Luminary izkušnje?!

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa156driver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pozdravljeni na forumu!

Zanima me če je že kdo od Vas kupil avto pri podjetju Luminary d.o.o., PE Koperska 94 v Murgljah.
Zanima me nakup dveh 156 1.9jtd, katere sta iz Italije in kakšni so kaj Alfe iz tega podjetja, ali so to pripeljane karambolirane v Slovenijo in kako je kaj z realnimi kilometri.


Povezava na oglas

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=319364

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=309411

Hvala!
Uporabniški avatar
fejstfnt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: To Jul 27, 2004 11:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ko se jaz iskal avto sem bil vedno razočaran ko sem šel gledat k posrednikom. Vsak je bil kaj butnjen in dvomljive kvalitete. Enega sem šel gledat tudi k Luminary pa takrat sploh še ni bil do konca sestavljen - manjkalo je par stvari :? . Lahko pa greš pogledat in se pustiš presenetiti.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pri temu sm jz gledu ko sm se kupovou alfo....vse so ble kao letnik 2000 z 60k prevozinimi, yea right, notr pa taka k da bi ovce sabo prevazu. Pomoje je to pripeljan v slo in zavrten nazaj, z trditvijo pa tega ne morm trdit, predn kej kups tm, raj enga poznavalca sabo uzem da nebos potem odkriu kej kar ti nebo vsec.

LP
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

z tem smo se že enkrat pogovarjal za dizle ki jih je imel tam je imel realne kilometre in je dal še garancijo 3mesece al neki takega res pa je da tud cene ni imel pretirano nizke
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Oj. 99% sem prepričan, da sta pripeljani iz italije. Sam takisto iščem eno alfeto 156 za sebe (za precej manj denarja) in moram priznat, da sem od recimo cca. 20ih (tocne stevilke ne vem je pa stevilka tam nekje), ki sem jih sel pogledat videl le dve kupljeni v sloveniji. Po vecini so bile res vse taksne kot bi ovce prevazal v njih (sej ne da je med makaronarji in ovcam veliko razlike sam vseeno), sem pa nasel eno kar lepo, kilometri dokaj realni (glede na ohranjenost avta jih prav veliko niso moral prevrtet), avto lepo ocuvan znotraj (pri vseh je bilo kaj polomljeno, sam ter tja je kaj manjkalo, pri enim sem dozivel, da se ni bila sestavljena in motorcki za brisalce niso delovali, itd...), predvsem je bil pa avto v nulo spucan tako, da ni bilo ocesu skrita nobena napaka. Sam financno si je v tem trenutku se ne morem privoscit... mogoce prihodnji mesec :) ... http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=321943.

Ja drugace pa prihaja vecino avto iz IT. Kilomtri so bolj za smejat in ceravno sprva nisem bil prevec zagret za uvozen avto, sem se sedaj nekolko omehcal in bi tudi taksnega vzel, samo se pa ne smes prevec pustiti voditi prodajalcem. Ko kupim kako se pa itak beremo :D
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ja so pripeljane iz italije
Uporabniški avatar
The Architect
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: Sr Maj 12, 2004 12:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jaz sm pred kratkim tam kupoval s stricem punta. Bil je pripeljan iz španije, še v garanciji, zelo lepo ohranjen le mal so ble luči motne, pa mislm da je bil neki barvan. Ampak je model spustu ceno za 150 k pa še pol je neki zravn dal. Tko da najverjetneje so tam bol vsi avtomobili iz uvoza. Je pa stric zlo zadaovoljen, do zdaj ni blo še nč narobe.
LP, s
Uporabniški avatar
maximus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Nov 17, 2005 3:46 pm

Pozdravljeni vsi

Sem novi na forumu in sem se včlanil zato,ker sem kupil Alfo 156 SW 1.9 JTD....

Meni je krasna,lepa in sploh in oh,kakšna je kvaliteta [-o< ,bomo še videli :wink:
Kupil sem si jo pri firmi Luminary iz Lj ,kjer bi rad pohvalil trgovce,ki so se res izkazali s svojim pristopom , ustrežljivostjo ...
Res vse pohvale...

