberete moj oglas in članek...Situacija je sledeča-tole je čista katastrofa,za moje pojme in vse,kar sem do sedaj vedela in izvedela o alfah-to je najina prva 166-ka,sem bila zelo ponosna na stanje najine alfice,potem pa nastopijo ogledi,ko avto prodajaš in na koncu imaš občutek,da prodajaš največji "klump " od avta..Pa naj razložim-naša alfica je bila stara 3,5 let,ko je prišla iz Italije z pr.105.000km,kupil jo je alfist neyo,od njega pa sva jo kupila midva v izvrstnem stanju s približno 115.000-120.000 km..On je bil lastnik dobrega pol leta,midva sva že 4,5 let..Avto sva imela na lizing,kasko,pa nama jo je poškodovala toča...Avto smo dali popravit k španu,za moje pojme je bila lepa,ko smo jo dobili nazaj-menjali so streho,pa vlekli ven udrtine in jo posledično tudi nekaj pobarvali,ampak midva se s tem nisva ukvarjala,ker nama je bila lepa...Zdaj pa problem-dala sva jo v prodajo in se mi bo kar zmešalo-nekateri se obešajo,kako je grdo popravljena,drugi da smo prevrtavali km nazaj,ipd....Tako da nakoncu podvomiš,da je najina ves čas vzdrževana alfica,motor je brezhiben,ničvredna..Ker pa se mi zdi,da gre pri vsej stvari samo za zbijanje cene,bi prosila,če se komu od vas,poznavalcem alfic da priti do mene in mi podati realno mnenje..Častim kako kavico ali pivo :D...Saj zdaj sem nehala prodajat,ker se mi s temi ljudmi ne da ukvarjat in nimam časa...Mislim pa ,da je naša alfica res ena izmed super avtov,zato bi res rada še mnenje nekoga,ki ima o tem malo več pojma,kot midva z mojim dragim...Se pa nahajamo v okolici Lj...Torej,fantje,koga zanima??LP
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

majči napisal/-a:Hojla,fantje...Pred časom sem prodajala alfo 166,saj lahko preberete moj oglas in članek...Situacija je sledeča-tole je čista katastrofa,za moje pojme in vse,kar sem do sedaj vedela in izvedela o alfah-to je najina prva 166-ka,sem bila zelo ponosna na stanje najine alfice,potem pa nastopijo ogledi,ko avto prodajaš in na koncu imaš občutek,da prodajaš največji "klump " od avta..Pa naj razložim-naša alfica je bila stara 3,5 let,ko je prišla iz Italije z pr.105.000km,kupil jo je alfist neyo,od njega pa sva jo kupila midva v izvrstnem stanju s približno 115.000-120.000 km..On je bil lastnik dobrega pol leta,midva sva že 4,5 let..Avto sva imela na lizing,kasko,pa nama jo je poškodovala toča...Avto smo dali popravit k španu,za moje pojme je bila lepa,ko smo jo dobili nazaj-menjali so streho,pa vlekli ven udrtine in jo posledično tudi nekaj pobarvali,ampak midva se s tem nisva ukvarjala,ker nama je bila lepa...Zdaj pa problem-dala sva jo v prodajo in se mi bo kar zmešalo-nekateri se obešajo,kako je grdo popravljena,drugi da smo prevrtavali km nazaj,ipd....Tako da nakoncu podvomiš,da je najina ves čas vzdrževana alfica,motor je brezhiben,ničvredna..Ker pa se mi zdi,da gre pri vsej stvari samo za zbijanje cene,bi prosila,če se komu od vas,poznavalcem alfic da priti do mene in mi podati realno mnenje..Častim kako kavico ali pivo :D...Saj zdaj sem nehala prodajat,ker se mi s temi ljudmi ne da ukvarjat in nimam časa...Mislim pa ,da je naša alfica res ena izmed super avtov,zato bi res rada še mnenje nekoga,ki ima o tem malo več pojma,kot midva z mojim dragim...Se pa nahajamo v okolici Lj...Torej,fantje,koga zanima??LP
Povprasevanje za taksnimi avti je v danasnjih casih omejeno, tudi ce je popolna. Gre takoj ali se prodaja lahko vlece tudi leta. Ce se vama mudi dajta v racun AH, sicer pa mocno znizati ceno ali pa cakati jesen.
majči
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 22, 2012 12:48 pm

