Pomoč in mnenje glede nesreče !

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Pozdravljeni , potrebjem menje glede stroškov avtovleke, kdo jih krije.

V Mariboru sem razbil avto. Totalka. Tip se je izogibal avtu pred njim, ker ni mel varnostne je namesto v sprednji avto, zavil na moj pas v mene, čelno. Avto sem pustil v Mariboru, ker je bil zastoj na štajerki zaradi snega in avtovleka ni hotela peljati.

Živim v Ljubljani v najemu, stalno bivališče imam na primorskem, kjer bi rad tudi razbit avto imel. Lastnik avtovleke je izračunal 450 evrov na primorsko in nazaj. Ta starejši lastnik tudi pravi, da če nism nič kriv mi avtovleka pripada, magar v Nemčijo. Krije pa krivčeva zavarovalnica.

Kriv nisem.. Policaji mi sploh niso dali nič podpisat, prav tako niso dali nič ustavljeni ženski, katero sm jaz ruknu, po trku, ko me je odneslo.
Temu krivcu, so napisali multo 700evrov in 9 točk mi je potem rekel. Tudi več časa so ga imeli v postopkih.

Jutri bom še enkrat poklical na to postajo, in vprašal za sigurno, kdo je kriv. Nekako ne zaupam policajem, zavarovalnicam.. nobenmu, bojim se , da bom na koncu moral sam plačat polne stroške avtovleke. Ker v takem primeru, si raje zrihtam prevoz sam.

Ampak jaz mislim, da kriv ne morem bit, niti pod točko razno. BIl sm na svojem pasu.. On ni mel varnostne, pa še na drug pas je zavil, vame.. Pa tretja udeleženka - ženska je priča...

Imate kake izkušnje, je 100% da mi bo njegova zavarovalnica krila avtovleko v tem primeru?


Hvala.. lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

A nimaš zavarovan avto? No najverjetneje ga imaš, zato bo najbolje da pokličeš svojega zavarovalnega agenta, sej zato so, pa naj ti on lepo razloži kako in kaj.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Tako ja. Pokliči na svojo zavarovalnico. Tvoja zavarovalnica bo krila stroške, ki bodo nastali. Tvoja zavarovalnica pa bo potem kontaktirala zavarovalnico tistega, ki se je vate zaletel, da si povrnejo stroške.
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Škodo krije zavarovalnica povzročitelja, zato pokliči njeno zavarovalnico.
Zakaj bo vozil avto na primorsko? Naj ga popravi pooblaščen serviser v MB!
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

avto vleko placa narocnik- v tem primeru si to ti
tebi pa potem zavarovalnica (povzrocitelja nesrece) povrne vse stroske
jaz ti lahko peljem avto iz maribora do primorske za 300e
lp
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

kje imaš pa zdaj avto.
Ali je še vedno na cesti.
Zavarovalnica krije stroške prvega odvoza iz kraja nesreče. Če si avto že premikal na kakšno začasno lokacijo, potem bi ga pa rad odpeljal domov, pozabi na kritje stroškov. Razen če poznaš koga, ki bo zmutil papirje in dobil denar od zavarovalnice.
In ne bo držalo, da ti ga peljejo na konec sveta.
Če je totalka na Filipinih in avto ni vreden 0, potem je odvoz do prvega "odpada".
Če je manjša okvara, je tudi odvoz samo do prvega serviserja in ne v Milano. Razen če živiš zelo blizu od kraja okvare ti ga peljejo na stroške zavarovalnice domov.
Za enkrat dokler nimaš vseh informacij naj ti nihče ne vozi avta brez računa, ker v tem primeru ne bo refundacije.

Pokliči zavarovalnico povzročiteljice in jim objasni stvari pa boš vse zvedel. Pa ne se pustit, če bodo kaj komplicirali.
Prvo bodi prijazen, drugič tudi, tretjič pa zaropotaj.
Ne sekiraj se glede policijskega zapisnika, če si bil na svoji strani ceste je tvoja krivda enaka 0.

Reševanja problema se v glavnem loti sistematično in vse boš rešil bp.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Tako je.... Avto je 99 letnik, 300.000 kilometrov. Ocenili mi ga bojo verjetno na kakih 500 evrov pred nesrečo. To je problem,, tako nizka cena avta kolkr razumem. Problm je tudi da nism mel niti minimalne asistence., samo osnovno zavarovanje.

Agent, kot tudi podšef na moji zavarovalnici, ki je ista kot pri povzročitelju, pravi da povzočitelj krije škoda na avtu al pa na meni.. ne krije pa prevoza mojega avta.. Kvečjemu krije prevoz do prvega odpada..

Ja avtovleka mi ga je odpeljala iz kraja nesreče v svojo hrambo v Ptuju, kjer je avto še vedno. Lastnik avtovleke mi je zagovotil, da majo dnevno take probleme, in da zavarovalnica mora plačat... ampak samo en račun.. se pravi, jaz bi dal iz Ptuja na primorsko,, rečun ležanine in od nesreče do hrambe pa bi sam verjetno plačal , kaj vem.

