Ali kdo pozna to Alfo 10

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

10.2008,2.4 JTDm 210km...58800km...Sedaj jih ima pa 66000km...
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Moderatorje bi pa prosil,da počistijo tole temo,ker smo res preveč zašli :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ker sem.zakuhal tole debato samo z enim vprasanjem glede alfe bi podal se svoje mnenje.
Alfa 159 je avto visjega ranga. Ta avto se ne kupi nov in v 5 letih prevozi 50 ali 60 tisoc km in se ga potem proda za 5500 eur.
Oprostite prosim 10-12 let star golf ki ni pol kurca vreden avto je drazji.
Torej ali je avto bil totalno razbit, ali je bil cist poklumpan pod pokrovom ali pa nekaj s papirji ne štima.
Ce bi se sam resnicno odlocil za taksen nakup bi vsekakor papirje preveril pri pristojnem organu in pa zahteval enoletno splosno garancijo overjeno pri notarju.
Je pa res da ce kupis avto za 2 jurja ceneje ti toliko ostane za servis.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Tako se dela pri operativnih lizingih...marsikomu nerazumljivo,ampak tako je...nevem kako se jim pokrije to...Alfam so pa od vedno cene padale protim npr. nemškim znamkam...nažalost je tako...Davki so vsi plačani,mislim da se nebi šli takole igrat vsi tej prodajalci...Garancijo se pa itak dobi...Ima pa vsak pravico preverit avto ki ga kupuje...Cene za 2008 letnik imaš pa od 7400eur pa do 13700eur...Velik razpon :) Seveda pa avto brez opreme nemore met iste cene kot tisti opremljen...Jaz ti predlagam,da jih greš par pogledat,pa se boš potem odločil katera je vredna nakupa :wink:
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Boljsa ali ne boljsa, to je zdaj vprasanje. ali visja cena odraza vecjo vrednost oz. kvaliteto avta. Zakaj dati 13000 ce dobis za 7600. In ce imas garancijo. Karamboliranost se da preveriti ostalo bi pa moglo zdrzat oz. Pomahas z garancijo, ce kaj crkne.
Sicer sem si verjetno ze 10-tic premislil in bom raje ostal na 156ki. Manja poraba, boljsi pospeski, cenejse gume in registracija itd.
Ne vem ce je vredno za 4 leta mlajsi avto doplacat 5 jurjov.
Ali pač.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Predvidevam,da imaš v 156ki 2.4 JTD motor...Sem jo imel tudi sam s tem motorjem in je avto veliko bolj živahen proti 159ki...da o porabi ne govorimo...seveda je pa kvaliteta vožnje daleč v prid 159ki...Moraš pa sam pri sebi razčistit ali hočeš zamenjati ali ne :) Probaj eno peljati pa ti bo mogoče pomagalo pri odločitvi..
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Da še malo bencina zamešam :twisted: . Alfasan ponavadi delajo Italjanske Alfe po 50-70.000km letno (če je last podjetja, kupljeno preko leasinga...) Zakaj švab drži ceno? Preprosto, vozilo težko obrneš in težko mu karkoli ponarediš. Baza podatkov je za prste obliznit (sem preveril, vsaj kar se bmw tiče). Novejša vozila 4 leta + imajo hudo narejeno proti vrtenju km in dejansko se ne da vozila obrnt (da se samo potem javlja kodo, ki se je ne da izbrisat. In ni vse samo v računalniku od airbaga :twisted: ) In pa na koncu švab je švab, Italjani so pa šele sedaj začeli delat nekako vozilu podobno (pa brez zamere, res je bila alfa svoj čas težavno vozilo).

Garancija... huh tukaj je še govora. Pazi se kakšno garancijo vzameš. Za nekatere sem bral v drobnem tisku čuda stvari. Da za uveljavljane škode oceni prodajalčev mehanik in on menja dele, oni uredijo dele (kopija ali celo rabljeni)... Tukaj bodi pazljiv. Recimo preverjena je Motive Service.

