ALFA 155 Q4

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori

155 Q4

Glasovanje se je zaključilo dne Po Avg 11, 2003 11:31 pm

katastrofa
0
Brez glasov
kar vredu
0
Brez glasov
super avto
1
100%
 
Skupaj glasov: 1
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Ker bom v kratkem verjetno šel v nakup 155 Q4 me zanima kaj si mislite o samem avtomobilu :roll:
ROLLY

ČE TE ZANIMA 166 VEM ZA ENEGA SUPER DOBREGA
BRANKO
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Ja ne bi se jo branil samo imam preplitek žep
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Super avto, samo moraš res imeti malo sreče da dobiš eno v dobrem stanju, ker jih večina ljudi, ki jih ima res zgoni. Raje vzameš 155 2.0, ker so bolje ohranjene, po majhni predelavi pa gre tudi dovolj hitro.
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Ja sej mi vsi pravijo da je boljša varianta 2.0 samo nekak mi je Q4 bolj pri srcu :lol:
cvili

Oj!
Leta nazaj sem vozil 155 in se mi je kar milo str'ilo, k sm jo prodal!
Lep avto, dobre vozne lastnosti, le poraba je bila katastrofalna ob malce pretezki nogi (15 litrov/100 km).
Tudi jest predlagam motor 2.0, mogoce zadnji letniki 155 z 2.0 twin spark 16V !!
lpV
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

>zadnjič sem šel gledat eno 155ko Q4 in videl to čudo ( po lastnikovem zagotavljanju da avto nikoli ni bil zaleten) sem ga vprašal zakaj je potem prva šipa zamenjaja IN ZAKAJ ZA HUDIČA je avto iz dveh sestavljen! zadnji konec je bil z napihnjenimi boki ( AR SUPER) prednji pa starejši bolj oglat. Nebi mel nič proti če bi bil avto saj lepo sestavljen ampak se mi je kar smilil. To še ni vse: prejšnji lastnik je očitno v motor vlil olje za menjalnik ki je bolj gost in odklopil senzorje za kotronolo nivoja olja. Motor je bil dobesedno mogoče 200km stran od "smrti" traktorski zvok.. v olju drobni delci opilkov..itd.. zdejšnji lastnik pa jo je kupil letos poleti zaradi klime HAHA.. uglavnem alfa se bo verjetno prodajala po delih...ker bi popravilo prišlo več kot je avto vreden.. aj pa še en smeh: za alfo je plačal 900.000 sit =D> =D> =D> ... kaj sem hotel povedat: Zelo zelo težko je dobiti dobro ohranjeno Q4 155ko tako znaj kot v srcu... LP
Uporabniški avatar
zoranwagen
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1371
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:18 am

155 2.0 in Q4 nikakor ni za primerjat! Pa lahko na 2.0 še tolko pošraufaš!

Jest svojo Q4 mislim prodat ni najlepša ampak tehnično okej!
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Halo, sem nov tukaj.

Yep. Q4 je definitivno top model od 155, vožnja s to 155 ni primerljiva z nobeno drugo (2.0 Turbo in 4X4 iz legendarne Lancie Delte HF Integrale, aktivno vzmetenje...) - avto moraš peljat na malce daljšo testno vožnjo. Kakšno leto nazaj sem kupoval avto, prej pa sem jih hodil gledat že tri leta in lahko rečem, da sem videl večino SLO Q4ic, ampak z redkimi izjemami (te se tako ne prodajajo) so bile podrtije. Vse razšraufane (stavim tudi, da je vsem Q4cam v SLO pokrivilo ventile zaradi tovarniške napake na zobatem jermenu iz prve vgradnje, ker lastniki pač niso bili obveščeni, ker je bila večina avtomobilov uvožena), slabo skupaj zmetane, ropotajo (ker je lastniku težko narest nov navoj in zamenjat zlomljen vijak, ki pritrdi izpušni kolektor), razrezano usnje na sedežih...

