Nova Alfa Romeo Giulia

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Sosedje kroati se že veselo vozijo z novimi. Zanimivo, oni so bolj za akcijo, kle smo pa bl verbalno močni. Ma lejte, kapo dol, bi rekel selektor.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

V Financah so takole napisal:
Približno sto Slovencev na leto pa se bo odločilo za klasično limuzinsko izvedbo giulie, ki je do konca leta na voljo za 29.990 evrov. Kupec dobi 2,2-litrski turbodizel s 110 kilovati (150 KM) in 380 Nm navora ter 6-stopenjskim ročnim menjalnikom.
http://avto.finance.si/8850615/Lepa-Ita ... sladokusce" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 276
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

V europarku je črni model, s črnimi platišči... zgleda fenomenalno =D>
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

kixs napisal/-a:V Financah so takole napisal:
Približno sto Slovencev na leto pa se bo odločilo za klasično limuzinsko izvedbo giulie, ki je do konca leta na voljo za 29.990 evrov. Kupec dobi 2,2-litrski turbodizel s 110 kilovati (150 KM) in 380 Nm navora ter 6-stopenjskim ročnim menjalnikom.
http://avto.finance.si/8850615/Lepa-Ita ... sladokusce" onclick="window.open(this.href);return false;
Zelo korektno napisano.
Sam sem mnenja, da je izhodiščna cena 29.990 € postavljena v mejah korektnosti, kar avto ponuja, kam se uvršča in glede na cene ostalih znamk. Na to ceno sem prepričan, da bo z najugodnejšim načinom financiranja še cca. 2.000 € odbitka (vsaj tako pokažejo izračuni pri ostalih znamkah).
Osnovne opreme se mi zdi, da je dovolj, če pa koga motijo kolesa jih lahko naknadno zamenja oz. dokupi tisto, kar mu je pomembno. Vsekakor pa mora biti avto na razpolago tudi v ti. "oskubljeni" izvedbi, ravno zaradi dosegljivosti tistih, ki bi se radi upgrejdali iz nižjega ranga na nekoliko višjega (npr. iz passata, mondeota na giulio). Predvsem pa mora biti cena toliko konkurenčna, da prepriča tudi potencialne kupce bolj renomiranih znamk.

Da se na Hrvaškem že vozijo in da jih bo več, je pa čist logično. Hrvaška je skoraj 5 mio trg z Zagrebško metropolo, kjer je preko 1,2 mio prebivalcev s povprečnim standardom in kupno močjo primerljivo ali celo višjo kot SLO. Ostalo prebivalstvo ima seveda precej nižji standard. Še vedno pa Zagreb predstavlja polovico Slo prebivalstva, kjer pa tudi vemo, da je standard in kupna moč precej različno razporejena.

Se priporočam za kakšno vožnjo, če bo kdo kupil novo giulio, testne vožnje na AT glede na odziv verjetno ne bom dočakal. Dam za pivo in avtopralnico :D .
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Med alfasanom in lizardom sem nekako neodločen,vsak po svoje ima prav,pozicioniranje znamke in želje navadnih smrtnikov.Meni bi zadoščala 150KM dizel s osnovno opremo+park senzorji,ker ima odlične vozne lastnosti,vsaj na papirju.Bi pa še malo počakal kakšno leto in upal na še nižjo ceno,ker me v tem primeru res ne bi motile navadne luči in blago na sedežih.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Danes sem jo vozil avto Triglav Celje osnovna oprema s 150 KM, razen gume so bile 18 col. Nisem pa vedel da pri teh 18 col sprednje in zadnje gume niso iste dimenzije. Zadaj so širše. V glavnem avto je top zadeva udobje, vozna dinamika itd.... Občutek vožnje je neverjeten eden največjih užitkov na planetu. Skozi ovinke adijo pamet. Kaj me je motilo slaba oprema, in roko na srce tale 150 KM dizel je Mal podhranjen, najraje bi imel bencinnko. Drugače pa je avto za moje pojme v tej kategoriji daleč pred vsemi. Pa, da ne bo pomote vozil dejansko vse nove modele avtov. Lp
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Teh 150 hp se hitro lahko v 180 spremeni. Kolkor sm js razumel njihovo motorizacijo. Čipiranje in čao. :D
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

Caci napisal/-a:Danes sem jo vozil avto Triglav Celje osnovna oprema s 150 KM, razen gume so bile 18 col. Nisem pa vedel da pri teh 18 col sprednje in zadnje gume niso iste dimenzije. Zadaj so širše. V glavnem avto je top zadeva udobje, vozna dinamika itd.... Občutek vožnje je neverjeten eden največjih užitkov na planetu. Skozi ovinke adijo pamet. Kaj me je motilo slaba oprema, in roko na srce tale 150 KM dizel je Mal podhranjen, najraje bi imel bencinnko. Drugače pa je avto za moje pojme v tej kategoriji daleč pred vsemi. Pa, da ne bo pomote vozil dejansko vse nove modele avtov. Lp
V salonu imajo kakšno? Bi jo šel malo bolj podrobno pogledat, takratu julija je bila prevelika gužva :)
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Modro s kombinacijo rjavega usnja lepa za popizdit. Imaš jo na avto netu. Lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Kako je 150 KM in 380 Nm zate podhranjeno,če ima 8,4 do 100?To je super dosežek,edino,če so Italijani spet nategnili sekunde,kot ponavadi.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Saj ni premalo samo tako nabildan avto kot je to potrebuje najmanj tistih 180 Km Ali celo več. Drugače pa je tudi to dovolj, ma na cesti je bila kar guzva tako, da ni bilo najbolj optimalno za vožnjo.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

150 konjev je pač za nezahtevne voznike, ki jim toliko ne pomeni hitrost avta. Za tiste, ki pa uživajo ob pospeških, sploh ven iz ovinkov, pa je 150 konjev seveda znak podhranjenosti. Dobrih 300 konjev je pomoje ravno prav za Giulio - torej Veloce in čip :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
pinny
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: To Apr 08, 2008 1:46 pm
Kraj: Šoštanj

Se zna kdo dokopat ali lahko pride do podatka, katere dimenzije gum/paltišč ima nova giulia v homologaciji, vse razen qv? Zanima me pa tudi podatek, dimenzija platišč, torej širina, fi luknje in et.
V salon tega ne grem spraševat, ker itak ne vejo zaka se gre, še za tiste modele ne vejo, ki so več let v prodaji.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

pinny; dimenzije imaš navedene v navodilih za Giulio: http://aftersales.fiat.com/elum/Model.a ... _number=#1" onclick="window.open(this.href);return false;
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Zaklenjeno
  • Informacija