Kaj vse vam je crknilo?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

prednje žarnice?
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

wolfyy napisal/-a: pa tisto za količino goriva kaže vedno 1/4 manj, tako da ko se prižge lučka za rezervo imam v tanku še ene 20litrov goriva
bolje to, kot da bi kazala preveč :D

sicer pa pri moji 146 podobna nenatančnost, le malce manj pesimistična je :lol:
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

jap prednje ja...vsake 3-4 mesce ena gvišno pregori, sej v načrtu je menjava unih kontaktov
Uporabniški avatar
alfa.speed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: So Jan 05, 2008 9:40 pm

centrala za abs
senzor za gas(selespeed)
nenno80
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Apr 03, 2010 4:22 pm

Od koga je elektronika, da crkujejo žarnice nonstop? To se je meni dogajalo na Lupotu.... :(
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

wolfyy napisal/-a:jap prednje ja...vsake 3-4 mesce ena gvišno pregori, sej v načrtu je menjava unih kontaktov
Men je v enmu mescu 3 leve prekuril.... 2kratki 1 dolga :D

Zdj je pa mir za 1x :)
Uporabniški avatar
Udovč
Alfist
Alfist
Prispevkov: 298
Pridružen: Sr Jan 21, 2009 5:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Breg ob Bistrici

No jaz sem pa na moji ravnokar zmenjal:

-obe zgornji vilici prve obese:120 eur
-notranja manšeta leve polosovine:15 eur
-vse štiri amortizerje in vzmeti:560 eur
-obe palčki stabilizatorja:38 eur

obenem mi je sušnik zamenjal še olje in čistilec ter mikrofilter.
Vse skupaj je prišlo nekaj čez 1000 eur(z delom) ampak mi ni žal,ker se avto spet vozi kot nov. =D>
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

sine napisal/-a:Hja, kje naj začnem? Vedno sem bil jezen, ko sem poslušal lastnike nemcev, ko so obrekovali italijanske avtomobile sam sem pa slepo verjel, da so to vse le izmišljotine ... vendar NISO!!! V enem letu mi je na avtu crknilo vse kar se crkniti da (razen mašine, ki je res pikabela). No pa naj naštejem (upam, da se bom spomnil vsega):
1. potisna ročica sklopke (slab material)-popustila je sponka in zaradi te majhne sponke sem moral menjati cel cilinder sklopke
2. luftmesser
3. zadnji šipi ne delujejo več oz. zadnja desna se odpira vendar na obroke
4. popustila gumica vetrobranske šipe
5. vetrobranska šipa se mi je verjeli ali ne odlepila prejšnjo zimo (avto ni bil popravljan oz. karamboliran spredaj)
6. roke (spodnje, zgornje, gumice, ...)
7. brisalci (delujejo le na trojki, ostali dve fazi sta ''kaput'')
8. pumpica za vetrobransko tekočino (crepo di morto)
9. glavni napenjalec
10. jermenica
11. sinhron menjalnika (3. prestava)
12. ko je zunaj zelo mrzlo zatiči čeprav so namazani ostanejo v vratih tako, da lahko vrata zapreš le s pomočjo klešč
13. pokrov dovoda goriva (zaštekal in ni se ga dalo drugače odpreti kot z silo)
14. prtljažnik nisem mogel odpreti pol leta (peljal na tri različne servise, nekje so hoteli rezati nekje so samo zamahnili z roko in rekli prodaj)
15. avto rabi celo večnost, da se segreje
16. po glavnem servisu mi je odpovedal servo sistem (spet napaka slab material)
17. električna napeljava-katastrofa, če držim gumb za odpiranje šip predolgo mi začnejo utripati sprednje luči
18. klima dela po svoje-naj bi bila avtomatska ampak sigurno ni
pa še bi se našlo ....

