Kam po novo Alfo? AvtoTriglav nima niti ene v salonu

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
ginek2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Nov 06, 2017 12:04 pm

Pozdravljeni,

upam da ne smetim v napačni folder - nisem tu aktiven več kot 10 let.


Razmišljam o nakupu nove Giulie, dvomim da bo kdaj še na voljo lepša bencinska Alfa, vendar sem v dilemi da bi kdajkoli sploh še šel na Avto Triglav, ne pa da jim celo dam denar.

1. Konfigurator jim ne dela že pol leta, po moje niti ne vedo - ker se je meni prejšni teden v salonu opravičeval, da je to samo zdaj, ker osvežujejo.
2. V salonu ni niti ene same Alfe za pogledat (!), če odmislim tisto prvotno Giulio oldtimer. Kako naj odštejem 60k EUR brez da avto vidim in preizkusim. Ni to pomivalni stroj za 500 EUR.
3. So tudi ostali kompromisi - recimo 280KM verzija ni dobavljiva v RWD izvedbi za naš trg (v Italiji je). Po drugi strani ne vem kako je pri nakupu v tujini z garancijo, ipd.

Če je bil kdo v podobni dilemi in je našel kompromis, morda kak sivi uvoznik, morda direkt nakup v Italiji in lasten uvoz, prosim z besedo na dan.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Če kupiš v tujini, imaš 2leti tovarniške garancije, +3 jamstvo pa ne.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Jaz sem se pred kratkim pogovarjal z vodstvom ljubljanskega Avto Triglava.

Res je kar praviš, nimajo niti enega testnega modela. Pravi pa, da prodajo vse kar se naroči (ne moreš verjet :D). Že iz tega vidika je jasno, da jim je za Alfa Romeo vseeno in raje tržijo Jeep in Fiat.

Predlagam obisk Zege ali pa uvoz iz tujine.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kaj pa Mariborski Avto-Triglav?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

vsa dobava novih gre prek gestapoštaba na Dunajski v Lj.

za test se pa zihr najde kakšna ˝skor˝ nova, na Krasu ne bi smel bit problem jo dobit za vožnjo. pokliči in se zmeni...
Slika
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Ginek2

Šteje se leto 2021. Kakšen sivi uvoz ? Če si res želiš avta bi lahko, če malo pretiravam preden si napisal ta post že imel testno vožnjo v IT, AT ali Nemčiji. Se pa strinjam da je prodajna in poprodajna usluga na AT slaba. Super da imamo odprt trg in kupiš tam kjer imaš občutek, da si poleg avta dobil tudi pošteno uslugo.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

To, da generalni zastopnik nima v salonu niti ene Giulie je pac sramota.
Slika
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Če smo realni je Alfa generalno u buli. Kakšno osnovo so imeli v znamki pa bo šlo u... Kompletna bivša skupina FLAR bo usahnila. Večina proizvajalcev se prilagaja spremebam, FCA se bo tako da bo ostal samo še jeep in Fiat 500 v 72 različicah...
ginek2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Nov 06, 2017 12:04 pm

skyblue napisal/-a:Ginek2

Šteje se leto 2021. Kakšen sivi uvoz ? Če si res želiš avta bi lahko, če malo pretiravam preden si napisal ta post že imel testno vožnjo v IT, AT ali Nemčiji. Se pa strinjam da je prodajna in poprodajna usluga na AT slaba. Super da imamo odprt trg in kupiš tam kjer imaš občutek, da si poleg avta dobil tudi pošteno uslugo.
Toliko si ga ne želim, da bom kupil kar na pamet in to bi bilo IMHO kar idiotsko Ma ja, a zdaj bom hodil testirat v Nemčijo, potem pa naročil na Avto Triglav. Da omenim da jim tudi v salonu ni konfigurator interno deloval - torej niso mogli izdelat ene same ponudbe in niti enega prospekta na voljo. Vzeli so moje podatke, naslov, telefonsko, prosil sem za ponudbo, danes je en teden odkar sem bil tam in ni ničesar. 8) 8) :lol:

Ja, če kupim izven Slovenije nov avto je to še vedno sivi uvoz. . Verjetno mi drugega ne preostane. Če me Giulia prepriča - ne samo vizualno, kjer mi je res najlepši avto - šel v bom v salon v Trst, ki mi je blizu in se probal tam zdilat za ponudbo. Opcija je seveda tud Zega (dasiravno on naroča prek AT).


Drugače, hvala vsem za debato.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Niti kataloga nimajo? ](*,)
Slika
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Zdravo.

Nikjer ni nobene AR za videti v živo. Žalostno. Sicer pa prodajalci niso bog ve kako podkovani, ker pod eno streho prodajajo Ford, Citroen, Fiat, Jeep, Maserati. S katerim koli prodajalcem sem govoril po celi SLO, noben ne ve kaj pametnega povedati o Giulia/Stelvio. Pa sta oba avtomobila s takšno zgodbo, kot redko kateri avtomobil. Pa ne samo zgodba, oba avta sta nenormalno dobra za voziti.

Avto Triglav in Alfa Romeo si ne delata usluge s prodajalci, ki niti ne znajo, kaj prodajajo. Me prav zanima, kako bi AR reagiral, če bi poznal situacijo. Oni so naredili izredno posebna avtomobila, trgovci pa najmanjšega pojma nimajo o vsem skupaj. Res škoda.



Edit: Premaknjeno v sorodno tematiko ...
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Zato ker Avto Triglavu dol visi glede prodaje Alfe Romeo, gre se jim samo za dobiček in reklamirajo modele/znamke v katerih vidijo največ zaslužka.

Ta zgodba se vleče že vrsto let. Alfa Romeo v Sloveniji pač nima ustreznega distributerja.

O tem so Alfisti na tem forumu debatirali in ustvarili že na stotine komentarjev.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Tudi jaz sem dobil točno takšen občutek! Kot, da jim sploh ni do prodaje AR.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Prej se jim je h***lo, zedaj ima pa vse skupaj čez Emil Frey in se jim že bolj hebe, razen za €€€. Če kdo da, na lepe oči.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Drži!
Odkar je omenjena mreža Emil Frey so se zadeve precej poslabšale.
In kar je zanimivo da se na novo Alfa Romeo čaka najmanj 9 mesecev.



Edit: Izbrisan zgornji citat/komentar ...
Odgovori
  • Informacija