Katero alfo naj kupim?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dvomim, da je najcenejši avto med enakimi avti res pameten nakup. Dobra 145 za 350k, pa še s klimo? Ne vem, jaz je nebi upal vzet. :roll:

Drugač pa gre moj glas za 155. Pa ne tisto za 100 jurjev, ampak raje dražjo in bolj ohranjeno. Se ti splača raje še kakšen mesec peš hodit in napraskat zraven nekaj denarja (ker če kupiš najcenejšo, boš verjetno ravno tako peš hodil, ker bo avto večino časa pri mehaniku). :wink:
mike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Okt 20, 2005 11:28 am
Kraj: bohinj & KR

jst ti rečem, kup 155ko, je precej boljša kar se tiče vožnje (meni se tako zdi, itak boste eni spet rekl, da je 33 bolša). sam ne nabavt kašne za 200k. malo glej kilometre, k boš kupval se obvezno pelji na testno vožnjo, po luknjah, kakšne hitre spremembe smeri (da preveriš podvozje), na ravnmu odceku spust volan (da vidš če kam vleče), mal poglej mašino če ni vsa od olja (možn da kje kej spušča), zalaufej avto, odpri haubo in mal posluš, če se kje kakšen logar sliš - ma da prede ko muca :mrgreen: , mogoče kakšn centraln zaklepanje sprobaš, če vse dela (jst sm kupu tako, da zadaj desno ne pali centralc),... tko no, najbolš pa da vzameš kašnga frenda mehanika s sabo, da bo mal pogledov, kako in kaj. v glavnem, svetujem ti, da si vzameš kar mal časa za ogled in probo. sj k se boš not usedu, pa k jo boš pelov, boš vidu ker hud filing je. men je res carski avto.
Vilinec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 7:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Aja skoraj bi pozabil, kaj pa Alfa 75?
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Vilinec napisal/-a:Aja skoraj bi pozabil, kaj pa Alfa 75?
ce dobis dobro-zakaj pa ne :wink: sam so pa vecinoma ze bolj sfu.....kane... :?
Uporabniški avatar
Naio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 394
Pridružen: Pe Sep 03, 2004 10:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor-okolica

Jaz prodajam 155ko,za 250k,avto je BP,motor tudi,je pa 1.8TS 8v,kar zelo zniža stroške vzdrževanja.

Ostali člani pa tak poznajo avto,in vejo,da je v dobrem stanju.

Tud je blo menjano olje,zavore,un cilinder na sklopki,itd.

MSG me on PV,al pa pokliči 041-995-086

LP

Naio
Naio
Vilinec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 7:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Kot prvo, Naio se opravičujem da pišem malce pozneje, sem bil kar zaposlen, zdaj imam tečaj in to pa šolanje zraven in kar naenkrat je dan prekratek :).
Torej, mislim da bo moj prvi avto kar Alfa 33 1.5IE, predvsem zaradi registracije, pa za prvič niti ne rabim močnejšega avtomobila. Verjetno bom čez nekaj mesecev spraševal, če kdo proda :D. Koliko pa je po vašem mnenju vredno dati za alfo 33?
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

welcome:)
glede cene ne vem. ce bos najdu kako res lepo (ampak res lepo) naj ti ne bo skoda dat tut 200k al pa mogoce se kksnga jurja vec. jz sm dal za svojo 280 pa je bla lepo ohranjena in nimam kksni vecjih problemov z njo. drugace pa mislm, da bi za 150k mogu dobit kar uredu avto.
bos pa vidu, da je 33ka z 97 konji kar poskocen avto, sploh ce bo to tvoj prvi. verjetno si v avtosoli vozu kakega golfa sdi al pa cliota 1.2 in bos vidu da 33ka leti:)
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ok mal sm gledu po avto netu in sm najdu eno, ki bi se jo pomojem splacalo it pogledat
link: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=547825

in pa se ena imola.. ta zgleda lepo sam ce bi jo spucal.. sicer pa mors to v zivo vidt ker je rdece barve in po teh leti ponavadi rata roza:) drugac pa so imole bile samo 1.3 motor, tok da bos vedu..
link: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=542305

ce bos najdu kako lepo predlagam, da nekoga na forumu prosis, naj gre s tabo pogledat, da te ne bojo nategnil.