Sm prijavil škodo, verjetno bo ta zavarovalnica poslala enga cenilca da gre na Ptuju ocenit..

DO zdej sm bil miren in dostojen.. Počasi pa če mi ne sprevijo avta domov, se bom začel drugače menit. Sm že jim nakazal. Povedal sem jim, da mam 5 vozil zavarovanih pri njih.. kar ni nuja. Pa da lehko grem še to firmo (Varnost ) tožit, pal pa mulca Varnostnika ki je zajebu nesrečo, pa za strah ki mi je biil povzročen.. pa itak bojo vse oni plačali. Tko da naj se zbrihtajo in reskirajo tistih par 100 evrov in mi ga potegnejo domov.

Bomo vidli

Hvala, lp
rock n' roll
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Grožnje z neargumentiranimi tožbami so brezpredmetne.
Avtovleka ki je avto odvlekla je verjetno pogodbenik, ki ga pokličejo v takšnem primeru.
Naj ti avto ocenijo, pritoži se na to in za 10 cca. ti dvignejo odškodnino.
Pokliči pa lastnika avtovleke če bi on odkupil razbitino in kolk ti da zanjo.
Ne zajebavaj se s tem, da boš to vlekel na primorsko in potem avto prodajal po delih, ker si boš več škode naredil.
če dobiš od zavarovalnice 500 € in na odpadu 200 € pa še zavarovalnino in cestnino dobiš nazaj.
Popravljat se ti pa tudi ne splača.
Avto je bil pred nesrečo na trgu glede na letnik vreden 500-700 €
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Če je tvoje vozilo poškodovalo drugo (čeprav se je odbilo zaradi povzročitelja), znajo malo zajebavat. Verjetno igra vlogo, kako je bil napisan policijski zapisnik.
Zavarovano imaš za škodo povzročeno z svojim vozilom in nikjer ne piše kako. Ker je ista zavarovalnica, bojo hoteli narediti tako, da boš tudi ti delno kriv.

Malo govorim iz izkušenj in malo je moje mnenje.

Se pa strinjam z že ponujenim odgovorom. Raje se zmeni, da ti ga odkupi ta, ki ti ga je odpeljal. Boš hitreje začel mirno spati. Časa za civilno tožbo boš še imel dovolj.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

ce za nesreco nisi ti kriv ti bo zavarovalnica povrnila stroske avtovleke 100%.
sam imam pogodbo samo z zavarovalnico triglav, ce ima povzrocitelj to zavarovalnico me kontaktiraj in se jaz lahko zmenim vse okoli prevoza
lp
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

in se nekaj
nobene veze nima koliko je vredno vozilo in koliko pride prevoz- ce ga hoces ti imeti doma ti ga morajo peljati domov
je pa tudi res, da ponavadi ne placajo dveh pevozov, se pravi od kraja nesrece, do lastnika tamkajsne avtovleke in potem se od njega do oskodovanca domov. kdo je poklical vleko in kdo je rekel, da se odpelje tvoje vozilo do njega?
ampak tudi v tem primeru, ce je zav. triglav se bo dalo zment
lp
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ne, ni triglav , oba mava adriatic.

Ja jst sm reku policajem naj kaj pokličejo avtovleko.. ker ne poznam nič v tistih koncih.
Ja bomo vidli kaj se odločijo...
sej bi reku naj mi ga tam gor odkupijo, ampak, kaj mi pa dajo.. 100evrov..
Mam novo baterijo za dobrih 100 evrov, radijo, en tedn star nov alternator (170evrov) , isto en tedn stari TRW zgornji roki , obnovljeni polosovini... pač za če poberem vredne dele dol in jih prodam na bolhi dobim neki...

Ampak bolj se mi gre za princip.... pač, nekdo me je na drugem koncu Slovenije onesposobil, čelno se prbil vame, skor polomil... zavarovalnica pa komplicira z eno faking avtovleko.

Žal mi je da sm sploh spraševal zavarovalnico. Moral bi rečt avtovleki naj pelje, pa naj stane kolkr hoče in od zavarovalnice zatevati poplačilo tega računa.

lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Pa se da avto solih še popravit, če ti je čelno pribil, maš pomoje kr fajn razbit avto spredaj...
Alfa Romeo Giulietta
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Avto sem pustil v Mariboru, ker je bil zastoj na štajerki zaradi snega in avtovleka ni hotela peljati.
Meni se zdi tole čisto dober argument, da ga prek zavarovalnice spraviš na domač naslov.
Sicer na srečo še nisem bil v situaciji da bi dejansko kaj takega moral naredit, pa vseeno...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mislim, da ti pripada v vsakem primeru samo vleka do najbližjega pooblaščenega servisa (ali odpada, če je totalka kot v tem primeru), ne pa na domač naslov. Tudi pri AMZS je tako.
Odgovori
  • Informacija