Ali kdo pozna to Alfo - 9

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Škoda bi je bilo. Ni treba, da je super, OK bo čisto dovolj.
-ni OK,ampak je verjetno super,cena je šla z prvotnih 2500 na 1500,mogoče pa vendar ni zadnja :doubt:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6306691&show=1
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

alfa6 napisal/-a:Pozdravljeni!

Si je mogoče tole alfo?
Da ni ti, sem opazil, a cena je dobra. To bo moja n-ta alfa 156 jtd in nasvete hvaležno odklanjam... Zanima me le, kako izgleda.

Hvala.

se ne splaca hodit gledat, kupil jo je za 1900 ali se manj za toliko se je prodajala je zivo svercer ga poznam osebno edino izpusni kolektor je dau popravit in klimo napolnit se tankal je ni licka gori ze odkar jo ima notranjost kot nova , zunaj spraskana luci prednje navadne niso xenon potrebne konkretne obnove, gori lucka za motor, avto gre kot bi imel maximalno 130 konjev dobesedno nikamor sla sta jo gledat 2 kolega vec o njej lahko napise uporabnik Mico ali pa mu pisi na ZS uglavnem. abto je treba vlozit se kar nekaj denarja, narediti je pa treba tudi velik servis jaz bi se je na siroko in na dolgo izognil. upam da sm ti kaj pomagal.

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

alfafil napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Škoda bi je bilo. Ni treba, da je super, OK bo čisto dovolj.
-ni OK,ampak je verjetno super,cena je šla z prvotnih 2500 na 1500,mogoče pa vendar ni zadnja :doubt:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6306691&show=1
Nekak najbolj bi se nagibal k 1.4 boxerju, tudi 1.3 bi bil OK, prevoženi km niso važni, enako ne oprema, notranjost, izognil bi se rad rdečemu modelu zaradi bledenja in črnemu zaradi stalne umazanosti.

Pa je ponudba resnično klavrna #-o
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Zakaj pa ne 1.6 :?: Poraba bo ista,pri zavarovanju pa tut ne bo drasticne razlike ce sploh bo, 1.4 in 1.3 boxer je drugace eno in isto.

Drugace pa pametna odlocitev da si dal prednost boxerju pred TSu
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

tista zelena je bla 4200 pomoje prva cena :D

edino bremze so totalno neprimerne temu avtu orginal... :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Miholl napisal/-a:Zakaj pa ne 1.6 :?:
Tudi to gre skozi, 1.4 je pač tako kot če bi rekel, da mora biti zelene barve. Če je, super, če ni, tudi OK. Idealna bi bila tista siva TS z avto.neta z 1.4 boxer mašino.

Med temi 3-mi na avto.netu pa ni prave izbire trenutno ... :(
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

1.4 boxarce nikoli ni bilo v 145
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

po oznaki je bla :lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Zakaj pa ne 1.6 :?:
Tudi to gre skozi, 1.4 je pač tako kot če bi rekel, da mora biti zelene barve. Če je, super, če ni, tudi OK. Idealna bi bila tista siva TS z avto.neta z 1.4 boxer mašino.

Med temi 3-mi na avto.netu pa ni prave izbire trenutno ... :(
-ne vem,če si res želiš boxerko,bi jaz o tisti 1,6 premislil,vsaj pogledat bi je šel,mogoče te potegne,saj ni to nek hud denar,še posebej,če ne bo potrebno dodatno vlagat :doubt:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-neverjetno kako ta tip teži s svojo kripo,pa kdo bo to kupil? #-o
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6425709&show=1
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

alfafil napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:
Miholl napisal/-a:Zakaj pa ne 1.6 :?:
Tudi to gre skozi, 1.4 je pač tako kot če bi rekel, da mora biti zelene barve. Če je, super, če ni, tudi OK. Idealna bi bila tista siva TS z avto.neta z 1.4 boxer mašino.

