Ali kdo pozna to Alfo 11

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

hm, pri taki 166 je verjetno za pogledat se kej drugega, tudi ce motor in menjalnik delata
Naprimer:
-puscajoca pecka na 166 zelo pogosto unici elektroniko avtomatika, cca 1500 eur popravilo. Ce cuka med prestavljanjem, je skoraj zagotovo to fuc in menjava olja tega ne bo resila. So pa vse 166 mele tezave z pecko.
-podvozje: ko je tu treba kej zrihat, ni noben del poceni
-nosilci motorja, jih je precej, verjetno vsi bolj bogi, novi dragi ko satan
Za dva jurja avta tega razreda sigurno ne mores samo tankat in vozit.
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

O nedaj bože, okvirji tablc od Žonte pa lastnik iz Celja. Stavim 100€ da je avto šou čez navezo avtoodpad Feštajn, Global Leasing, Žonta tehnični. Sam bejž, bejž kolkor lahk.
(Čeprav sm js tut od tu okol pa mi živc dvigne ko kozlate razne "čez trojane ne kupuj").
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

živjo spet jaz menjalnik je bil obnovljen in narejen tutning avta veliki servis pred 40k :-k
kaj pa je narobe če ima tiptronic menjalnik ker naj bi bil na tej izboljsan itd ne vem ne spoznam se dosti prosim za pomoč nasvete ljudi ki imajo izkušnje s temi menjalniki
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

ja alfa naj bi bila uvožena iz IT sem on je tretji lastnik pa ni iz celja iz šentjurja je če je keremu kaj jasno ker men je tut mal sumljivo vse skup hmm
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Najprej... pike, vejice, skratka ločila. Taki špagetasti stavki so izjemno težko berljivi.

Na tematiko: Šentjur ni kaj pretirano drugače kot celje :wink: Še reče se mu Šentjur pri Celju :)
Zakaj avtomatika? Na avto.netu je trenutno precej slaba izbira 166, ampak nekaj bi jih bilo it za pogledat (ena 2003 letnik za 3k€, in FL temno siva za 2,4k€ sta kr uredu videt po oglasu). Ne kupuj na vrat na nos, ker boš dobil jamo brez. Potem bo pa spet alfa kriva, da vse po spisku crkuje. Pa tale mi deluje kot da je ves čas na avtonetu... Črn volan v bež notranjosti v kombinaciji z avtomatikom. Deluje kot ena sestavlanka k sam menja lastnike.
Slika
strajnarR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Maj 04, 2014 8:47 pm

Ravno ne spremlam redno foruma, pa se mi tudi ne da brskat nazaj, če je kdo kaj povedal o tej 159 TI iz avto triglava.
V soboto sem šel uč vržt, čeprav je že po slikah videt boga, vsaj znotraj.

V živo?
Še slabše.
Karoserijsko slabo ohranjena, okoli koles je vse speskano.
Prva krom maska je več kot pol zluščena, tudi spredaj je vsa popikana.
Notranjost je ZELO obrabljena, volan, prestavna ročica, sedež...
Verjetno bi lahko še našteval, pa sem raj krenu. Tud tistih 5min je bilo preveč. Tud vžgal je nisem.
Tista 18" platišča so edino videti lepa.

Videl sem že nekaj 159, pa bi se upal stavit, da ima tale krepko čez 350.000km ali so pa z njo zelo slabo delali.

Slika
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

hvala za nasvet :) sam jo bom šel vseen pogledat tko, da vidim mal če je vse ok pa to. Bom se v vse zapičil, ker prijatelj k ma alfo mi je rekel, da zgleda ok sam ga ni trenutno, da bi si jo sel z mano ogledat sam šele v nedeljo lahko gre z mano :roll: mogoče bom šel pogledat pol v nedeljo pa s prijatlom,k ma pojma več o alfah še enkat,da jo on stestira pa mi pove al jo kupm al ne,k nočm z glavo skozi zid kot pri prvi alfi mater ](*,) sam kaj pa tej avtomatiki?kaj je z njimi k jst bi ful mel avtomatika rad ampak ne vem če so zanesljivi na alfah hmmm :-k
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

aja pa še nekaj kaj je razlika JTD pa JTDM je to pri motorju ali pri opremi al kaj je fora :-k ps vem velik sprašujem bol uprašat kot da se zaj.. hvala za odgovor
Toma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jan 02, 2011 10:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Pozna kdo katero od teh dveh 147-k? Oziroma katerega od prodajalcev?

1.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12607461" onclick="window.open(this.href);return false;

2.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12417349" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Samo316: Dobronamerno vprašanje: si prepričan, da resnično rabiš in lahko tudi vzdržuješ poslovno limuzino višjega razreda, ki ima za sabo 13 let in bojda 300.000 km ter je "tjunana"?

Kar se motorjev tiče: JTD je starejši in JTDm novejši motor, gola zasnova je pa ista.
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Mislm da je razlika razlika v tem da ima JTD 2 ventila na cilinder, JTDM pa 4 ventile na cilinder. Mislm pa da je m oznaka za multijet, kar pa pomeni da so drugačne šobe, ki so sposobne vbrizgati gorivo 10x hitreje kot predhodnice v jtd, s tem pa pride da lahko šoba v večih delih cikla motorja vbrizga gorivo. Za to poskrbijo dvojne odmične gredi in povečan pritisk goriva v common rail sistemu. Mislim pa da so vsi JTDM motorji imeli tudi variabilno geometrijo lopatic v turbini. JTD unijet, JTDM multijet. Vsaj prbližno tako je...
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

hmm, ja vem :-k ja vzdrževanje bi šlo to ni tak problem k ma prjatu tut delavnico mehanični in dele lahko bol poceni dobi in mi jih da gor na avto če bi blo kaj takega kot je potrošnji material pač sam nisem prepričan če se mi splača to kupiti :-k ampak za ta denar mi ta avto največ ponuja kar se tiče varnosti in luksuza.Zavarovanje me pride 480e registreran je tehničnega ima pač plačam registracijo dok jo še ima in zdi se mi varen avto sam ne vem če so s temi menjalniki veliki problemi žre pa kot bencinar 150KM nekje tko da je nekje isto in če je res v dobrem stanju mislim da bi se mi jo splačalo kupit za in da jo imam eno ali dve leti potem pa kupim nekaj drugega tako sem mislil če praw bi raje videl da je mjet :-k hmm nvm malo sem v dilemi tuki 8-[ ampak jaz potrebujem avto za dokaj dolgo relacijo tudi zato me ta avto zanima MB Dolenjska hmm
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

aja in kako naj vem,če je Mjet mašina v avtu a je kje oznaka drugje kot na pokrovu motorja ,če mi da kdo prosim nasvet glede tega
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

samo316 odločitev je vsekakor tvoja, ampak po napisanem tukaj jaz avta tudi pogledat ne bi več šel ;) Vsaj po mojih izkušnjah je tako, da če je že na začetku nekaj sumljivega, je v resnici tega še 10x toliko. V tak avto lahko vložiš par tisoč € pa še videt ni, da si kaj naredil...
samo316
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Nov 13, 2017 7:30 am

saj imaš prav .sam za tam 2000e so vsi avti čez 200 000 km in še starejši s slabšo opremo tko da nvm jaooo kaj čm nrdit hmm :-k mogoče mazda mi je ena ok https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12618215&show=1" onclick="window.open(this.href);return false; kak predlog lepo prosim hvala
Odgovori
  • Informacija