Skratka tele 156-tke so katastrofa kakor po izdelavi tako tudi po kvaliteti materiala, najbolj smešno pa se mi je zdelo, ko mi je na uradnem servisu od Alfe mehanik sam rekel, da so te avti navaden ''šrot''. Avto je bil od prejšnjega lastnika res lepo vzdrževan tako, da so prejšnje napake izključene. Včasih bi najraje vzel macolo in ga demoliral pa odpeljal na odpad. To bo definitivno moj zadnji italijan-NIKDAR VEČ!!!!
Eh, saj ni samo tvoj taki --155 je ista --samo probleme imam -elektrika je katastrofa --no vse to kar si sam napisal + se ko avto ugasnem (kljuc) se masina kar naprej leti :D --no kot receno ,,vse kar je staro je treba 1x popraviti --samo bolj popravljam bolj je vse zanic --ti recem kar sproti sibam nove dele v njo - tako da sem ze tolko vstavil ,da bi si lahko drugega novejsega kupil, samo sedaj pa bo verjetno 1x konec in bo mir , mislim da drugo leto spomladi :D ,ko jo dam se spricniti --no kakorkoli skupni znesek bo tam nekje 7-8 tisoc --pa kaj morem ko pa sem se zaljubil v njo :lol: --edino kar se zeza ,da nevem kje kaksna stvar tici --ko pa moras za vsako malenkost skoraj se 5 ostalih delov odmontirati da prides zraven :cry:
No, ok fajn bodi-te in ne se sekirat ,zrihtaj-te jo pa bo nekoc oldtimer :D in se sreca je je to ,da imamo alfe ki jim motorji res dolgo zdrzijo --ce jo lepo suvas tudi do 600000 --mi se se bomo vozili v starem.. ko bodo drugi ze po lufti leteli z avtomobilom ,,kako bo lusno --proste ceste ,,samo alfe na cesti -- :D :D :D

Lp Dusko
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Jaz pa hja na 146ki sem menjal, da vidm, če se še spomnem kaj točno. Izredne servise, rednih ne bom omenjal.

- LMM (ta me je zajebaval še najbol cajta, rešu sm se problema končno, k sm orginalnga kupu, tiste pocen vrjante niso zadostovale)
-bobne zadnje
- nekaj pr rokah, ker sm padu na tehničnem
-sklopko
-za odmrznt šipo zadnjo

To je pa to se mi zdi, v glavnem v 7 letih k sm ga mel in prej starša 3 leta, je to več al manj to. Z avtom sem naredil praktično 200k km, tko da pritozb nimam nad vzdrzljivostjo, se je izkazal kar pošteno. Ker je to bil moj prvi avto sem seveda z njim par let delal kot svinja z mehom. Se mi pa zdi, da bi počasi pršli problemi. :)


Alfe so carski avti, so pa pač avti za bolj kratko razmerje, kot kurbice, žgeš in uživaš, sam oženil jo pa ne boš. :D
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

alex146 napisal/-a:
wolfyy napisal/-a: pa tisto za količino goriva kaže vedno 1/4 manj, tako da ko se prižge lučka za rezervo imam v tanku še ene 20litrov goriva
bolje to, kot da bi kazala preveč :D

sicer pa pri moji 146 podobna nenatančnost, le malce manj pesimistična je :lol:
to je pri meni isto bilo -- pa sem zamenjal tahometer in potem sem bil jezen ko sem moral vedno polnega tankat :D 60-70 € prej pa 40-- :D :D
airmike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Apr 16, 2010 8:40 pm

AR 145 1.4 bokser 97 letnik 175k prevoženih kupljena z 144k generalka delana pri 134k :D
Takoj po nakupu menjano:

-sprednji desni ležaj
-sprednje roke
-cilinder sklopke
-termostat
-olje agip sint 2000 (zakaj je to pomembno beri spodaj)

Kasneje sem še menjal:

-izpuh ker je prejšni prerustal in dol pado
-sprednjo zavorno čeljust
-diske in ploščice
-vodno pumpo ker je vrtela v prazno
-dolil enih 15 litrov olja v enem letu(jebeni Agip sint 2000 :S)
-miljon enih žarnic

Menjat bi še mogo:

-zopet sprednje ležaje
-HK zglobe
-zadnje bremze
-sklopko ker trese
-diff ker ma luft
-nosilce motorja
-izpuh ker bo spet dol pado pa homolomo nima ker je športni :S
-desna luč ma štelšraufe polomljene in sveti v tla
-amortizerji kaput
-termostat spet....

+ miljon manjših stvari ki me motijo od tega je 500.000 čričkov v kabini....