Ne,ne-ne gre za to,da koga vabim,da jo kupi,trenutno sva jo umaknila iz prodaje-morda za vedno :D ..le sprašujem,če ima kdo čas,ki se spozna na Alfe 166(gre za letnik 2004),da jo pride pogledat in mi podati mnenje,kakšna se mu zdi..Nikakor ne mislim prodajat pod ceno,ker je vredna vsega svojega denarja pa še več....pa gre za to,da dobim mnenje nekoga,ki ve,kakšne so lahko alfe-dobre ali slabe....LP
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Takih ki bi radi zbijali ceno avtu še preden ga vidijo jih je malo morje. Če pridejo potem še na ogled pa gledajo vsako pikico od kamenčka na avtu in vsaka pikica za njih pomeni najmanj - 100 € :doubt: . Za take tiče je dobro že v štartu dat ceno jurja več :mrgreen: . Je pa na koncu tako, da je vse odvisno koliko se ti mudi avto prodat, če je prodaja nujna, itd.. Če si prepričan koliko je tvoj avto vreden, ga pač prodajaš dlje časa. Poglej uporabnika AR164TB koliko časa je prodajal 164 -ko in potem 166 -ko a na koncu če se ne motim ju je prodal za tako ceno kot jo je postavil v štartu.

Ni pa slaba ideja, če pride kdo iz okolice LJ ki si lasti 166 -ko za katero misli da je v odličnem stanju pogledat kakšna je tvoja in da potem primerjate. Sploh pa hladno pivo prija v teh pasje vročih dneh, tako da se bo ja našel vsaj en kandidat :mrgreen: .
Slika
majči
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 22, 2012 12:48 pm

Ja,saj za to gre....da bi cenkali za vsako malenkost,jezi me pa to,da mi je en čisto popljuval popravilo po toči-sem tako jezna,da bom avto peljala nazaj k Španu in še njih malo vprašala,kaj naj bi to bilo in kje se tako vidi,da je bil "grdo "pobarvan..ker jaz nič ne vidim :roll: Za mašinco pa so tiho ko "riti",ker avto teče ko urica,nič ne škripa,nič ne cvili....Potem pa mi z lučjo hodijo okoli avta pa reveži čisto paf,da je tako pobarvan...Za bruhat-raje imam eno prasko več kot generalno za naresti,ko avto pripeljem domov...fora je v tem,da bi brez problema nekomu spustila ceno,ki bi mu bil avto res všeč,pa da bi vedela,da ga bo veselo vozil,ampak takim,ki na tako grd način želijo cenkati,takemu ga pa ne dam....!!!!Še dobro,da mi je ni treba prodajat za vsako ceno,drugače bi se človek kar zjokal :lol:
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Majči
stvar je takšna.
cene ne določata prodajalec oz. kupec ampak oba oz. trg.
če kupec ali prodajalec manjka potem vrednosti ni.
verjamem, da želiš za svoj avto iztržiti veliko in verjamem, da je avto tega denarja vreden, toda če ga boš želela prodati boš morala ceno krepko oklestiti.
v teh časih si ne predstavljam da se bo našel kdo ki bo plačal toliko kot je avto vreden v tvojih željah.
če bi bil folcvagen potem bi šel za med.
se pa pri dolgotajenm oglaševanju vedno najde kdo, ki mu je avto všeč in bo upošteval vajin vložek v avto in ga bo tudi kupil brez nekega cenkanja. toda za to je potreben čas, ki pa ga očitno imaš, le avto mora biti resničo brezhiben.

v večini primerov ljudje kupujemo poceni ne glede na stanje.
kupujemo poceni hrano, da jo lahko kupimo čim več, negativni vpliv na zdravje, koga to briga. pri avtih je enako.

jaz ti predlagam da se skuliraš, preštudiraš z možem kako nujno potrebujeta ta avto in se potem odločiš kaj boš naredila.

negativcev in šimfačev brez razloga pa je veliko, IGNORIRAJ jih.

en nasvet pa ti še postavim. postavi ceno + 200 do 300€ za najmanj koliko bi ga prodala. če bo cena realna na stanje avtomobila in glede na povpraševanje se bo kupec našel 100 %. jaz sem še vsak avto do sedaj prodal oz. sem prodal vse kar sem prodajal preko raznih oglasnikov.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

majči te razumem, pa vendar se ne strinjam ravno v vsem s tabo. Ljudjo smo si pač različni. Ne vem sicer kakšni tiči so hodili okoli vajine alfice in vem, da se najde prenekater strokovnjak, za katerega že od daleč veš da ni prišel zaradi avta, ampak zaradi zaslužka, pa vedar. Jaz bi se verjetno ravno tako obrnil od avta če bi videl da je slabo popravljeno. Še vedno rajši vidim, da ima kako prasko za popravit, kot pa da jih nima ker je nekdo slabo popravil. Sem pač tak po naravi, da mi vizualen izgled avta pomeni enako veliko kot pa mehanska brezhibnost.

