Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
bobo69
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jan 09, 2010 9:23 pm

Alan napisal/-a:tale forum je ratal en sam negativizem!
Popolnoma drži. Zanimivo je, da so na ostalih naših avtomobilskih forumih giulii na splošno bolj naklonjeni kot tu.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Ti presneti novinarji pa res čisto vse objavijo. ](*,)

V razmislek pa tistim, ki se spuščate na osebni nivo, da to kar ocenjujete druge, ste običajno taki sami. Eno izmed osnovnih pravil psihianalitikov.
Dobronamerna pripomba, ker nekdo kar ne more iz svoje kože in stalno žali ljudi. :roll:
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

alfa_samec napisal/-a:Mislim, da je večji problem UK trga bila uradno določena cena pred tistim močnim padcem funta za 30% po rezultatu referenduma o izstopu iz EU. Vsaj tako sem bral.
Mozno. Tisto temo katero sem bral tega nisem zasledil. Jih je kar nekaj in verjetno sem kako spregledal.
In odAlfala sta domov
alfa-156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 107
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 10:31 pm
Vozilo: CUPRA

Prihodnost ALFE:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... UT%20Super" onclick="window.open(this.href);return false;

PROTI

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... TIC%20T%20.." onclick="window.open(this.href);return false;.


:lol: :lol: ne me smejat... Pa ne mi o legi, ker ga 4 matic poje v legi, res visoko letajo kaj naj rečem. Bomo videli kako bo prodaja sledila, samo tale v linku je vredna max 35.000 eur ne pa 48.000....
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

mi lahko kaj več poveš o legi oz. argumentiraš zakaj C 4Matic v legi poje Giulio? Pa ne na gostilniškem nivoju...
alfa-156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 107
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 10:31 pm
Vozilo: CUPRA

Na to vprašanje ti lahko odgovori AUDI leta 80, ko so uvedli quattro pogon v RALLYE in pometli s konkurenco. Še danes je ostal AWD pojem RALLYE. Že da postaviš, tako neumno vprašanje zakaj je AWD boljši kot RWD ali FWD v smislu lege na cesti je odgovor sam po sebi...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@alfa-156: Mislim, da je nemnost na drugi strani (tvoji). Kaj točno ima pogon s tem kakšno lego ima avto na cesti (razen da nezaznavno spremeni težišče avta)? Ima pa veze z oprijemom in posledično obnašanjem avta prevsem pri pospeševanju iz ovinkov, s samo lego pa ne toliko. Razčisti si pojme najprej.

V legi na cesti in na splošno vozni dinamiki Giulia trenutno poje gladko vse kar obstaja v tem razredu - kar je bilo demonstrirano prav z vsakim testom, kjer so le to merili. Najboljši je na tem področju vsa ta leta bil BMW 3, C klasa je pa vedno postavila udobje pred športnostjo, zato tudi nikoli ni bila boljša v vozni dinamiki.

Kar se pa pogona tiče, pa je nov alfin Q4 zelo soroden Masertijevemu in Ferrarijievemu tako da zelo dovmim da je slab in verjetno z lahkoto konkurira, sploh Mercedesovemu.

Ima pa AWD tako prednosti kot slabosti pred RWD.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Verjetno si že dobro stestiral novo Giulio ter MB C in govoriš iz lastnih izkušenj?
je pa že večino Lizard napisal... delat primerjavo z Rallyem pa je tudi na mestu :roll: sploh, ker bodo kupci omenjenih dveh avtomobilov vozili Rallye ...preberi kaj o quattro s1 in boš videl kako težko je bilo ta avtomobil dejansko vozit. Isto kot, da bi rekel zakaj ima F1 zadnji pogon, če je AWD tako superioren? Kot sem že prej povedal se mi ne da it "gostilniških" debat...tako da over&out.
alfa-156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 107
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 10:31 pm
Vozilo: CUPRA

Zeh zeh so teli vaši posti.... Že ideja, da je lahko iz pozicije "nikje nismo", čez noč ob boku s ceno MB C klasi AMG paket je ne komično ampak absurdno... Temu primerna bo prodaja = 0... Če že, prodajale se bodo samo osnovne in še to v zelo omejenih količinah... Poanta vsega je da je zgrešena politika prodajna, poleg tega pa tudi sama dobavljivost in še norčevanje iz kupcev. Kot je napisal en uporabnik je prešaltal na BMW F10, ker je bil tak lep odnos v AT... Dejstvo da si ALFA ROMEO kot znamka dovoljuje take zastopnike neprofesionalne, kaže na odraz znamke. In kupec, ki je pripravljen plačat za tak razred avta 50.000 ga v MB malo manj ko masirajo, da ne govorim o testiranju vsega kar je na voljo, med tem ko na AT se skoraj v avto ne smeš vsesti.