Med temi 3-mi na avto.netu pa ni prave izbire trenutno ... :(
-ne vem,če si res želiš boxerko,bi jaz o tisti 1,6 premislil,vsaj pogledat bi je šel,mogoče te potegne,saj ni to nek hud denar,še posebej,če ne bo potrebno dodatno vlagat :doubt:
Glej, sigurno se mi ne da vlagat v TS, ker je za vzdrževanje absolutno predrag, sploh, če ni bil servisiran. Že samo termostat, pa kakšen motorček in LMM pa sem na 400€, kar je absurd. In pa seveda počena cev za zrak itn. Prvo bi itak moral narediti velik servis in to je 800€. Drugo leto me pa to isto čaka pri mojem 2.0 TS-u. Ne hvala.

Sem gledal naokoli po konkurenci, pa sem obupal. Saj ne pravim, da bom našel kakšno dobro Alfo, samo 4x več plačati za pregnit Audi, VW samo še za na odpad, dotrajanega Francoza ali razpadojčega Japonca ... A-a. Seveda vsi avti opisani kot odlično ohranjeno in oh in sploh vredni nakupa, še več, jaz pravzaprav nategujem njega, ker mi ponuja avto po nižji ceni, kot bi rad dobil. Pozablja pa, da na avtu praktično ne dela več stvari, kot jih dejansko dela in da skozi tehničnega pride samo zaradi tega, ker ima kolega "ki mu to vse zrihta, pa lahko tudi tebi, ni problema".

Druga opcija je potem old-timer, a je stanje avtomobilov enako grozljivo, cene pa absurdne. Iz vsakega ogleda sem se vrnil razočaran in če bo šlo tako naprej, bodo stroški prevažanja po Slo. presegli nakupno vrednost avtomobila :roll: Spraznit cel tank in porabit cel dan zato, da grem nekaj gledat na pamet ... In na koncu mi potem povedo, da jih trenutno ni doma, čeprav je bilo vse zmenjeno točno na uro ... Drugo je, če si doma iz LJ in greš max 20 km naokoli. Jaz pa imam do tja in nazaj 500 km.

Tako da ja, bom počakal, če se najde kaj bližje meni in boxer. Tudi če je 1.6, saj je vse isti šmorn.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

če kdo hoče lepo in ohranjeno 145 1.6 ts nej prnese 2.500€ brez zbijanja cene, nej si jo ogleda in pol pove a je vredna tega al ne:
avto ima 181.000 prevoženih, serviseran pr strajnarju in menjano je bilo

- kpl jermeni
- sprednje kpl bremze in zadnje ploščiče
- zajle za ročo
- svečke za TS original
- olje, oljni filter, zračni filter
- semering motorja
- semering jermenov
- variator faze
- elektronski del variatorja faze
- spucane šobe
- manšeta menjalnika
- sklopka

karoserija:

popravljena toča - kpl
- menjano šofer šajba - org. z alu dihtungo vred
- na novo zaščiteno podvozje z mastjo
- nove gume 17 col
- manšete oz nosilci auspuhov,
- auspuh

pa še kj sm pozabu. zihr in za vse imam račun pa še od prejšnjega lastnika imam račune od servisov itd..
avto je garažiran!


lp
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

LoL


Daj malo si poglej kaj dobiš za 2500 eur

Hočeš nočeš,avto je v osnovi star ko svet, nesodoben, z za današnje čase prepožrešnim motorjem in slabo varnostjo ter seveda nasičenost trga z zelo ugodnimi in dobrimi avtomobili.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

didi:

Ce si ze vse to menjal, recimo pred kratkim, potem se ti tega vsekakor ne splaca prodajat. Ce si to menjal in vedel, da bos avto prodajal, pa nisi dobro premislil, ker 2.5K€ pa res ne bos dobil...

Ceprav mene zdaj malo nostalgija matra in bi si kaksno 145 TS nabavil kot drugi avto... pac zvok :mrgreen:

lp
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Daj malo si poglej kaj dobiš za 2500 eur
No, da vidim, kaj predlagaš do polovice tega zneska.

Do 100 KM +- 10%, majhne dimenzije, dober prtljažnik, 3 ali 5 vrat, centr. zak., klima, el. stekla, servo, ABS, nič rjavega, nič predelanega (spuščenega, tršega itd.).

Odprt za predloge ;)
Zaklenjeno
  • Informacija