Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
pomaranca
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jun 17, 2013 10:45 am

Pozdrav! Sem nov na tem forumu in v kratek upam, da tudi nov lastnim alfe 159. Ker prvič kupujem alfo romeo, bom zelo vesel vseh informacij iz prve roke, veliko pa sem si o tem modelu že prebral na tem forumu. Pišem z namenom, ker si že nekaj časa ogledujem en avto v Kopru, do katerega pa imam zelo deljeno mnenje, zato me zanima kakšne so vaše izkušnje in mnenja...da na kratko opišem mojem dvome in nastalo situacijo:
Pri avtodealerju AvtoMik iz Kopra sem si že ogledal Alfa romeo 1.9 jtd 8V, 2008 letnik. Avto je uvožen iz Italije in ima 118000 prevoženih km. Po pripovedovanju trgovca, je avto uvožen od leasing hiše in je od leta 2010 že v Sloveniji, ni pa bil še pri nas registriran. Po servisni knjigi in dokumentih je do konca leta 2009 (predenj je prišel v SLO) imel prevoženih 95000km, od leta 2010 pa do danes, pa le še nadaljnih 25000km. Razlaga trgovca je, da je avto zadnja 3 leta služil kot poskusno vozilo za bodoče kupce po parkirišču, zato se z njim ni naredilo toliko kilometrov in ni ga bilo potrebno registrirat. Druga stvar ki me zelo moti je, da je avto ščiščen v "nulo", tudi njegov MOTOR. Ob poskusni vožnji sta bila menjalnik in volan zelo trda, kar se mi je zdelo skrajno nenavadno, prodajalec pa je to opravičil s tem, da je avto dolgo stal in da se je olje verjetno zgostilo. Sam nisem mehanik, tako da na takšne argumente hitro nasedem. Sedaj pa me zanima, kakšne izkušnje imate vi s to "avtohišo" (MikAvto) in ali bi mi po napisanem svetovali nakup tega avtomobila, ali ne. Tukaj prilagam še link do omenjene alfe: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6735156&show=1

Hvala za vse nasvete
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Mislim, da te malo vleče za nos, moja 159 ni nič trda ali karkoli takšnega. Pa je stala v centralnem skladišču Avto Triglav okoli leto in pol... Glede testnega vozila ti verjetno nekaj prikriva, ker je malo sumljivo zakaj bi imel vozilo samo za testno. Moram pa reči, da se to vozilo že nekaj časa prodaja. Cca. 7 mesecev nazaj, ko sem kupoval svojo sem jo opazil na netu. Kakšnih osebnih izkušenj z njimi pa nimam. Če bi te zanimala realna jaz prodajam svojo 159 sw, samo je 150km in 70.000km. Več info link v mojem podpisu.

Lp
pomaranca
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jun 17, 2013 10:45 am

Tudi jaz tako razmišljam, da mi nekaj prikriva! Razmišljal sem celo o tem, da je avto bil morda ukraden, glede na to, da po pripovedovanju takorekoč že 3 leta dobesedno stoji v SLO in še ni bil nikdar registriran...Hvala za ponudbo, vendar sem trenutno osredotočen na limuzinsko varianto s 120km...Poskušam razmišljat s trezno glavo, ta na netu mi je res zelo všeč, vendar po vsem povedanem se od nje vedno bolj oddaljujem...
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Če ne drugega malo počakaj in išči, se bo že našla prava. Kdor išče ta najde. Brezveze se zaletavat ob prvo. Pa srečno pri nakupu.

Lp
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

čaki malo....če prav razumem so v treh letih po "parkirišču" naredili 25kkm :roll: ?

Razen če je bil med tem registriran v Italiji?
pomaranca
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jun 17, 2013 10:45 am

Tako je :) Avto je od leta 2010 v SLO in še tukaj ni bil registriran. Vsaj tako mi je bilo rečeno. Do konca leta 2009 je imel prevoženih 95000km, od začetka leta 2010, pa do danes, pa po "parkirišču" nadaljnih 25000km:)
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Pozna mogoče kdo tole GTA, ki se prodaja pri Stepančiču?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7407876&show=1

hvala in lp,
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

seby7 napisal/-a:Pozna mogoče kdo tole GTA, ki se prodaja pri Stepančiču?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7407876&show=1

hvala in lp,
Uporabnik @raftar je lastnik.

