Pomen znaka Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Turtle napisal/-a:Kar vrjetn ponazarja naše ženske v avtih, kako nas....
LOL, pri tem pa sploh ni debate
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

Najbolj da naredimo eno anketo kolk vas misle da je kača in kolk da je zmaj, men ni nč jasn, jaz sem skoz mislil da je zmaj!!
Uporabniški avatar
Naio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 394
Pridružen: Pe Sep 03, 2004 10:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor-okolica

jaz sem dans pogledal na svoj obesek in sem gledal celih 5minut(čakal sem nekoga) in tisto zgleda kot ogenj,kar mu gre iz ust,tak da,pomoje je zmaj v legendi,saj dosti bolše zveni,da te je zmaj pojedu kot kača :D
Naio
gregor alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 110
Pridružen: So Nov 05, 2005 10:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Se opravičujem glede ognja, potem sem še jaz začel malo brskati in vtipkal heraldica italiana na googlu in videl originalen grb, kjer bitju iz gobca gleda deček, toda tam piše, da je kača-spet Angleži.Kako se posreduje internetna stran?Prosim, da mi nekdo razloži.
alfa samec romeo po duši
po pameti
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

http://web.genealogie.free.fr/Les_dynas ... sconti.htm

kača ki se baše s človekom mi zgleda to :P
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

http://thebiggestsecretpict.online.fr/n ... _logos.gif

Se dobro vidi kaj gleda iz ust.
Na znaka do leta 72 je glava, ki ni v ničemer podobna kači...
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Pomojm je kar zmaj...ka je popapu možicla.
Slika

Se bolš vid na slikcah od Zombija
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ampak zgleda da je res kača!


V italijanščini:
Il primo marchio 1910/1915
Il marchio Alfa Romeo è costituito da due simboli milanesi: Il serpente
=kača
visconteo in campo azzurro (idea che venne a un giovane disegnatore dell’Ufficio Tecnico, osservando il biscione sulla torre del Filarete mentre aspettava il tram a Piazza Castello,) e la croce rossa in campo bianco, racchiusi in un cerchio metallico con le scritte ALFA (“Anonima Lombarda Fabbrica Automobili”) e MILANO separate da due nodi sabaudi.
Povzeto:
http://www.alfaromeo.it/cgi-bin/pbrand. ... 1073750345


In angleščini:
The first logo 1910/1915
The Alfa Romeo logo consists of two Milanese symbols: The Visconti serpent=kača on a pale blue background (the idea for which came to a young designer from the technical office who noticed the serpent on the Filarete tower while he was waiting for a tram in Piazza Castello) and the red cross on a white background, enclosed in a metallic circle with the words ALFA ("Anonima Lombarda Fabbrica Automobili") and MILANO separated by two Savoia dynasty knots.[url]

Povzeto:
http://www.alfaromeo.com/cgi-bin/pbrand ... 1073750515[/url]
Uporabniški avatar
AlfaGTA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Jul 17, 2005 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

za vse zmaje......a vam ni čudno, da je povsod omenjena kača (serpente) in ne zmaj (drago) !?? :roll:
kaj je na znaku je stvar domišlije vsakega (zame je in bo kača)
Zdej pa bi bil že čas, da se ta razglabljana končajo....vsak naj misli po svoje.
AlfaRomeo.....Beauty is not enough !!!

(2 x AR155, 1 x AR145, 2 x AR156)....dovolj !?
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

V Alfinem znaku je KAČA in PIKA!!! Ma dobro, kaj boste sedaj prepričali tiste ki so stvar zrisali?? #-o #-o #-o
Če jaz kaj vem, imajo zmaji sprednje in zadnje "tace", ki jih pa NI na nobenem grbu Alfe...
8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Alfista napisal/-a:V Alfinem znaku je KAČA in PIKA!!! Ma dobro, kaj boste sedaj prepričali tiste ki so stvar zrisali?? #-o #-o #-o
Če jaz kaj vem, imajo zmaji sprednje in zadnje "tace", ki jih pa NI na nobenem grbu Alfe...
8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Argumentiraj pasji gobec in ušesa! Zmaj definitivno!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

No, pa se moram vseeno oglasit, ker so komentarji pač zelo različni in tut mene malo spodbodejo.
Zame je to zmaj - v glavnem pa se pridružujem in popolnoma strinjam z razlago, ki jo je podal Teo.

Vprašanje na predhodnji post je lahko popolnoma enako.
Kje ste pa v Evropskem prostoru videli, da kača poje človeka?