Takšen razpon določenega vozila je pa tudi prehud in zna tudi svoje povedati štartna cena. Oprema... Jaz ko sem kupoval svojo Alfico je bila na zadnjem mestu barva vozila in oprema. Iskal sem realno vozilo in da bodo prevoženi takšni kot se šika (seveda ne sumlivi). Kako že pravijo, malo denarja malo muzke. Pa je bila še vedno cena 10.000€ (2008/66.200km, 150KM).

No sedaj se še lotim obljubljeno (izračun).
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Fleks4 za tvojo je sledeče:

Alfa romeo 159 2.4 jtdm ima 179g/km izpusta in pade v rang dmvja 15%, ker je euro4 se doda še 2%, se pravi jih ima 17% (kakor si napisal).

Eurotax odkupna cena: 7870€, prodajna: 9150€. To je za 2008 AMPAK za vozilo z prevoženimi 140.400km. To moram še malo naštudirati kako je če ima vozilo manj prevoženih kot po tabeli Eurotaxa.

Tako imaš fakturo 5500€ v tujini in na to ceno obračunaš 20% DDV (to znese: dodatnih 1100€), Ker cena odstopa za več kot 10-15% od Eurotaxa se vzame za izračun Eurotax (tvoj primer 17%). Rečmo da vzamemo osnovo za vozilo z prevoženimi 140.400km in to znese še dodatnih 1337,9€. Potem ne smemo pozabiti še 96€ za homologacijo in eko taksa (0,0063€/kg), to znese tam okoli 9-10€. In pa seveda prevoz, ki je za poln tovornjak hitro 250€/vozilo. In če vse skupaj seštejemo pridemo na končni znesek: 8293,9€. Seveda vozila iz leasing hiš pridejo prav vsa umazana in na zunaj hitro kakšne praskice, pikice itd. Še posebi iz Francije in Italije je tega res X3 ali še več). Seveda tudi popravilo le tega ni poceni (da je vozilo urejeno za prodajo). Pa ne pozabimo da sem verjetno osnovo za DMV še premalo napisal, saj je imelo tvoje vozilo več kot 2X manj prevoženih. In potem na vse skupaj ko imaš končno ceno in prodajalec proda vozilo se na prodajno ceno nabaše še dodatnih 20% DDV :doubt: . Država jamra da nima, na vrat nam pa obesi 100.000 davkov, heh. Tako gre to. In takšno vozilo naj bi se prodalo vsaj za 10.000€, da ima prodajalec sploh kaj od tega (vsaj tistih 1000-1300€ na vozilo, saj se vozila težko prodajo itd. saj vam je jasno...). Potem pride pa še zoprna stranka, ki bi rada '' novo vozilo, z vso opremo'' za par 1000€ in nič čudnega da smo potem tam kjer smo. No zdej pa res dovolj, če ne raje odprimo novo temo. Da jih ne slišimo od moderatorjev :lol: .


Lp, Žiga
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Pred 4imi meseci ko si ti kupil avto je bila taka kilometrina(med 60-70kkm) razumljiva,sedaj pa ne? Sedaj si pa tako povedal,kot da imajo vse uvožene alfe na netu tega letnika med 150k-200kkm...po tem načinu razmišljanja je 90% rabljenih uvoženih vozil prevrtenih...nevem,če bo tole držalo...to je ista logika,kot da so vsi slovenski avti pa dobri,nekarambolirani in z realnimi kilometri...to pa vsi vemo da ni res...Operativni leasing je v tujini veliko bolj razširjen kot pri nas...tako pri podjetjih kot fizičnih osebah...in nevem,očitno se jim izide računica,da zamenjajo avto po 3eh letih :) Kar se nemških znamk tiče pa zgodovine,imaš popolnoma prav...pač FLAR program nima take baze...se pa baje na testerju vidi,če je bil števec vrten...neda se pa ugotovit točnih kilometrov....

Kar se pa garancije tiče si pa lahko tukaj prebereš: http://www.garancija-gsv.com/index-gsv5-7.html ...GSV5+turbo...Jo imam tudi sam :)

Glede cen se pa recimo da strinjam s tabo...ni pa to pravilo,da je pa poceni pa zanič...Nekateri očitno hočejo prodati,ne pa prodajati...pa tudi cene dobro padajo...nažalost...