Je pa logično, da pri osem-deset let starem avtu, brez pikic, prask in kakšne buške ne bo šlo. To moraš sam pri sebi razščistit in it pogledat več avtomobilov, da vidiš kaj se kje prodaja in za kakšen denar. Na koncu sam oceniš koliko te napake motijo in se na podlagi tega poizkusiš dogovorit za nižjo ceno ali pa odstopiš od nakupa.

Drugače je pa moj nasvet, da naj ti kritike ne pridejo preveč do živega. Če je bil pa avto pred kratkim popravljan, pa svetujem, da poizkusiš zadevo reklamirat. Če je res tako slabo popravljeno kot pravijo. Po mojih izkušnjah je kvaliteta ličarskih popravil v splošnem precej slaba. Zato ni prav, da se obrneš stran, ker vaju pač ne moti. Rezultat tega bo, da se bo trend slabih storitev nadaljeval, ker je tako ali tako 3/4 strank vseeno.

Sicer se pa bojim, da bo pri nas kmalu tako kot je v ameriki. Tam stopiš do prodajalca, si ogledaš rabljen avto, pojamraš da ti je avto všeč, samo bi rajši imel kakšno drugo barvo... Prodajalec ti pa prijazno reče, da ni problema, da se vrni jutri in bo v barvi po tvoji želji :mrgreen: .

lp
majči
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 22, 2012 12:48 pm

Hvala,fantje,vse to mi je jasno...In da se ne oddaljujem od bistva te teme---moja objava je namenjena le temu,da prosim kakšnega alfista,ki se spozna na izgled alf,da ko in če ima čas,pride na kavico in pogleda našo alfico ter sam pove,kakšna pa se zdi njemu..Saj ravno zato gre-nihče do sedaj ni rekel,da je bil avo kakorkoli barvan,kaj šele grdo...Midva z mojim dragim nisva opazila,da bi bil slabo narejen,pa to ne pomeni,da nama je vseeno..Če bi se videlo na oko,bi moj to reklamiral...Kar pa se tiče prodaje,mislim,da cene za tele naše 166-tke so itak katastrofa,zato ne mislim nič noreti s prodajo..Malo sva poskusila,kako se bi prodala,pa vidiva,da je bolje,da je doma....Tako da -res,fantje-samo zanima naju mnenje o najini alfi od nekoga,ki je ne bo kupil,temveč objektivno ocenil..Saj če ni noben za free beer,pa nič :lol:
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

pokliči me na 070 897 405 pa se bova zmenila za en pogled. Pira pa ne pijem :D
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Mogoče pa majči hoče da pride še njo kdo pogledat! :)
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Da ne bo njen dragi tebe malo "pogledal" :lol: .
Slika
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

štos je v tem, da ko ti vidiš na cesti en avto, ne boš gledal ali je bil štrihan ali ne, oz. v kakšnem stanju je. ko pa greš ti kupovat avto, pa dobro pregledaš pleh in verjemi, da če veš kaj gledati se hitro vidi kje je bilo barvano. pol je pa to, ali verjeti prodajalcu da je bila res samo toča, ali je bil avto kaj bol konkretno zbit, zato pa pride do zbijanja cene.
Slika
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Sam je pa zanimivo, da ti vsak zbija ceno do onemoglosti, govori kok je avto slab in bla bla bla,... Če pa si pripravljen se spustiti na njegov cenovni predlog je pa kr naenkrat avto dober. :roll:
Jz se hladno poslovim in iščem dalje če mi kaj na avtu resnično ne štima,...
majči
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 22, 2012 12:48 pm

eh,mene pa res ne rabite gledat :lol: ,nimate kaj videt =D> ....hvala,fantje,se vidimo..lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nič groznega, če bi se šlo za tvoj denar, bi tudi bila pozorna na vsako prasko in vdrtino. 166-ke pa niso vredne tako ali tako nič, tudi če gre za izjemen primerek. Cene Alf na splošno so grozljivo nizke, ravno tako kot je njihova povprečna ohranjenost pri nas z nekaj izjemami. To je sicer fajn za nakup, a na dolgi rok te lahko še močno udari po žepu, kar smo eni sprobali na lastni koži.
Odgovori
  • Informacija