Nova Alfa Romeo Giulia

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Altmann

MAXTER napisal/-a:Delavcem so letos skrajsali kolektivni dopust na dva tedna zaradi velikega povprasevanja po novi Giulii. Cakalna doba naj bi bila po nepotrjenih informacijah ze nekje okoli 6 mesecev
Verjetno tudi malo odvisno od trga. V Nemciji je cakalna doba do 10 tednov. Vsaj taka je informacija prodajalca.
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

A ima kdo tule mogoče kakšne veze na Avto triglav? Če je kakšna varianta da bi dobil Giulio 3.9 da bi z njo vozil ženina&nevesto na poroki :)
PoliGlob nega vozil http://www.PoliGlob.si
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Mislim da razen ce jo kupite za porocno darilo to ne bo izvedljivo:-D
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Danes na Siciliji(na 1900m pri gondoli na Etno) videna modra s še vedno malo testno tablico :) avto je med vožnjo takoj opazen in izstopa od sivega povprečja :D
Pred njo ji je družbo delal zamaskiran Stelvio...žal slikat ni šlo,ker je bil samo drive by :(
Alfa fanatik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 127
Pridružen: Pe Jun 10, 2011 12:42 pm

Obetaven test.

spet neke taljanske fore o neizklopljivem ESPju?!!'! ](*,) ](*,) [-X :roll: #-o
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Alfa fanatik napisal/-a:Obetaven test.

spet neke taljanske fore o neizklopljivem ESPju?!!'! ](*,) ](*,) [-X :roll: #-o
Kaj pa če odstraniš varovalko??
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Še video od primerjalnega testa, zgolj v italjanščini: https://www.youtube.com/watch?v=5sX3vy3W3Io" onclick="window.open(this.href);return false;
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Če koga zanima ima avtohiša Stepančič na ogled alfo giulio bele barve. Lp
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Danes sem se pogovarjal z mozakarjem 70+ let, ki se je pripeljal z gianettijem 68 z veliko Ita zastavo. O so vam všeč Ita avtomobili (alfo imam parkirano ob pomolu). Seveda. Debata o novi giulii. Pravi, da je vesel enega lepega in prestiznega produkta, ki zna pritegniti tudi bolj bogate kupce. Seveda je govora o QV. O ceni razumljivo nisva govorila.
Mogoče ima prav, da bi lahko alfa posegla tudi po denarnicah bogatih, seveda pa ne sme pozabiti na nas reveže, ki imamo tudi radi alfe.
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Če bo ceno držala se bomo na hitro morali spreobrniti v ljubitelje fiatov :lol:
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Caci napisal/-a:Če koga zanima ima avtohiša Stepančič na ogled alfo giulio bele barve. Lp
Ajde gremo pogledat pa da vidimo to čudo :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alfasan napisal/-a:Danes sem se pogovarjal z mozakarjem 70+ let, ki se je pripeljal z gianettijem 68 z veliko Ita zastavo. O so vam všeč Ita avtomobili (alfo imam parkirano ob pomolu). Seveda. Debata o novi giulii. Pravi, da je vesel enega lepega in prestiznega produkta, ki zna pritegniti tudi bolj bogate kupce. Seveda je govora o QV. O ceni razumljivo nisva govorila.
Mogoče ima prav, da bi lahko alfa posegla tudi po denarnicah bogatih, seveda pa ne sme pozabiti na nas reveže, ki imamo tudi radi alfe.
@sani, a njemu pa nisi nabijal, da je predrago in da mora imeti po 4-ih letih manj kot 10% preostanka vrednosti? ](*,)

Kako se človek obrne z vetrom...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Prisluhnil sem človeku, ki se vozi z barko vredno 3-4 mio eur in sprejel njegovo mnenje.
Kar je po vsem nekaj drugega kot nabijanje, kako je alfa prepoceni sami se pa vozijo na puf z zjahano alfo.
In ne, nisem spremenil mnenja. Alfa mora imeti ljudska vozila za množice, ki si jih bodo lahko privoščila. Vse ostalo je prestiž za izbrance. In tem izbrancom lahko alfa tudi kaj ponudi. In to giulia 2.2 180 KM naloadana z opremo za 45000 eur prav gotovo ni.