Se spomnim,ko sem moral za prejšnji avto,k sem ga prodajal v 2eh mesecih spustit ceno za dobrih 1k eur ker so tako cene padle,da sem bil nekje v sredini po višini cene...pa z avtom ni bilo popolnoma nič narobe :wink:

Žiga...hvala ti za ta podatek :wink: Jaz sem dal pred 4imi meseci zanjo 11800eur z garancijo...

Se strinjam,naj moderatorji ta pogovor od začetka prestavijo v novo temo :)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

[quote="alfasan"
Alfa 159 je avto visjega ranga. [/quote]

Ja malomorgen...

Avto je v klasi Accorda,C5,Mazde 6 in ostalih podobnih. Do visjega ranga bo treba met kak dizlski 6 ali 8 valjnik poleg vsega ostalega...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

ziga_ napisal/-a:Fleks4 za tvojo je sledeče:

Alfa romeo 159 2.4 jtdm ima 179g/km izpusta in pade v rang dmvja 15%, ker je euro4 se doda še 2%, se pravi jih ima 17% (kakor si napisal).

Eurotax odkupna cena: 7870€, prodajna: 9150€. To je za 2008 AMPAK za vozilo z prevoženimi 140.400km. To moram še malo naštudirati kako je če ima vozilo manj prevoženih kot po tabeli Eurotaxa.

Tako imaš fakturo 5500€ v tujini in na to ceno obračunaš 20% DDV (to znese: dodatnih 1100€), Ker cena odstopa za več kot 10-15% od Eurotaxa se vzame za izračun Eurotax (tvoj primer 17%). Rečmo da vzamemo osnovo za vozilo z prevoženimi 140.400km in to znese še dodatnih 1337,9€. Potem ne smemo pozabiti še 96€ za homologacijo in eko taksa (0,0063€/kg), to znese tam okoli 9-10€. In pa seveda prevoz, ki je za poln tovornjak hitro 250€/vozilo. In če vse skupaj seštejemo pridemo na končni znesek: 8293,9€. Seveda vozila iz leasing hiš pridejo prav vsa umazana in na zunaj hitro kakšne praskice, pikice itd. Še posebi iz Francije in Italije je tega res X3 ali še več). Seveda tudi popravilo le tega ni poceni (da je vozilo urejeno za prodajo). Pa ne pozabimo da sem verjetno osnovo za DMV še premalo napisal, saj je imelo tvoje vozilo več kot 2X manj prevoženih. In potem na vse skupaj ko imaš končno ceno in prodajalec proda vozilo se na prodajno ceno nabaše še dodatnih 20% DDV :doubt: . Država jamra da nima, na vrat nam pa obesi 100.000 davkov, heh. Tako gre to. In takšno vozilo naj bi se prodalo vsaj za 10.000€, da ima prodajalec sploh kaj od tega (vsaj tistih 1000-1300€ na vozilo, saj se vozila težko prodajo itd. saj vam je jasno...). Potem pride pa še zoprna stranka, ki bi rada '' novo vozilo, z vso opremo'' za par 1000€ in nič čudnega da smo potem tam kjer smo. No zdej pa res dovolj, če ne raje odprimo novo temo. Da jih ne slišimo od moderatorjev :lol: .


Lp, Žiga
Kolkrati si pa ti zdej ddv obračunal?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:
ziga_ napisal/-a:Fleks4 za tvojo je sledeče:

Alfa romeo 159 2.4 jtdm ima 179g/km izpusta in pade v rang dmvja 15%, ker je euro4 se doda še 2%, se pravi jih ima 17% (kakor si napisal).

Eurotax odkupna cena: 7870€, prodajna: 9150€. To je za 2008 AMPAK za vozilo z prevoženimi 140.400km. To moram še malo naštudirati kako je če ima vozilo manj prevoženih kot po tabeli Eurotaxa.