Sedaj, če je bil avto v redu popravljen po crashu (to je itak bila praktično vsaka) in da je mehanika in elektrika brezhibna, je avto lahko ugoden nakup (oprema+zmogljivosti/cena). Zavedat se moraš, da vzdrževanje ni na nivoju Cliota; imaš precej več delov, ki se lahko pokvarijo in zaradi zapletenosti tudi vzamejo veliko časa za servisiranje. Ko sprejmeš to in odcolaš še registracijo, imaš pa pravi bolid! Hudo zadevo. Povej, kako si se/boš odločil z nakupom.
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

MITT lep pozdrav
Hm vem, da je Q4 delikatna zadeva, vsaj kar se financ tiče, zato pa če kdo pozna kako, ki je recimo v koliko toliko dobrem stanju, s tem mislim da je bila vsaj redno servisirana + ostalo, naj kar napiše vsi predlogi so dobrodošli :D odločam pa se tudi za 155 V6,
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pri strajnarju stoji ( če še ) zaribana AR 155 2.5 V6 mislim da je cena 150.000 Avto je od nekega gospoda iz Radovljice ( semizdi) AVTO Je pa brez ene same praske kot da bi ga iz salona pripeljal tako zunaj kot notri!
Samo mašina še manjka iz Italije :)
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Em, tako, na koncu so prišle v ožji izbor:

Bela Q4 od frenda (~39 let) iz Naklega/Radovljice, ampak mu je priletel kamenček pod zobati jermen, ta se je strgal in pokrivil vse ventile (po tem se nismo več slišali, zgleda malce zamere, ker sem ravno jest hotel, da pelje na testno vožnjo, ko se je to zgodilo, pa še v času popravila, ko je bil parkiran pred servisom so mu spizdili 4*ALU). Avto je zrihtan in je bil ne dolgo nazaj opažen na cesti. Avto je bil kupljen v SLO, vedno servisiran na pooblaščenem servisu in mislim, da celo nikoli sesut.

Druga, ki mi je bila pa resno všeč, je bila tudi Bela Q3 (vse v barvi karoserije, tudi sicer majhne, vendar atraktivne 5 krake 15" felge, ki so gledale skoraj ven izpod blatnikov) iz Lucije (tip ~30 let), lastnik je montiral klime, zato je imel potrgano vse usnje na sedežih (bi bilo treba zrihtat), avto je bil iz Italije, vendar, ko sem jo vozil, tip top, vlekla je najbolj od vseh, ki sem jih vozil - skoraj tako kot prva Q4, ki pa ni imela delujocega Water Spraya.

Tretja rdeča iz LJ (bežigrajska soseska) je tudi nenormalno vlekla (delujoč Water Spray je huda zadeva - to morate ostali lastniki Q4 zrihtat, ta je imel še tako naštimano, da je zasvetila dodatna lučka, ko injektorji brizgajo vodo na Intercooler), vendar je bila razšraufana in tudi malce poknjena bočno, ampak dobro zrihtana nazaj. Je pa precej spuščena, s strait exhaust pipo - torej samo zadnji lonec in zelo glasna. V dobrih časih je mela lepe 17"ke.

Vse to se je prodajalo nekje lani poleti/začetek jeseni. Če vas rasno zanima, bom malce več povprašal pri Zegi, ker imam ravno ta teden tam avto.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

[quote="Samo mašina še manjka iz Italije :)[/quote]

Yep!! Po novem ne rabite delat A-testov in homologacije , če zamenjate motor z ENAKIM motorjem - torej ista serija z istimi oznakami (torej prostornina). Tudi v prometnem dovoljenju ni več zapisana številka motorja, tako je ta postal navaden rezervni del, ki se ga pač menja :? , ko crkne :evil: .
Uporabniški avatar
smolko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 594
Pridružen: Po Jul 07, 2003 2:20 pm
Kraj: Radovljica
Kontakt:

Jaz se resno zanimam zato kar povprašaj, če ti ni odveč
darko567
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: So Nov 29, 2003 9:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

lep pozdrav sem med novimi na tem forumu.

AR155 Q4 dobre vozne lasnosti dokaj hiter avto.Če hočeš imeti ta avto potem ne glej na porabo ker to ni dizl, s takimi voznimi lasnosti kot jih ima ta avto (porabo skoraj da zanemariš). Moraš se sprijazniti z dejstvom da ko ti kaj crkne učasih kosov ne dobiš pri nas ampak moraš kar v italijo it iskat.Drugače je ta avto špica še sam ga mam in ti moram povedat da sem zadovoljen.Če ga najdeš in ga kupiš ti želim veliko kvalitetne ter športne vožnje ker alfa je športnik po srcu.
Darko Q4
Odgovori
  • Informacija