pa dobr nakup zelim!
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

A ni to ze v bistvu 1,4 pol? Glede na to da je 1351.
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Jst bom mojo po vsej verjetnosti spomladi prodajal...tko da če te bo zanimala...dam ti jo pa z vsem....zender odbijači, 15" alu, pa 13" alu z zimskimi gumami, pa notr ti pustim radijo pioneer (cd/mp3...) pa 4 zvočniki, pa ojačevalc pa woofer. Drugač pa z avtom sm lepo delu, kar ti lahko potrdijo ostali, pa tud lep je....mašina mi dela še vedno BP......kar pa je blo manjših napakic, sm pa porihtu že ;)

LP
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

BadBoy napisal/-a:Jst bom mojo po vsej verjetnosti spomladi prodajal...tko da če te bo zanimala...dam ti jo pa z vsem....zender odbijači, 15" alu, pa 13" alu z zimskimi gumami, pa notr ti pustim radijo pioneer (cd/mp3...) pa 4 zvočniki, pa ojačevalc pa woofer. Drugač pa z avtom sm lepo delu, kar ti lahko potrdijo ostali, pa tud lep je....mašina mi dela še vedno BP......kar pa je blo manjših napakic, sm pa porihtu že ;)

LP
Ej,ej počasi!Še malo pa boš moral aukcijo spomlad organizirat,ker bo tolk potencijalnih kupcov. :lol: :mrgreen:
Drugače,je pa makina belisima!
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Sej to je lepo slišat da je kr dost zanimanja za mojo alfico :) Pol pa ko bom prodaju jo pa dubi tist k bo prvi :) 8)
Vilinec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 7:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

sleby napisal/-a:welcome:)
glede cene ne vem. ce bos najdu kako res lepo (ampak res lepo) naj ti ne bo skoda dat tut 200k al pa mogoce se kksnga jurja vec. jz sm dal za svojo 280 pa je bla lepo ohranjena in nimam kksni vecjih problemov z njo. drugace pa mislm, da bi za 150k mogu dobit kar uredu avto.
bos pa vidu, da je 33ka z 97 konji kar poskocen avto, sploh ce bo to tvoj prvi. verjetno si v avtosoli vozu kakega golfa sdi al pa cliota 1.2 in bos vidu da 33ka leti:)
Hvala za dobrodošlico :). V bistvu BOM (:P) vozil Corso 1.3 :). Ampak ravno med časom opravljanja izpita, se lahko posvetim tudi temu, kateri avto bo moj prvi. Sicer je dejansko Alfa 155 eden izmed dveh razlogov zaradi katerih grem delat izpit, ker tako lepotico enostavno moram vozit :oops: . Ampak najprej 33, potem ko pa bodo finance pa 155 :D. (Drug razlog je punca :oops: ).
Hm...Še malo vam bom zatežil (tečen sem ja :P) : a je velika razlika med Imolo in 1.5 ? (Ja malo bad je ko moraš za svoj prvi avto sam dati denar :D)
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jst sm dal tud sam za svoj prvi avto, pa verjetno tud marsikdo od nas. Jst mam 1.5 IE brez katalizatorja...akr naj bi imel 77kW :) in lahko rečem da gre za ta avto zelo dobr. Drugač pa imole so ble 1.3 kukr jst vem...pa opreme nej bi blo kao neki več...ubistvu zadn spojler, kar je tud pr men,.... ne vem no....
evo ap še link kjer je nekaj slikc moje 33ke
http://www.alfaromeo-si.com/alfa/viewtopic.php?t=2554

LP
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

imola ma kao atraktiven izgled (spojler, pragovi, meglenke, alu felge).
drugac pa tut 1.3 pomojem kar leti, glede na to, da v konjih ni neke blazne razlike (89 vs. 97). predn kups pa se obvezno zapel kak krog!!!!
Odgovori
  • Informacija