Da ne omenjam da ko je vroče ne vžge hladna iz prve ampak v drugo komaj. Pozimi pa ko je najhujši mraz pa vžge iz prve. 14 dni sem mel parkirano celo pokrito z snegom pa sem sam mal odmetal da sem lahk vrata odprl pa je vžgala iz prve. Poleti pa noče. Zakašlja 2x 3x na 500 obratih pa crkne. V drugo pa vžge pa nabije obrate na 2500 pol pa počasi padejo.... mogoče motorček prostega teka za spucat?

Itak pa ni važno ker je včeraj potekla registracija in ne mislim več podaljšat.
dusko68
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 100
Pridružen: So Mar 20, 2010 9:20 am

airmike napisal/-a:AR 145 1.4 bokser 97 letnik 175k prevoženih kupljena z 144k generalka delana pri 134k :D
Takoj po nakupu menjano:

-sprednji desni ležaj
-sprednje roke
-cilinder sklopke
-termostat
-olje agip sint 2000 (zakaj je to pomembno beri spodaj)

Kasneje sem še menjal:

-izpuh ker je prejšni prerustal in dol pado
-sprednjo zavorno čeljust
-diske in ploščice
-vodno pumpo ker je vrtela v prazno
-dolil enih 15 litrov olja v enem letu(jebeni Agip sint 2000 :S)
-miljon enih žarnic

Menjat bi še mogo:

-zopet sprednje ležaje
-HK zglobe
-zadnje bremze
-sklopko ker trese
-diff ker ma luft
-nosilce motorja
-izpuh ker bo spet dol pado pa homolomo nima ker je športni :S
-desna luč ma štelšraufe polomljene in sveti v tla
-amortizerji kaput
-termostat spet....

+ miljon manjših stvari ki me motijo od tega je 500.000 čričkov v kabini....

Da ne omenjam da ko je vroče ne vžge hladna iz prve ampak v drugo komaj. Pozimi pa ko je najhujši mraz pa vžge iz prve. 14 dni sem mel parkirano celo pokrito z snegom pa sem sam mal odmetal da sem lahk vrata odprl pa je vžgala iz prve. Poleti pa noče. Zakašlja 2x 3x na 500 obratih pa crkne. V drugo pa vžge pa nabije obrate na 2500 pol pa počasi padejo.... mogoče motorček prostega teka za spucat?

Itak pa ni važno ker je včeraj potekla registracija in ne mislim več podaljšat.
:D Bolj jaz to vse berem ,bolj mi je slabo -- vse te stvari sem ze ali pa se bom menjaval , ker je res vse hin --samo nevem kje se naj zraven spravim, ker je katastrofa - eno popravim pa drugo crkne --pri meni enako --sedaj ko sem mu dal novi auspuh ,katalizator in sondo -mi v tej vrocini komaj no komaj vzge --ko pa se malo segreje pa leti --samo cuka ga kot da bi hotel crknit --- potem pa mislis kaj je spet zdaj narobe ---ali bencin ali sonda ali ali---- kje pa je ta motorcek za prosti tek ,da se to pogledam --zdaj ko sem prebral ta forum ,sem si vse spisal ,kaj je tako pri kom slo narobe --pa bom videl , se mi zdi da bom kar celo AR razdrl in vse jovo na novo notri dal --mislim da bo samo tako mir --ali pa bo ko bo to koncano motor crknu :D :D :D
ok- prosim ce napises kje je ta motorcek za prosti tek ,da vidim kaj je s tem , ker skoraj ni mogoce ,da bi tako slabo vzigala v tako lepem vremenu in to po tem ko je dobila nove dele- recem samo prok. elektronika.
Lp Dusko
airmike
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Apr 16, 2010 8:40 pm

Okoli sesalne lopute bo treba pogledat.
Uporabniški avatar
Alč
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 4:27 am

Svašta :mrgreen: ko vsaj nebi bile tako faking lepe pa vozne :D :steering: [-o<
Xul
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Sep 16, 2009 5:50 pm

po glavnem servisu menjal samo termostat in zgornje sprednje roke.
vse drugo dela bp..

za primerjavo nemška kvalitetna izdelava... wv 1.8 tsi golf 6 star pou leta pije olje skoraj toliko kot bencin.

najbolje dela 10 let star daewoo. menjali smo vodno pumpo vse ostalo je še gor od takrat ko smo novega kupili.


lp
Odgovori
  • Informacija