In še enkrat MB je svetlobna leta pred večino znamkami, zato sploh primerjati ta dva avta cenovno je neumno in nesmiselno...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Če prav vidim je cena brez popustov za ta model 58k, kar je 10k več, kot alfa.
Slika
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Pozdravljeni.

Vecinoma samo berem forum, ker je v splosem (govorim o novi Giuliji), debata za zelo "vrtec" nivioju....

...moje mnenje na debato cena/premium pa enostavno moram podati.

Ali je Alfa premium izdelek? Ali si naziv premium zasluzi? Ali ji ljudje zaupajo? 3x NE
Ali je v tem trenutku precenjena? Ali ima neustrezno servisno mrezo? Ali je za premium segment nedorasla?
3x DA

Pa vendar, ustvarili so izdelek, ki ( bi bil oz. je lahko ) premium in zato moramo biti veseli in jim dati cas. Ce se Italjani hocejo vrniti na "avto zemljevid" sveta, taksen izdelek potrebujejo in naredili so GA.

Seveda pa bo potrebno se nekaj let, da bodo ljudje to zacutili in Alfo ponocno uzeli za premium....

...tisti ki pa v Alfi vidijo le poceni izdelek z polno opreme "z druge roke", pa sedaj jamrajo...

PS:
Kaj je premium pametni telefon. Vsi vemo; IPhone in Samsung Galaxy....

...kaj pa vsi ostalo; Sony Xperia zx, z5, HTC one, Lumia 950.... pa se kdo....

...po strojni opremi so vsi ma istem nivoju, pri ceni tudi....

...premium pa sta le dva...,
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Cajti "dobra roba se sama hvali" so na zalost mimo....

...premium izdelek se doseze z pravim marketingom, Ko ti prepricas ljudi , da je tvoj izdelek vreden vec si zmagu...

Mi "Alfisti" pa se mormo odloct kej bi radi; po eni strani zelimo, da bi se na Alfo "rosile gatke" in bi se tako pucutili premium, po drugi stari zelimo avto, ki dobro zgleda je dobro opremljen za ceno Lagune.....

...oboje ne gre....
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Žal se moram oglasiti.
Sam nikoli nisem imel nikakršnih problemov pri Avto Triglavu,z mano so bili vedno prijazni in na nivoju.Tako na servisu,kot na rezervnih delih in tudi v salonu.Vedno sem bil deležen pozornosti.Torej tukaj nekaj ne štima,morda pa tisti,ki kritizirate nimate pravega pristopa in se ob vstopu v salon ne obnašate primerno.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ti pa tut ne znas napisat enga nepokroviteljskega posta.

Ja Roberth je verjetno najstniski pobalin ki nima za burek in mu to pise na celu.

Sej pa je to ze stara praksa prodajalca
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

AR164TB napisal/-a:Žal se moram oglasiti.
Sam nikoli nisem imel nikakršnih problemov pri Avto Triglavu,z mano so bili vedno prijazni in na nivoju.Tako na servisu,kot na rezervnih delih in tudi v salonu.Vedno sem bil deležen pozornosti.Torej tukaj nekaj ne štima,morda pa tisti,ki kritizirate nimate pravega pristopa in se ob vstopu v salon ne obnašate primerno.
Se strinjam. Podobno sem nekoč že napisal. Prejšnji teden sem dobil vabilo na testno vožnjo Giulie, na predstavitev vseh novosti ob 75-ti obletnici Jeep-a. Vedno dobil ponudbo na preventivni pregled vozila, na menjavo pnevmatik,.. Ko opravim servis me čez kak dan, dva kličejo in povprašajo, če sem zadovoljen in če imam kakšne pripombe. Več pa ne mislim pisati, ker tale naš forum je, ma ne vem.
Na nobenem Alfa forumu na svetu se ne prepucava o ceni za novo Giulio. Nikjer po svetu kjer sem hodil, ljudje ne komplicirajo okoli cene. Tolko pač košta, vzemi ali pusti.
Slovenci očitno že počasi razmišljamo ali je sploh vredno živeti. Vem, to gre v propast, ampak predno se ukinete, se spravite s svetom kot se je na primer pokojni Cohen. Glih vrtim zadnji njegov album, pa mi tele destruktivne misli o slovenčkih drsijo po tipkovnici.
Še moj over, dost je tega tarnanja.
Odgovori
  • Informacija