Kakšne imate ostali izkušnje z prodajalci rabljenih Alf in tudi JTDji?

lp
m
markomacek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: So Jul 19, 2003 2:54 pm

In tudi tvoja Alfa je sigurno imela od 70.000-80.000 km.Ma kaj ste vsi slepi a ne vidite da njegova vozila imajo vsa od 70.000-80.000 km.al je letnik 00,01,02,03,ali 04 sploh ni važno vse imajo te kilometre.Čudno verjetno tujci ko dosežejo to kilometrino avto prodajo!Pri nakupu malo pomislite!
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Dokler bo narod mislil, da je avto s 150.000 km samo se za generalno obnovit al pa na odpad zapeljat se bojo stevci sukal dnevno.

Alfe pri Luminary so vecina iz Italije. Za Italjanske pa velja: površinsko barvanje obvezno ( tisti ki ste bli v Rimu, Milanu itd veste zakaj). Niso pa usuti avti. Poznam zaposlene pri Luminary in na moje cudo, nisem dozivel da bi mrzel avto, katerega prodajajo kdaj ful gas prtegnl, kot to delajo ostali händlerji.
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Sam sm gledal tam dve 156sw pred slabim letom. Kot je ze nekdo omenil zelo profesionalen pristop in doro poznavanje avtomobilov. Zataknlo se je pa pri kilometrih - obe sta bili vrteni kr precej nazaj. tako ni bilo od prodaje in nakupa nic....

Ps.> Ni c nimam proti veliko kilometrom....hocem pa vedeti koliko jih je zaradi vzdrzevanja.
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

Pa vedno so najdražji :roll:
Lp, D.
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Velikokrat sem se ustavil tam. In enkrat sem naletel ravno takrat, ko je dobil novo posilko iz Italije. Ena rdeca 145ka pa se ene 2-3 156ke. Ko sm jz vidu tiste zanemarjene avtomobile...Dobr pustmo kaksne praskice in vdolbinice (glede na to da so italjani itak peki) ampak vsak takoj vidi, kater avto je imel v preteklosti vsaj malo skrbecega lastnika. Jz vem kater avto je bil zanemarjen. Ob pogledu na tako bedno vzdrzevan, umazan, potolcen, popraskan in osvinjan avto (da ne govorim o tem kaksna je bila notranjost - slabša kot v ZOO) me je kr srce zabolelo, ko sem tiste Alfice tm gledu. Zame osebno poliranje in globinsko ciscenje se zdalec nista dovolj, da bi po tem se kdaj razmisljal kaj kupiti pri njih.

LP
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

Jz sem se enkrat s šefom zgovarjal in mi je priznal, da gre skoraj vsak avto najprej mal k ličarju, globinsko čiščenje, ..., šele potem ga postavijo na prodajo. Sej avto pol res še kr lepo zgleda, prej pa... :roll:
So pa seveda tudi svetle izjeme.
Lp, D.
miguell
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Okt 18, 2005 10:34 pm

tole je moje prvo sporocilo na forumu, zato najprej vsem lep pozdarv. tudi sam sem kupil alfo pri tem trgovcu in moram povedat, da se z maximus popolnoma strinjam. pristop cist ok, bil sem pa tudi sam skepticen glede mojih km, dokler nisem peljal avta na redni servis. tam mi je mehanik ze kr vnaprej povedu, da je stevec verjetno prevrten, dokler ni opravil servisa in ko je hotel resetirat servisni stevec, je ugotovil, da so ga prejsni serviserji pozabl resetirat, oz. da se sploh nikol ni bil resetiran. na tak nacin je ugotovil realno stevilo km, ki se od podatka na armaturi niso razlikovali. zakljucek, stevec ni bil prevrten. aja, pa ker sem dal moj stari avto notr, sem za foro pocekiro, kako ga oglasuje in oglaseval ga je z natanko toliko km, kot sm jih jst pustil na stevcu.
Odgovori
  • Informacija