Nova Alfa Romeo Giulia

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Cena je z vključenim davkom.
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Pozdravljeni,


vse te cene so z davkom in gre za klasicno prodajo v Nemciji in ja taksna cena je tam in je dobavljiva po treh mesecih od datuma narocila.


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... eNumber=2
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Mislim da so tele cene pri nas glede na opremo v primerjavi z Nemčijo totalno previsoke. Za 35.000 € dobiš v Nemčiji dejansko z vrhunsko opremo 180 KM res pa je da imajo nekaj kilometrov od 1000 do 6000 km.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi to so dejstva, ki ne veljajo le za Alfa Romeo, temveč komplet avtomobilsko idustrijo.
Majčkeni smo mi slovenčki ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Caci napisal/-a:Mislim da so tele cene pri nas glede na opremo v primerjavi z Nemčijo totalno previsoke. Za 35.000 € dobiš v Nemčiji dejansko z vrhunsko opremo 180 KM res pa je da imajo nekaj kilometrov od 1000 do 6000 km.

Ja, samo potem to ni nov avto. :mrgreen:
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Grilzz napisal/-a:
Caci napisal/-a:Mislim da so tele cene pri nas glede na opremo v primerjavi z Nemčijo totalno previsoke. Za 35.000 € dobiš v Nemčiji dejansko z vrhunsko opremo 180 KM res pa je da imajo nekaj kilometrov od 1000 do 6000 km.

Ja, samo potem to ni nov avto. :mrgreen:
Očitno tukaj nekdo nekoga nateguje brez lubrikanta.
mathew napisal/-a:Pozdravljeni,

da se nekaj napisem glede cen.
Giulio dobis v Nemciji z opremo Super (17 Feltne, leder v kombinaciji blaga,...) in 180 KM za za dobrih 30 jurjev, kar pa mislim da je zelo dobra cena glede kar ponuja.
Pa ce se tukaj zraven pristejemo davek in transportne stroske pa smo na ceni okoli 31-32 K EUR.

Tu pri nas pa z popustom prides na ceno 38.290 :)..

Je pa takih oglasov ne mobile malo morje.


http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=2
V tem oglasu piše nov avto, 0 km.
Če pa sem kaj spregledal, ... sem pa v zmoti.

Pa še en:
http://www.fever-auto.de/auto-alfa-rome ... X17252.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

61k QV ??
Očitno so jih res že toliko prodali, da je cena padla :P


LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Še enkrat ...

Gre za ti. Lagerfahrzeuge oz. skladiščene avte letnika 2016 iz cele Evrope dobavljene komaj v letu 2017, s tem, da so oni 1. lastnik in vi 2, avto odplačujete pa preko njihovega lizinga + dati morate 10% polog (ki ni vštet v tole ceno).

To so vsi tisti avti, ki bodo pričakali januar leta 2017 v skladišču kot neprodani avti letnika 2016, ki jih potem oni kupijo z rabatom po več sto komadov, cena je pa nižja zaradi tega, ker je avto star že 1 leto. Zato so to Import avtomobili, ker niso vsi v skladiščih po Nemčiji, pač pa so lahko na Poljskem, v Franciji, Italiji in recimo Madžarskem. Odvisno kje pač ostane zaloga neprodanih vozil letnika 2016.

To niso pooblaščeni prodajalci vozil AR.
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Gre za ti. Lagerfahrzeuge oz. skladiščene avte letnika 2016 iz cele Evrope dobavljene komaj v letu 2017, s tem, da so oni 1. lastnik in vi 2, avto odplačujete pa preko njihovega lizinga + dati morate 10% polog (ki ni vštet v tole ceno).
@alfa_samec : Pa kaj ti bluzis , seveda da bodo dobavljivi sele leta 2017 ce ga pa sele narocas in pise od narocila se caka 3 mesece. Pa o kaksnem lisingu govoris, kje si to prebral ?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ja koga briga če je avto iz Poljske ali pa Bangladeša.
Avto je narejen v Italiji v isti fabriki in pika.
avto ni star 1 leto temveč je nov in nerabljen.
Pa kaj, če v e-upravi piše, da sem 2. lastnik. Pa koga to briga. tistega ki kupuje nov avto, mu je važno samo to, da ni še nihče "kavsal" ali pa kadil, pil, bruhal notri.
Nehajte že nakladati in zavajati z bedarijami.
Pooblaščen prodajalec. In zakaj že?? A zato, ker je pooblaščen mu moram plačati 10.000 € nagrade.
Da bo on na mojih žuljih haral.
Če ne bi € bili tako pomembni nebi predsedstvo alfa kluba tako zagnano iskalo partnerje, ki ponujajo popuste.
Greš in kupiš na pooblaščencu pa zraven jim še kilo kofeta neseš, tako kot totngrobarju ali pa zdravniku.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Pomemben je datum prve registracije in modelno leto.Kdo bo od mene kupil avto,bo najbrž četrti lastnik,imel in peljal sem ga pa samo jaz,no,pa žena.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

mathew napisal/-a:
Gre za ti. Lagerfahrzeuge oz. skladiščene avte letnika 2016 iz cele Evrope dobavljene komaj v letu 2017, s tem, da so oni 1. lastnik in vi 2, avto odplačujete pa preko njihovega lizinga + dati morate 10% polog (ki ni vštet v tole ceno).
@alfa_samec : Pa kaj ti bluzis , seveda da bodo dobavljivi sele leta 2017 ce ga pa sele narocas in pise od narocila se caka 3 mesece. Pa o kaksnem lisingu govoris, kje si to prebral ?
Joj, no. Pojdeš na spletno stran firme, ki je dala te oglase in si tam prebereš pogoje poslovanja in njihovo poslovno prakso ...