Eni se ne zavedajo ko mlatijo prazno slamo o 45000 eur koliko je to sploh denarja.
Povrecen avto v Slo je star 10 let ( vir: stat) in njegova povprečna vrednost je cca. 3000-4000 eur (ugibam). Torej,... Razmislek in spoštovanje do večine ljudi, ki lahko samo sanja o avtu vrednem več kot 4000 eur. Med tistimi, ki si pa lahko je pa tudi večina kreditov in leasingov.
Torej, povsem razumljivo je, da kupec z vsaj nekaj aktivnimi možganskimi celicami teži k temu, da za svoj denar dobi največ. In za 45000 eur mora dobiti preklemano veliko.

Če pa se alfa slučajno odloči za strategijo premium klase in prestiža smo pa posledično ljubitelji alfe obsojeni na obstoječe modele in njiho včasih nerentabilno servisiranje.

Aleš: Urejen prispevek in opozorilo za žaljenje uporabnikov.
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Evo pre/pogledal belo Giulio in moram priznati da je avto kar všečen, niti z "baloni" ter halogenkami ne deluje slabo. Zelo oblikovno skladen avto. Po mojem mnenju se spredaj za volan vsede in izstopi boljše oz. lepše kot v 159ki. Tudi položaj za volanom je dosti boljši. Avto je notri lepo prostoren. Vse se mi zdi malce bolj miniaturno, od gumbov, števcev itd. Prva pripomba se tiče dostopa do zadnjih sedežev (sedi se zelo lepo, prostora za kolena dovolj v mojem primeru) ampak vstop in izstop pa je slab ter otežen zaradi visokega roba ter (vsaj meni se zdi) majhne odprtine zadnjih vrat (je pa res da me ni malo skupaj).

Druga in tudi največja pripomba zaradi katere tudi o rabljeni čez par let ne bi razmišljal pa leti na prtljažnik...sam sem lastnik 159 limuzine pa sem vedno mislil da je tam majhna ter težje dostopna odprtina prtljažnika..no pa sem lepo tule pri naslednici videl da sem se motil. Prtljažnik za moje pojme po večini neuporaben (nizek - dolg, ozka luknja kjer se moraš pošteno prikloniti da se dotakneš globje notranjosti). Če bi šli v prodajo z dvema izvedenkama limo ter SW bi bil po moje tale avtomobilček kar lepa uspešnica. V glavnem sem bil dokaj pozitivno presenečen nad avtomobilom, pa sem gledal samo osnovno izvedbo s Super opremo, tako da se že veselim kakšne bolj "nabite" verzije, več vtisov pa dobim septembra ko sledi testna vožnja in se bo celota poklopila :D

P.S. za vse zeljne ogleda iz okolice CE bo avto pri Stepancicu na ogled do 8. avgusta
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@alfasan: pa v kateri jami ti živiš, da stalno ponavljaš ene in iste nebuloze? Cene Giulie so znane že skoraj pol leta, strategija premium klase je začrtana že več kot leto dni, kaj torej še naprej modruješ glede teh cen? Sprejmi že enkrat dejstvo, da so te stvari odločene! in nehaj objokavat te cene.

Leta 2015 se je v Evropi prodalo 440.000 premium trojčka v tem segmentu, torej MB C, BMW 3, Audi A4 skupaj. Se pravi, da si skoraj pol milijona ljudi na leto v Evropi lahko privošči avte za dobrih 40.000€ (naj bo to na leasing, na firmo,...). Kje je sedaj problem? Če bo Alfa ukradla del te skupine kupcev je to to.

Kaj in za koliko si pa ti in večina slovencev lahko privošči rabljen voz, pa nima absolutno nobene veze s temi cenami. Kaj to rineš v vsak tvoj post? Ti boš kupil kaj boš ti lahko, nekdo drug pa nekaj drugega, in to je to.
Tvojih vsebinsko nesmislenih postov res več ne razumem...

Te je pa damijan lepo ujel za ušesa tokrat. Samo, da srečaš nekoga z obilico denarja, ti njegovo mnenje šteje do neba. Hja, eni očitno ocenjujejte kvaliteto argumenta na podlagi tega kako bogat človek ga izreče, in ne po vsebini samega argumenta. :mrgreen:


Drugače pa še en primerjalni test v italjanščini z nemško trojico: https://www.youtube.com/watch?v=TJCGtUL3Vqw" onclick="window.open(this.href);return false;
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Zaklenjeno
  • Informacija