Alfisti, kako je s AR 147 ?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Andreas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Dec 14, 2003 11:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

......kot se že pred časom napisal, kupujem AR 156, vendar sem dosedaj našel le zelo slabo ohranjene, z veliko kilometri al pa take , ki so bile že "fajn" razbite...... :evil: :evil: :evil:

......no, sedaj sem se odločil da dam za avto cca.500-600 jurjev več in da morda vzamem AR 147, 1.6, 105KM, letnik 2001 (zame čisto dovolj, bral sem na testu, da avto zelo lepo potegne tudi v nizkih obratih in da nasploh "laufa" zelo ok).........vendar pa moram reci da mi nekateri ljudje govorijo da AR avti neprestano "ckrkujejo", da je kvaliteta izdelave slaba, itd......

.......ampak to me ne moti (ker vem kakšni mojstri v preteravanju so nekateri), kajti odločen sem kupiti si ravno AR......

........želel bi vprašati ali je ta 1.6 motor s 105 KM v AR 147 podvržen "crkovanju" kot naprimer 2.0 ali še močnejši ??? (sorry, upam da se vam vprašanje ne zdi hudo bedasto, to sprašujem zaradi tega, ker sem gledal "primerjalno analizo" v Auto-Motor&Sport, kjer je bil AR motor TS 2.0 med najbolj pokvarljivimi....-ocenjevali so ravno okvare na 147-tki).........seveda pa me pri tem avtu najbolj navdušuje ravno lega na cesti - to je zame najpomembnejše.

Vesel Božič in srečno novo leto vsem na forumu :D !

Lep pozdrav !

P.S.
Upam da kmalu postanem "alfist" :lol: :lol: :lol: !!!
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jst ti priporočam da vzameš vsaj 120km kakšn konjček vedno prov pride lega je ful dobra sm jo testiru k je vn prišla (dan odprtih vrat) drugač pa nism slišu da crkujejo jih tok ne poznam da bi ti lahko reku ampak ti svetujem da še mal počakaš face lift pride drugo leto vn tko da bojo še ceneje oz. za isti denar dobil mlajšo...



lp
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Doslej sem naredil 58000 km z 147 JTD pa brez najmanjše okvare, pred tem preko 120000km z 156 1.8 tudi brez najmanjše okvare(ups motorček prostega teka cca 20000 SIT), pa to pri moji vožnji za katero sem prepričan, da bi ostali avti že davno izpustili dušo. Glede lege pa je vsekakor nadpovprečna, za res vrhunsko pa je potrebno malo predelat podvozje(vsaj menjava vzmeti), potem je brez skoraj kunkorence v svojem razredu.

Drugače pa je z vsemi alfami enako, moraš jih peljati!

Potem boš takoj vedel, če je alfa zate ali ne!
Andreas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Dec 14, 2003 11:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Hvala obema za odgovor !

No ja, jaz bom vzel kar 1.6 s 105 KM, ker se mi ta motor ne zdi "navit"(sicer dobro vem, da 16-ventilska tehnika zlahka omogoča tudi precej večjo "navitost" gleda na to prostornino motorja) in tudi nek dirkač nisem - važno je da avto fajn potegne - to pa ta AR sigurno...

Teo, a imaš JTD s 140 KM ali manj ?

Lep pozdrav :) !
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

z 105 konji nevem no pejt raj probat obe pa boš vidu kera se ti bl dopade


morš pa vedet da avto ni lahek
Andreas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Dec 14, 2003 11:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

AR-146, ja, vem, da avto ni lahek........mogu ga bom sprobat, ja........ampak sej veš kako je.......dnarja nimam glih na pretek , tako da...........bomo vidli........

Lep pozdrav :) !
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

no ja odločitev je še vedno tvoja
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

1,9 JTD 115ks, sicer je bolj malo, a še vedno do sto pod 10 sekundami.
in preizkušeno hitreje kot A6 2,4Q

Tako, da je zame zaenkrat kar dovolj, pride pa chiptuning.

Pred nakupom, pa moraš obvezno peljati avto, pa ne samo dva kroga, ampak toliko da boš dobil malo občutka. Lego ima res dobro, samo moraš peljati na rodu zdrsa ali pa malo drseti, da boš res videl kaj avto zmore!
Andreas
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Dec 14, 2003 11:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

TEO, hvala za nasvet :) !

.......glih včeraj sem gladal pri Stepančiču novo 147 1.9 JTD, 115KM......takšno kot jo imaš ti.......avto je zelo cool......pa tudi pospešek 9.9. se mi zdi odličen......dober avto........cena pa je (s popustom 400.000 SIT) še vedno 4.500.000...... he he he........precej veliko......no, ampak jaz delam letno okoli 12.000 - 14.000 km, tako da dizel nikakor ne pride v poštev........gledam pa bencinarje 1.6 za okol 2,5 ali 2,6 milijona SIT.....

LP :D !
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Če ne bi delal velikjo kilometrov, bi sigurno ostal pri bencincu, saj so to prave alfe. Alfa ima bencinske motorje, ki se pri 6500 obratih derejo ŠE in kot pri ostalih znamkah NEHAJ ME MUČIT.

Obvezno se dogovori za testno vožnjo pa ti bo vse jasno. Pa še nekaj o pokvarljivosti, najdi voznika alfe(147,156,166,gtv...), ki je bil nad njo tako razočaran, da je menjal znamko.
Odgovori
  • Informacija