O čem se gre:
Fever-Auto sucht den günstigsten Markt für einen speziellen Fahrzeugtyp. Dort kaufen wir dann große Mengen ein, wodurch ein noch besserer Preis realisiert werden kann.

Beim kauf von Lagerfahrzeugen: Nach der Besichtigung und Auswahl eines Fahrzeuges stellen wir einen Kaufvertrag, in dem Übergabe und Zahlungsmodalitäten individuell formuliert werden.

Beim Kauf von Bestellfahrzeugen unterschreiben Sie bei uns eine verbindliche Bestellung. Diese stellt eine Absicherung für Sie und uns dar.
Das Fahrzeug wird dann an uns geliefert und an Sie übergeben.

Unsere angebotenen Neufahrzeuge besitzen werkseitig eine 24-monatige europaweite Herstellergarantie. Dabei ist es egal, ob es sich bei dem Neufahrzeug um ein EU-Import handelt, oder ob es sich um ein deutsches Neufahrzeug handelt.
Financiranje:
Finanzierungen ab 2,99% effektiver Jahreszins mit einer maximalen Laufzeit bis zu 96 Monate oder bei Schlussrate mit bis zu 60 Monate.
Tole je pa njihova pisarna:
Slika

Minus tega nakupa je pač ta, da so to bila že nekoč reg. vozila (ti. tageszulassung oz. pri nas nekaj podobnega kot preizkusne tablice), da avti že imajo 1. lastnika (to je ta posrednik), da nimajo več podaljšane garancije vkolikor le-ta ni prenosljiva na 2. lastnika (določene znamke nimajo prenosljive garancije), da so avti lanski letniki (in že po defaultu cenejši za min. 15%) in da je lahko čakalna doba na ustrezno opremljen avto kar dolga vkolikor ni zaloge, poleg tega je na novem lastniku, da uredi homologacijo v državi kjer se bo avto uporabljal, če je iz druge države (zraven spadajo še overitve pogodb).

Če greš decembra na pooblaščenca in kupiš vozilo iz zaloge, dobiš isto tak velik popust, s tem, da si 1. lastnik, ni treba urejati papirjev za registracijo, dobava je takoj in imaš polno garancijo.

A bo zdaj že menda tretjič dovolj razumljivo v čem je štos?

Edit: pri nas se s takšno prakso prodaje ukvarja meni znano podjetje Kreativni najemi (s tem, da menda oni nimajo povezave z lizing hišo, pač pa plačaš 100% avans): http://www.kreativni-najemi.si/pages/si ... nakupa.php" onclick="window.open(this.href);return false;
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

alfa samec seveda je razumljivo. Razumljivo je bilo tudi že prej.
Moti me edino dejstvo, kako lahko pišete o avtomobilih iz zaloge, saj naj bi se giulia tako dobro prodajala ,da je tudi za tiste, ki avto kupujejo nove-nove pri pooblaščencih čakalna doba zelo dolga. Konkretno pri avto triglav je čakalna doba celo tako dolga, da ni določljiva. Saj ne premorejo niti testnega avtomobila. Bojda zaradi tako dobre prodaje.

Kaj si pa misli lastnik, ki pride za mano mi pa dol visi, saj nisem kupil avtomobila zaradi njih temveč zaradi sebe. Kolikor je moji skromni pameti znano edino kupci holcvagnov kupuejejo avto za naslednjega lastnika, saj se bojda rabljeni dobro prodajajo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj zato pa je pri teh Alfah min. čakalna doba 8 tednov, ker ni zaloge. Po novem letu bo pa, ker neprodanih 2016 letnikov ne bodo mogli prodati po polni ceni. Sem mislil, da je to logično samo po sebi.

Drugače pa jih kontaktiraš in ti dajo ves droben tisk kako in kaj v predpogodbi.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

alfafil napisal/-a:Pomemben je datum prve registracije in modelno leto.Kdo bo od mene kupil avto,bo najbrž četrti lastnik,imel in peljal sem ga pa samo jaz,no,pa žena.
Poznam primer, soseda, starejša upokojenca, sta kupila nov avto oktobra. Prav takšen, nov in neregistriran, jima je stal doma v garaži do januarja, ker je pomembno da je letnik 1 leto mlajši. =D>
Zaklenjeno
  • Informacija