Predelava sprednjih luči AR156

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Gregson007 napisal/-a:
martinjansek napisal/-a:Ja seveda saj je boljša vidlivost kod če so rumene ali se samo meni zdi . Ammmm pač ja sem imel nightbreaker + pa je isti šit ko tale kit mogoče je to malce močnejše no pred cca 30min so me ustavl plavi angeli in nobene komplikacije za luči :)

ne bo držalo tole: bolj bela svetloba luči - boljša svetilnost.
to je samo do neke mere, ko ge čez to mejo se svetilnost slabša in posledično temu tudi vidljivost.

npr: pri teh modrikastih žarnicah je to moder filter, ki poreže del rdeče/rumene svetlobe in snop zgleda bolj belo-moder. Ampak to pomeni da je snop tudi manj svetel, saj tiste rdeče svetlobe ni več v snopu, ampak se pretovori v toploto.

govorimo o H1, H4 in H7 žaruljah, tudi jaz nisem pristaš ,xenon kit bleščanja, ko ti za rit prileti kakšn clio ali polo bi samo še bremzo zahodu, da bi vse skupaj ugasnilo kar ima namontirano.

-Breakrce imajo pa kompromis med max.svetilnostjo in bolj belo svetlobo na račun življenske dobe seveda.
-Phil. Extremke pa še daljše življenje od Breakrc, poročam čez 1 leto :wink:
in kar je pomembno so ,street legal, 55 watne žarnice
Res so cool žarnice za svojo ceno ampak men so zelo crkovale :S taorej sem se odločil za tole zadevo . Koker sem se sedaj peljav ne svetijo neki visoko tako da je pa še pred ustavitvijo policistov ni bilo problema glede na to da so bili prometniki :wink: Uprašal je samo za homologacijo za stekla in pa alkotest to je bilo pa tudi vse , nikakeršnega povpraševanja po lučeh / žarnicah ali opremi,...
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

-NB ali NB Plus?

-dokler je 0,0 so zelo tolerantni tudi če narediš kakšn ,manjši, prekršek, prvič ko pa bodo prisotni ,oktani, bo pa druga pesem :roll:
Slika
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Slika
TOP halogenka, poreže vse philipse, narve in ostala sranja.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Ma jaz sem obupal, ko mi je NB crknila po treh mesecih... Mogoče zgolj naključje... ampak tiste iz špara mi je držala leto in pol, pa je 3x cenejša... Je pa res da tudi slabše sveti.
No... sedaj za 156 tudi razmišljam o čem močnejšem... klasik H7 seveda :)
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Gregson007 napisal/-a:-NB ali NB Plus?

-dokler je 0,0 so zelo tolerantni tudi če narediš kakšn ,manjši, prekršek, prvič ko pa bodo prisotni ,oktani, bo pa druga pesem :roll:
No tisto se pa nebo zgodilo saj v mojih 23letih ni bilo še kapljice alkohola ne ;) se lahko pohvalim haha :)
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

minimi napisal/-a:Slika
TOP halogenka, poreže vse philipse, narve in ostala sranja.
Hmmmmm koliko je kaj cena , kje dobiti ? Mogoče celo zamnejam :D ampak kakšna je kaj svetilnost ? ter doba?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Tele so 100W... to ni street legal
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

JC29 napisal/-a:Tele so 100W... to ni street legal
Točn tako lahko so 55w če se ne motim ?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

A lahko preberete CELO tisto vrstico?
gre tako : H4 60/55W - 110/100
Kaj zdej to pomeni da so 55W žarnice z svetilnostjo 100W, takšni so fabriški primerjalni testi. Kako so do tega rezultata pršli pa ne mene prašat.
Upan da pri brisanju riti niste tako površni kot pri branju :mrgreen:
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

minimi napisal/-a:A lahko preberete CELO tisto vrstico?
gre tako : H4 60/55W - 110/100
Kaj zdej to pomeni da so 55W žarnice z svetilnostjo 100W, takšni so fabriški primerjalni testi. Kako so do tega rezultata pršli pa ne mene prašat.
Upan da pri brisanju riti niste tako površni kot pri branju :mrgreen:
:oops:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

martinjansek napisal/-a:
minimi napisal/-a: TOP halogenka, poreže vse philipse, narve in ostala sranja.
Hmmmmm koliko je kaj cena , kje dobiti ? Mogoče celo zamnejam :D ampak kakšna je kaj svetilnost ? ter doba?
Cena 85€, Udine trgovina Bep's. Svetilnost bolje kot narva power range white (75W) in NB.

tole zadevo mam pa v dalinkah namontirano:
http://www.narva-light.com/en_EN/produc ... llye/48380
In tist k pride kontra z dolgimi in xenom kitom jih dobi direkt v glavo :evil:
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

minimi napisal/-a:
martinjansek napisal/-a:
minimi napisal/-a: TOP halogenka, poreže vse philipse, narve in ostala sranja.
Hmmmmm koliko je kaj cena , kje dobiti ? Mogoče celo zamnejam :D ampak kakšna je kaj svetilnost ? ter doba?
Cena 85€, Udine trgovina Bep's. Svetilnost bolje kot narva power range white (75W) in NB.

tole zadevo mam pa v dalinkah namontirano:
http://www.narva-light.com/en_EN/produc ... llye/48380
In tist k pride kontra z dolgimi in xenom kitom jih dobi direkt v glavo :evil:
Zj pa ne štekam ka vas res te xenon pa dolge tako motijo al ste mav zjamrani vsi povprek ? #-o
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če bi imel očala ali leče bi še kako dobro vedel kaj je tako motečega :doubt:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ni problem v xenon kitu (ga imam tudi jaz :wink: ), problem je xenon kit, ki ni vgrajen v lečo......
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

alfa_samec napisal/-a:Če bi imel očala ali leče bi še kako dobro vedel kaj je tako motečega :doubt:
To je mogoče malce drugače ampak mene res ne moti ker ne gledam nasproti vozecih ampak na cesto ! Pač ja odvisno od človeka sam malce še preguramo z temi ali drugačnimi lučmi drugo leto je pa tako ali tako plan nakupa novega avta
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Odgovori
  • Informacija