V bistvu je ta tema zanimiva, ali pa tudi ne. Alfa je Alfa in bo to še dolgo ostala - pa naj bo v znaku zmaj, sedaj kača, čez 100 let pa hrček, ki ima v gobcu šop jointa :doubt: :wink:

Že sama silhueta znaka ti v desetinki sekunde da vedet da gledaš alfin znak - in to je glavno. Debata bi mi bila relevantnejša, če bi se šlo o znaku, ki ima en glaven element (kot npr. Lambo) - potem bi blo važno a je tam bik, al je tam vol. Če pa je znak sestavljen iz večih elementov, pa vsak izmed njih izgubi na vrednosti.
Interpretacija je po moje na ravni posameznika.
Zame je bolj privlačen zmaj, saj je verjetno za evropski prostor in zgodovino (zmaji in to) bližje. (ok - rečte sedaj Kitajska pa zmaji, pa smo spet na začetku).
Zmaj je zame bolj mistično bitje kot kača. Kačo srečam poleti kjerkol na toplem - zmaja pa ne. A smo alfisti, tako kot naše alfice, nekaj posebnega? Kaj je bolj posebno - zmaj ali kača? Kateri v svojem jedru bolj zbližuje brutalno moč, strahospoštovanje (pod pokrovom motorja), in je (kot mi alfisti) redkejši v eksistenci "ponemčenih" (v smislu avtoparka) ali "poriženih=azijskih=kačastih" Slovencev? (zopet mi dajte kontra kako se kača enako kot alfa zvija po ovinkih...).
Bistvo sem povedal.
Kdo bruha ogenj?
Kdo je mističnejši?
Kdo je bolj eXtra? :lol: (malo reklame)
Saj tut kača je meni ok, ampak zmaj mi je ljubši...
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Alfista napisal/-a:V Alfinem znaku je KAČA in PIKA!!! Ma dobro, kaj boste sedaj prepričali tiste ki so stvar zrisali?? #-o #-o #-o
Če jaz kaj vem, imajo zmaji sprednje in zadnje "tace", ki jih pa NI na nobenem grbu Alfe...
8)

Ciao Alfista :mrgreen:
Zabavna tema. :)

Po moje je zdaj že vsem jasno (če še vedno ne, potem poglejte starejše znake alfe, linke imate zgoraj), da ne gre za bruhanje ognja, ampak ta "stvor" žre otroka.
Če koga zanima več naj poišče biografijo družine Visconti, njihov grb uporablja mesto Milano in Alfa Romeo.

Vsem je jasno, da Alfa uporablja Milanski grb, ki izvira iz družine Visconti, tako da kaj je na zanku ne boste našli v zgodvoini Alfe, ki je znak samo prevzela. Treba po pogledat v biogravijo Visconti.

Da še malo podjebavam:

Uporabil sem google:

visconti serpent
Zadetki 1 - 10 od približno 18.400 za visconti serpent. (0,04 sekund)

visconti snake
Zadetki 1 - 10 od približno 63.600 za visconti snake. (0,12 sekund)

visconti dragon
Zadetki 1 - 10 od približno 123.000 za visconti dragon. (0,09 sekund)

P.S. Vem, počasen računalnik :D :D :D
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

za malo bolj resne:

Nekaj o zmajčkih:
http://www.whitedragon.org.uk/articles/dragons.htm

Moston's heraldic dragon

At the northern limit of the Marches, in the swamps of Bache Pool near Moston, a dragon was said to have been slain by Thomas Venables. He was the heir to the Venables of Kinderton, who were a noble family in medieval Cheshire. According to an old chronicle, seemingly of the sixteenth century, 'yet chaunced a terrible dragon to remayne, and make his abode in ye lordshippe of Moston in ye sayde countie of Chester, where he devouryd all suche persons as he laid hold on, which ye said Thomas Venable heringe tell of, consyderinge the pytyfull dystruction of the people, without recoverie, who in followinge the example of the valiant Romaines . . . dyd in his owne person valiantlie and courragiouslie set on the saide dragon, where first he shotte hym throwe with an arrow, and afterwards with other weapons manfullie skew him, at which instant tyme the sayd dragon was devouringe of a child.' Thomas gained land as a result of his deed. [1]

The Dragons' Pool or Dragons Lake is mentioned by the county historian in 1819 and appears on a map of 1839. Dragon's Lane can be followed from the Ordinance Survey map. The story is associated locally with a carving in the church vestry, dated to 1632, which shows the crest of the Venables - a dragon swallowing a child. This was the emblem used by other noble families in the middle ages, such as the great Visconti of Milan, whose crest (still to be seen on the badges of Alfa Romeos) is much the same, a crowned viper swallowing a child.

Na netu najdeš precej nasprotujočih si razlag, zanimiva je recimo tale
http://www.islingtonalfaromeo.co.uk/history.asp
(insert iz nje)
And to further reinforce this imaginary link between the Visconti family and the ancient Germanic people, a legendary feat was recounted whereby a Lombard - Matteo's ancestor - Umberto - had rid the surrounding countryside of a terrible dragon. So the scene was set: and the heraldic designers at court created the 'Biscione', which had the body of the Lombard snake and the head of a dragon.

Kjer še sami ne vejo točno :)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

No pa smo prišli do zaljučka da je to kača z zmajevo glavo ki žre človeka.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija