Ali kdo pozna to Alfo - 9

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj je problem, če je avto kvalitetno popravljen in se ga ne prodaja kot nepoškodovanega? Drugo pa je, če je bil sesut totalka, popravljen nestrokovno in potem prodajan kot nekaramboliran in nepoškodovan.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Problem je, ker je tezko najti kvalitetno popravljenega. Sploh za preprodajo. Pa ne govorim o najcenejsih primerkih.

Mene odbijaja tudi povrsno barvanje in slaba kleparija, prakticno vse GT/166/156 iz uvoza imajo prekrasne bocne linije.

Pa zanimiva je trenutno tudi ena odlicna Brera, ki je za silo postukana, odbijac je prisraufan kar z knipingi direktno cez luc. Ampak vidim, da se tudi taki kosi prodajo...

Ce pa je zlozen tako kot je treba in so pri karambolu vsa kolesa ostala na mestu in airbagi niso bili sprozeni, pa jaz nimam nobenega zadrzka.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

@kosir, pa kaj mislis da jaz serjem denar al kaj? Nisem pa od včeraj, da bom kupil meglo. Normalno, da ne kupujem novega avta, a slučajno iščem salonski primerek? Če sam nimaš podobnih meril za nakup rablenga avta.. svaka čast, ko boš novega kupoval ti priporočam omenjenga trgovca, če boš rabu prevoz slučajn - zvrcn, te zategnem, ni problema...
Sej ni važno, če bom imel avto menjane šipe, če ne bo užgal, če bo 3/4 pobarvanga, če bo par delov manjkal... "sej če še en avto pripelješ zravn ga lahko užgeš, če v temi barvo pogledaš ne boš opazu da je bil barvan, čez šipe se pa itak vidi, tud če to 3 različne letnice gor, če pa kolotek manjka se morš pa zavedat da je to rabljeno vozilo..."
Pa lepo vas prosim... naj si utura tak avto... a veš kam? Ja čist živčen sm zdele ratu..
Zdaj naj se pa kar z vsem sprijaznem in najdem nek glup izgovor, da je to normalno. Nikol nisem bil taka ovca in tudi nikoli ne bom. Zame je pomembno, ali je bil avto pobarvan zaradi vendalizma, ali pa je imel bližnje srečanje s kombanjem. Če mi pa prodajalec teh informacij ne more priskrbeti... pa lej, sploh ni problema majstr, grem pa do naslednjega, ki bo vedel kakšen avto prodaja... daleč od tega, da jih ne bi bilo pri nas..

@alfa_samec, a veš kaj je problem? Avto se prodaja kot:
1)Nekaramboliran
2)Nepoškodovan
3)Potrjena servisna knjiga

Čaki mal... če teh treh postavk ne bi bilo napisanih, se sploh nebi zapičil v omenjene zadeve. Pa tud popravljen je daleč od kvalitetnega..

Jaz sem napisal moj dialog s trgovcem, in stvari ki sem jih opazu na konkretnem vozilu.... zarad mene, če gre še danes pol foruma tja avto kupit..

LP
vrtacnik4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 10:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Stražišče pri Kranju

Jonas napisal/-a:@kosir, pa kaj mislis da jaz serjem denar al kaj? Nisem pa od včeraj, da bom kupil meglo. Normalno, da ne kupujem novega avta, a slučajno iščem salonski primerek? Če sam nimaš podobnih meril za nakup rablenga avta.. svaka čast, ko boš novega kupoval ti priporočam omenjenga trgovca, če boš rabu prevoz slučajn - zvrcn, te zategnem, ni problema...
Sej ni važno, če bom imel avto menjane šipe, če ne bo užgal, če bo 3/4 pobarvanga, če bo par delov manjkal... "sej če še en avto pripelješ zravn ga lahko užgeš, če v temi barvo pogledaš ne boš opazu da je bil barvan, čez šipe se pa itak vidi, tud če to 3 različne letnice gor, če pa kolotek manjka se morš pa zavedat da je to rabljeno vozilo..."
Pa lepo vas prosim... naj si utura tak avto... a veš kam? Ja čist živčen sm zdele ratu..
Zdaj naj se pa kar z vsem sprijaznem in najdem nek glup izgovor, da je to normalno. Nikol nisem bil taka ovca in tudi nikoli ne bom. Zame je pomembno, ali je bil avto pobarvan zaradi vendalizma, ali pa je imel bližnje srečanje s kombanjem. Če mi pa prodajalec teh informacij ne more priskrbeti... pa lej, sploh ni problema majstr, grem pa do naslednjega, ki bo vedel kakšen avto prodaja... daleč od tega, da jih ne bi bilo pri nas..

@alfa_samec, a veš kaj je problem? Avto se prodaja kot:
1)Nekaramboliran
2)Nepoškodovan
3)Potrjena servisna knjiga

Čaki mal... če teh treh postavk ne bi bilo napisanih, se sploh nebi zapičil v omenjene zadeve. Pa tud popravljen je daleč od kvalitetnega..

Jaz sem napisal moj dialog s trgovcem, in stvari ki sem jih opazu na konkretnem vozilu.... zarad mene, če gre še danes pol foruma tja avto kupit..

LP
se strinjam s tabo,tudi jaz se nebi lotil takega avtomobila!
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Urbi napisal/-a:
Urbi napisal/-a:Ja zgleda bo res kar kak Sport pack z usnjem... Bi še rekel da mogoče ne ve da nima Ti opreme samo zakaj lima potem tiste Ti oznake... tole je meni gladko zavajanje kupca! mogoče se nam pa oglasi pa obrazloži svoje navedbe v oglasu?
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=29179

lp Urban
Poglej poglej ... se zna brati... očitno je bral komentarje na forumu... pa je ratala iz Ti ... na Distinctive... :lol: Komentar spodaj je pa mogoče letel celo na nas... :) A je ceno tudi popravil :?: se ne spomnim...

lp Urban

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6499567&show=1
Pa je dal nazaj Ti....
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6524235&show=1

Pa še ena cvetka ki bi rad prodajal Ti pa ni...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6502500&show=1
Cefizelj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 49
Pridružen: Po Sep 13, 2010 6:23 pm

@kosir, pa kaj mislis da jaz serjem denar al kaj? Nisem pa od včeraj, da bom kupil meglo. Normalno, da ne kupujem novega avta, a slučajno iščem salonski primerek? Če sam nimaš podobnih meril za nakup rablenga avta.. svaka čast, ko boš novega kupoval ti priporočam omenjenga trgovca, če boš rabu prevoz slučajn - zvrcn, te zategnem, ni problema...
Sej ni važno, če bom imel avto menjane šipe, če ne bo užgal, če bo 3/4 pobarvanga, če bo par delov manjkal... "sej če še en avto pripelješ zravn ga lahko užgeš, če v temi barvo pogledaš ne boš opazu da je bil barvan, čez šipe se pa itak vidi, tud če to 3 različne letnice gor, če pa kolotek manjka se morš pa zavedat da je to rabljeno vozilo..."
Pa lepo vas prosim... naj si utura tak avto... a veš kam? Ja čist živčen sm zdele ratu..
Zdaj naj se pa kar z vsem sprijaznem in najdem nek glup izgovor, da je to normalno. Nikol nisem bil taka ovca in tudi nikoli ne bom. Zame je pomembno, ali je bil avto pobarvan zaradi vendalizma, ali pa je imel bližnje srečanje s kombanjem. Če mi pa prodajalec teh informacij ne more priskrbeti... pa lej, sploh ni problema majstr, grem pa do naslednjega, ki bo vedel kakšen avto prodaja... daleč od tega, da jih ne bi bilo pri nas..

@alfa_samec, a veš kaj je problem? Avto se prodaja kot:
1)Nekaramboliran
2)Nepoškodovan
3)Potrjena servisna knjiga

Čaki mal... če teh treh postavk ne bi bilo napisanih, se sploh nebi zapičil v omenjene zadeve. Pa tud popravljen je daleč od kvalitetnega..

Jaz sem napisal moj dialog s trgovcem, in stvari ki sem jih opazu na konkretnem vozilu.... zarad mene, če gre še danes pol foruma tja avto kupit..

LP
Se strinjam! Največji problem pa je zavajanje kupcev in s tem navijanje cen. Tak avto tudi približno ne bi smel imeti take cene, ampak jo ima ker je "nekaramboliran" in "nepoškodovan". Servisne knjige pa itak lahko dobiš že v vsakem DZSju.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

@alfa_samec, a veš kaj je problem? Avto se prodaja kot:
1)Nekaramboliran
2)Nepoškodovan
3)Potrjena servisna knjiga
Ja, to je problem, ampak moj komentar ni letel nate, ampak na pisanje, da so VSI trgovci z vozili pri nas korumpirani in pokvarjeni. Pa niso, gotovo so svetle izjeme, ni jih pa dosti, jasno.

Večji problem po moje so kupci kot prodajalci. Če bi več ljudi reklo ali reagiralo kot si ti, tile maherji ne bi imeli toliko profita z napol razbitimi in zjahanimi spakami od avtomobilov in bi bili primorani prodajati avto kot dejansko je, ne pa da ga šminkirajo in spolirajo za prvo silo, čez 200 km pa se pojavijo že prvi problemi. Izgovorov seveda nikoli ne zmanjka.

Saj obstajajo zakonski predpisi o tem kako in kaj se lahko kako prodaja, ampak pri nas je zakonodaja samo zato, da je na papirju, v praksi pa se ne izvaja. Žal.

Drugo je potem privat nakup po videno-kupljeno.
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

alfa_samec napisal/-a:
@alfa_samec, a veš kaj je problem? Avto se prodaja kot:
1)Nekaramboliran
2)Nepoškodovan
3)Potrjena servisna knjiga
Ja, to je problem, ampak moj komentar ni letel nate, ampak na pisanje, da so VSI trgovci z vozili pri nas korumpirani in pokvarjeni. Pa niso, gotovo so svetle izjeme, ni jih pa dosti, jasno.

Večji problem po moje so kupci kot prodajalci. Če bi več ljudi reklo ali reagiralo kot si ti, tile maherji ne bi imeli toliko profita z napol razbitimi in zjahanimi spakami od avtomobilov in bi bili primorani prodajati avto kot dejansko je, ne pa da ga šminkirajo in spolirajo za prvo silo, čez 200 km pa se pojavijo že prvi problemi. Izgovorov seveda nikoli ne zmanjka.

Saj obstajajo zakonski predpisi o tem kako in kaj se lahko kako prodaja, ampak pri nas je zakonodaja samo zato, da je na papirju, v praksi pa se ne izvaja. Žal.

Drugo je potem privat nakup po videno-kupljeno.
Ne moram se strinjat s teboj... poglej ni vsak za kuharja... pa ni vsak za mehankarja... pa ni vsak za pilota... nap.99% ljudi nebi šli gledat serijske št. šip... večina kupcev gredo na to karto da je prodajalec resen in da pove kaj se je dogalajo z avtom... pol pa je kar je. Zato pa smo potem taki ki ne zaupamo nikomur in smo mnenja, da jih večina samo gleda kje te bo lahko našopal...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Denar je pa še zmeraj od stranke in samo od njega je odvisno ali bo zaupal prodajalcu X ali prodajalcu Z ali pa nobenemu. Če obema reče hvala lepa, ne bo zaslužil noben od njiju.

Da pa zaupaš človeku, katerega poznaš 15 minut, 20 tisočakov je pa tudi absurd prve klase. In ja, za to je kriv tisti, ki 20 tisočakov izroči takšnemu trgovcu. Vsota in minute lahko variirajo.
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

alfa_samec napisal/-a:Denar je pa še zmeraj od stranke in samo od njega je odvisno ali bo zaupal prodajalcu X ali prodajalcu Z ali pa nobenemu. Če obema reče hvala lepa, ne bo zaslužil noben od njiju.

Da pa zaupaš človeku, katerega poznaš 15 minut, 20 tisočakov je pa tudi absurd prve klase. In ja, za to je kriv tisti, ki 20 tisočakov izroči takšnemu trgovcu. Vsota in minute lahko variirajo.
Ti ko kupuješ avto greš z vsakim trgovcem parkrat na randi da ga malo spoznaš potem pa kupiš avto pri njem? Malo šale.
Ja v osnovi je kupec tisti ki odloči komu bo dal denar... hotel sem samo povedat da se vsi ne spoznajo (mo) toliko na avte da bi znal strokovno ocenit kaj se je dogajal z avtom... Ker pa trgovi razmišlajo tako kot ti... v smislu "sam si je kriv če kupi tak krš od avta" bodo pa taki šalabajtzerji še vedno prodajal dopoldne paprike pa sadje in zelenjavo popoldne pa avtomobile... zgolj samo moje subjektivno mnenje...

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Od kdaj pa se ljudje spoznavajo na radijih? Tam se šele laže in zavaja ... Malo šale nazaj :lol:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tako kot (bi) mora(l) recimo prodajalec z tehnično robo poznati delovanje in funkcije določenega aparata, tako bi moralo biti tudi z avtoprodajalci; sploh če že obljubljajo preverjeno zgodovino vozila. Saj mu ni potrebno takoj razlagati vse pomanjkljivosti, ki jih vozilo ima, če pa že morebiten kupec povpraša po čem...... Sarkazma pa nihče ne kupuje (ali pač :? ).
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
csamo001
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr Okt 19, 2005 3:00 pm
Član Alfa Kluba: 0

Urbi napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Denar je pa še zmeraj od stranke in samo od njega je odvisno ali bo zaupal prodajalcu X ali prodajalcu Z ali pa nobenemu. Če obema reče hvala lepa, ne bo zaslužil noben od njiju.

Da pa zaupaš človeku, katerega poznaš 15 minut, 20 tisočakov je pa tudi absurd prve klase. In ja, za to je kriv tisti, ki 20 tisočakov izroči takšnemu trgovcu. Vsota in minute lahko variirajo.
Ti ko kupuješ avto greš z vsakim trgovcem parkrat na randi da ga malo spoznaš potem pa kupiš avto pri njem? Malo šale.
Ja v osnovi je kupec tisti ki odloči komu bo dal denar... hotel sem samo povedat da se vsi ne spoznajo (mo) toliko na avte da bi znal strokovno ocenit kaj se je dogajal z avtom... Ker pa trgovi razmišlajo tako kot ti... v smislu "sam si je kriv če kupi tak krš od avta" bodo pa taki šalabajtzerji še vedno prodajal dopoldne paprike pa sadje in zelenjavo popoldne pa avtomobile... zgolj samo moje subjektivno mnenje...

lp
Če je človek pripravljen zlistat 20 jurjev za avto ima tudi 50 EUR, da plača mehanika, da gre z njim "po nakupih".
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Hehehhe, bravo Jonas! In pa, imaš dobre živce oziroma se ti je dalo ukvarjat, jaz bi ga že steral v 3PM!
Sej, nekdo bo kupil ta primerek, potem pa jokal po forumu....ne bo prvi! Jaz avta zase v SLO spoh ne iščem in ne najdem. RAje v solo izvedbi v tujino in sam pripeljem (kot sem GT-jko)!
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

bvogri napisal/-a::lol: :lol: b @Jonas

Sicer pa izgleda je pri nas izgleda precej nezahtevnih kupcev glede na to da največjim nategatorejem najbolj laufa.

Najbolj važno je da je cifra na števcu kar se da nizka in da se čimbolj sveti. Drugače pa polno podobnih zgodb ko sem kupoval 166. So pa prodajalci preprosto naučeni da preslišijo dejstva in se sploh ne dajo motiti ;)
Ni to. Fora je zakaj folk tm gre, ker je najlažje in posluš to, IMAŠ GARANCIJO! :lol:
Zaklenjeno
  • Informacija