Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Tale uporabnik:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=30994" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
primzy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 0
Pridružen: So Feb 21, 2015 7:30 pm

Se opravičujem ker uletim na forum pa takoj vprašanje o nakupu 159 ampak vseeno:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... DM%20Disti.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Pozna kdo?

Sicer mi je tale všeč (komu nebi bla!!!):
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0JTDM%20Ti" onclick="window.open(this.href);return false;

Ampak preveč za moj budget!
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Pozna kdo to Alfo?
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... D%20Distin.." onclick="window.open(this.href);return false;.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Prva ni distinctive!
primzy napisal/-a:Se opravičujem ker uletim na forum pa takoj vprašanje o nakupu 159 ampak vseeno:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... DM%20Disti.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Pozna kdo?

Sicer mi je tale všeč (komu nebi bla!!!):
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 0JTDM%20Ti" onclick="window.open(this.href);return false;

Ampak preveč za moj budget!
lukas012
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 9:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Glih tko za info tole http://www.avto.net/avtocenters&r/ad.asp?id=9075176" onclick="window.open(this.href);return false; sem pred tremi meseci prodal za 3400€ :) . 159ke nikoli več 156ko dokler ne razpade ;) pa uspešne nakupe želim vsem
Enkrat Alfist-vedno Alfist
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Potem bi pa lahko povedal tudi kaj je (bilo) narobe z njo, če že poznaš avto...
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

159 je čist super avto, je pa res, če avta ne rihtaš sprot in ga zanemariš potem so pa veliki stroški za popravilo, pa to ne velja samo za alfe za vse avte.
Alfa Romeo Giulietta
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

TribesMan napisal/-a:Potem bi pa lahko povedal tudi kaj je (bilo) narobe z njo, če že poznaš avto...
Najbrž tole
Slika

Hja, vedno me bega, koliko je težav pri 159, ki imajo pod 200.000km. Ali res vse delajo v isti tovarni?
lukas012
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 9:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Kupil sem jo od možakarja ki je vse to rihtal kar je na računih po treh mesecih rihtanja sem obupal saj nakup je bil ugoden sam pol k sm
ugotovu da je od AHV avtohiše -jao sicer prodajalec je bil fer žal niti sam ni vedel kolk so ga nategnili saj je zmetal v avto 3500E jaz bi ga že
zakuril :) . No po dolgem času rihtanja so ostale še vedno napake : Nedelovanje klime na šoferjevi strani - lopute ,puščanje vode v kabino
nedelovanje daljinskega , žvižganje turbine . Ker sem imel pa doma še vedno 156ko ki je bila in je še v top formi sem se odločil da raje slednjo
obdržim in 159ko prodam. Aja pa da ne govorim o porabi 8l+ 156ka pa 5.5 ja ni kaj to je moja izkušnja ne rečem da mi 159ka ni všeč
se pa dejansko vidi da je imel GM-Opel prste vmes tko da za naprej ne vem kako alfo bi kupil saj ne vidim pametne alternative sicer
pa dokler bo 156ka delala jo ne prodam itak dobim drobiž za njo ne glede na to kako je porihtana . Toliko to so moje izkušnje
ROBERTH napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Potem bi pa lahko povedal tudi kaj je (bilo) narobe z njo, če že poznaš avto...
Najbrž tole
Slika

Hja, vedno me bega, koliko je težav pri 159, ki imajo pod 200.000km. Ali res vse delajo v isti tovarni?
Enkrat Alfist-vedno Alfist
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

pol jo je mogu pa en res gont do daske :) .. imam isti motor in super dela... na pooblaščenem servisu mi je rekel, da 120 konjski motor je super motor.
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Jah ne vem, jaz moram zaenkrat potrkat, da s preverjenimi avti praktično ni težav. Mogoče bi mogu kakšno dražjo probat? :doubt:
lukas012
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 9:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Ja sej mogočeje to krivo,no bom videl kako bo kaj v prihodnje mogoče si bom pa sam kako na lastno pest uvozil ker tukaj pri nas sploh od dilerjev
je vse skupaj bol tko tko . Pa meni so pol vsi rekli da je najboljša 2.4 JTD 200 HP sam kaj ko te vžge po denarnici :poraba,taksa registracija no bom videl .Ali pa ko bom imel plačo 2500€ hahahaha- :D
žival napisal/-a:Jah ne vem, jaz moram zaenkrat potrkat, da s preverjenimi avti praktično ni težav. Mogoče bi mogu kakšno dražjo probat? :doubt:
Enkrat Alfist-vedno Alfist
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Ker imam avto, kjer so vsi stroški zabeleženi in ima opravljenih precej km:
Poleg rednega vzdrževanja:
- akumulator pri 230.000 km
- roka gornja desna 190.000 km
- roka leva gornja 250.000 km
- znaćka spredaj 230.000 km
- volanska letev + servo črpalka 170.000 km - tako, kot pač vse tega letnika

Avto ima sedaj 254.000 km!
Napram avtomobilom podobne sorte precej nizki stroški.

Najbrž se pa razume, da so gume, zavore, filtri, olja,.... stvar rednega vzdrževanja. Prepogosto pa se dogaja, da se ta nabor meče v isti paket in nato jamra.

Fantje, najbrž je potrebno plačati ceno, za nakup avtomobilov s prevrtenimi kilometri. Stanje avta ni nič boljše, če na števcu kaže 170.000, dejansko pa je 250.000 ali več. Zgodbe o 159 s prevoženimi 160.000 km avta starosti 8-9 let iz uvoza (leasing) je Alice in wonderland, le nazaj ne moreš z udarcem pet. Realno jih je le 10%, ki imajo manj, kot 250.000 km!

Nakupi po sistemu, filtriraj po ceni in z magičnimi km-ji pač pomenijo nesrečno ljubezen.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

lukas012 napisal/-a:se pa dejansko vidi da je imel GM-Opel prste vmes
Kje se to vidi?

lukas012 napisal/-a:Pa meni so pol vsi rekli da je najboljša 2.4 JTD 200 HP
Dobil si napačne informacije....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
lukas012
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne Maj 30, 2010 9:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Podvozje 159 si delijo še fiat croma opel insigna opel zafira baje z majhnimi popravki.
Zato da je 2.4 JTD 200hp prava izbira pa vsi alfisti pravijo kar jih jaz poznam . No kot sem rekel s 159ko sem zaključil .Imam 1.9 JTD 156ko 115 HP letnik 2004 z 270000 km,
ki dela res lepo in jo bom pač vozil dokler teče pa tudi glede na stanje na trgu se mi je ne splača prodajat da dobim 1500€ hvala lepa.
Verjamem pa da sem se nategnil ko sem kupil tako poceni 159ko vendar dajat 8-9 jurjev za avto se mi pač ne izide,ja pa več bi jih mogel
jt pogledat.To se mi je obrestovalo ko sem kupoval stilota sem si vzel cel vikend za to jh pogledu ene 20 in tistega ki sem kupil imel 6 let
brez večjih težav.Menim pa ,de če že kdo želi res vreu 159 jo je pač treba iskti v tuini .
MaStr napisal/-a:
lukas012 napisal/-a:se pa dejansko vidi da je imel GM-Opel prste vmes
Kje se to vidi?

lukas012 napisal/-a:Pa meni so pol vsi rekli da je najboljša 2.4 JTD 200 HP
Dobil si napačne informacije....
Enkrat Alfist-vedno Alfist
Zaklenjeno
  • Informacija