Najbolj pogoste okvare oz hibe pri 166-tki

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
lado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 4:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Zanima me če ima kdo podatke kje so hibe 166 (pogostejše okvare,težavice...) ter kako jih reševati. Gre predvsem za bencinske verzije.

lp

lado
Hitrost je samo vprašanje denarja!
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Malo uporabi IŠČI funkcijo.
2.0 TwinSpatk
2.5 V6
Mašine so enake 156kam.

2.0 V6 TB
3.0 V6
Pa sta enaki 164kam.

BOSCH crkuje, drugo dela.
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Po moje lambda sonda, meni jo je vzelo pri 70.000 km. Malo pazi na sklopko, včasih hitro zasmrdi (vsaj pri moji 3.0). Pa občutek imam, da se tudi 166 malo hitreje "razškatla" kot Nemci, pa začne malo cviliti in zvijati karoserijo. A še zmerom je trajnost večja kot pri manjših modelih. V glavnem - važen je tudi reden in dober servis.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Mi smo imeli doma 166 v6 TB do nedavnega in z njo opravili 100kkm!
Nikoli nobenih težav, no razen na koncu se je pojavilo par "hib", ki so baje v DNK-ju 166ke in sicer so problematične ključavnice! Mi smo zamenjali obe prednji. Je pa pred časom odpovedaja ročička za smerokaze in ni skočila nazaj, ko si dal levi smerokaz! Aja, pa še merilec pretoka zraka smo menjali pri cca 80kkm! To je blo pa tudi vse!

Kar se pa tiče razškatlanja, se pa ne morem strinjat, ker v avtomobilu NI bilo NOBENEGA črička! Res kvalitetno sestavljeno vse skupaj!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
jezand
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Apr 07, 2005 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

imamo AR 166 3.0 V6 super, pa ima zdaj 170.000 kilometrov brez večjih težav, bil je popravljen izpuh, pa ena xenonka je šla (to stane !!!), drugače pa nič kaj extra.

so pa črički, predvsem med 3 in 4k obratih. pač ko V6 zapoje, pol se vse trese znotraj :-)))

Lp,
------------------------------------------------------
Odgovori
  • Informacija