Lp
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

pomaranca napisal/-a:Tako je :) Avto je od leta 2010 v SLO in še tukaj ni bil registriran. Vsaj tako mi je bilo rečeno. Do konca leta 2009 je imel prevoženih 95000km, od začetka leta 2010, pa do danes, pa po "parkirišču" nadaljnih 25000km:)
ti si prava pomaranca.

BEjž stran.
moje mnenje, če že občutek ni okej potem pozabi na ta avto.
če kkupuejš avto letnik 2008 1.9 jtd pomeni to cena od 6500-10000 eur odvisno od tega ali ima kakšen papir oz. servisni račun ali nič in od opreme.
Obljubam ne verjami. računi in samo to, tudi servisna knjiga je samo za drisko brisat iz riti.
avto kupuj z gotovino v denarnici obvezno. če denarja nimaš potem ne kupuj alfe ampak kupi cliota.
pogledat pojdi ve ki se oglašuejo in so v tvojem ožjem izboru in se odloči za tisto kjer dobiš največ za denar.
po točkah pomembnosti:
1. realnost avtomobila (kilometri, papirji, poglej vse papirje, uvozne, odjavljeno prometno italijansko, homologacijo, račun plačila davka in DMVja itd)
2. objektivni in šele nato subjektivni občutki
3. mehanska ohranjenost avta
4. vizuelna ohranjenost avta
5. oprema
6. cena, ki pa mora vseeno biti v sorazmerju z prejšnjimi točkami.

in na koncu ne verjami besedam, dokazila oz, kar lahko preveriš preveri.
raftar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Mar 31, 2009 11:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Hrastnik

seby7 napisal/-a:Pozna mogoče kdo tole GTA, ki se prodaja pri Stepančiču?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7407876&show=1

hvala in lp,
Moja ja, do nadalnjega na ogled pri a.h. Stepančič!

lp - raftar :mrgreen:
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

raftar napisal/-a:
seby7 napisal/-a:Pozna mogoče kdo tole GTA, ki se prodaja pri Stepančiču?
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7407876&show=1

hvala in lp,
Moja ja, do nadalnjega na ogled pri a.h. Stepančič!

lp - raftar :mrgreen:
Ma škoda ker nisem v SLO, bi se že zdavnaj midva zmenla. Uspešno prodajo.

LP
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ALFA Romeo 1910 napisal/-a:Pozna kdo ta stroj :)
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7120730&show=1
Če se ne motim je to Alfo imel eden iz Idrije (Dare). Vsaj ko sem kupoval platišča za 159ko pred cca. dvemi leti, sem jih od njega kupil. Imel je prej Brero, potem pa slednjo prodal in kupil Mitota Maserati edition. Lahko, da se motim, ampak glede na to da jih ni prav veliko pri nas, bi znal biti ta pravi. Kaj več o samem avtu pa ne bi vedel. Je pa možnost, da ne gre za isti avto :oops:
Avto je samo prevozno sredstvo...Itak! :)
anonymues
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Maj 30, 2013 12:28 am

@pomaranca:
trgovci so pač trgovci in želijo avto prodat, prav tako so privat lastniki trgovci kadar prodajajo, tako da seveda vsak želi kar največ iztržiti.

Ker malo poznam preprodajalce, ti lahko samo rečem da ima Mik zelo soliden renome, kar pa ne pomeni, da je prav vsak avto pri njih za kupit.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

@pomaranca: volan in menjalnik sta na splošno bolj trda. Razlika pa je občutna med eno Alfo ali pa eno Corso (o trdem volanu in menjalniku gre beseda).
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Pomaranča: samo poglej če ima taprav regulator pritiska goriva gor, da nima od 150km :mrgreen:

Jaz imam ciganske izkušnje z AVtoMikom, vsaj avto je načeloma ok...
Slika
Zaklenjeno
  • Informacija