Tako imaš fakturo 5500€ v tujini in na to ceno obračunaš 20% DDV (to znese: dodatnih 1100€), Ker cena odstopa za več kot 10-15% od Eurotaxa se vzame za izračun Eurotax (tvoj primer 17%). Rečmo da vzamemo osnovo za vozilo z prevoženimi 140.400km in to znese še dodatnih 1337,9€. Potem ne smemo pozabiti še 96€ za homologacijo in eko taksa (0,0063€/kg), to znese tam okoli 9-10€. In pa seveda prevoz, ki je za poln tovornjak hitro 250€/vozilo. In če vse skupaj seštejemo pridemo na končni znesek: 8293,9€. Seveda vozila iz leasing hiš pridejo prav vsa umazana in na zunaj hitro kakšne praskice, pikice itd. Še posebi iz Francije in Italije je tega res X3 ali še več). Seveda tudi popravilo le tega ni poceni (da je vozilo urejeno za prodajo). Pa ne pozabimo da sem verjetno osnovo za DMV še premalo napisal, saj je imelo tvoje vozilo več kot 2X manj prevoženih. In potem na vse skupaj ko imaš končno ceno in prodajalec proda vozilo se na prodajno ceno nabaše še dodatnih 20% DDV :doubt: . Država jamra da nima, na vrat nam pa obesi 100.000 davkov, heh. Tako gre to. In takšno vozilo naj bi se prodalo vsaj za 10.000€, da ima prodajalec sploh kaj od tega (vsaj tistih 1000-1300€ na vozilo, saj se vozila težko prodajo itd. saj vam je jasno...). Potem pride pa še zoprna stranka, ki bi rada '' novo vozilo, z vso opremo'' za par 1000€ in nič čudnega da smo potem tam kjer smo. No zdej pa res dovolj, če ne raje odprimo novo temo. Da jih ne slišimo od moderatorjev :lol: .


Lp, Žiga
Kolkrati si pa ti zdej ddv obračunal?
Pa kaj ne znaš prebrati?

- DDV 20% na fakturo v tujini
- DMV glede na izpuste po fakturi razen če odstopa cena za več kot 10-15% od Eurotax
- DDV 20% obračun na DOBIČEK ob prodaji končni stranki

Če imaš s temu težave pa pojdi na DURS pa jim svoje povej. Tudi meni se zdi porazno :doubt: .
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Prav nič mi ni jasno. Žiga, ce pravis da pride cena 10.000 + zasluzek trgovca. Od kod se potem najde avto za 8700 eur. Pa sem preprican da se da se kaksnih 300 eur scenkat.
Imam pa 156 2.4 mjtd in res je bolj živshna od 159ke 210 KM. Sem probal. In poraba je vsaj 1 liter visja itd.
Nisem mislil dobesedno da je 159 avto visjrga razreda, ampak vseeno ta avto v tujini ne kupujejo študenti, penzionisti in btezposelni ampak gospoda. Avto je ipak precej drag, nov seveda. Mogoce ga kupi se kaksen fukfehtar, ki je v krizi srednjih let in ima dovolj denarja, taki pa tudi prevozijo kar nekaj kilometrov, ko brencijo od cveta na cvet.
V glavnem nikakor ne verjamem, da imajo ti avti iz uvoza pri 5 letih uporabe samo 60.000 km.
Sem poznal nekaj dilerjev, ki so pred leti uvazali avte in vrteli kilometre k zmesani. Namrec lepo ohranjen avto z malo kilometri je tudi v tujini drag.
Ce se motim. Sem pac v zmoti.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

90% uvoženih rabljenih avtomobilov pri dilerjih ima zbite kilometre.
Žalostno ampak realnost pri nas.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Sej števci se še vedno vrtijo...in to se nažalost bo vedno dogajal...Ne delajo pa tega vsi trgovci...Mislim pa,da bi podroben pregled avta moral povedati če kilometri pri avtu štimajo ali ne...Za mojo mi tudi mehanik ni vrjel,da ima toliko malo kilmetrov,dokler je ni dvignil in pogledal :)
Zaklenjeno
  • Informacija